06.10.2017 02:30 | Son Güncelleme:
AA,DHA

YİNE GÖZYAŞI

Yüksekova’da askeri aracın geçişi sırasında PKK’lı teröristlerin döşediği el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan 4 asker memleketlerinde gözyaşlarıyla toprağa verildi...

Hakkâri’nin Yüksekova ilçesinde şehit olan sözleşmeli er 26 yaşındaki Abdil Kılınç’ın cenazesi karayolu ile Afyonkarahisar’ın Bolvadin ilçesine bağlı Karayokuş köyündeki baba evine son kez getirildi. Burada yapılan törene Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, milletvekilleri, komutanlar, şehidin babası Bekir, annesi Adile, kardeşleri Ahmet, Ali ve Rasime Kılınç ile yaklaşık 2 bin kişi katıldı.

Ailesinin gözyaşlarıyla sarıldığı tabutu bırakmak istemeyen şehidin kız kardeşi Rasime Çelik, “Ne olur onu götürmeyin” diyerek ağladı. Tören alanındaki bir albayın tabutu bırakmasını istediği acılı kardeş, tören mangasıyla birlikte ağabeyinin tabutunu cenaze aracına kadar taşıdı. Şehidin iki erkek kardeşi  asker kıyafetleriyle Kılınç’ı uğurladı. Helallik alınırken fenalaşan ve bayılan şehidin dedesi Abdil Kılınç’a ise tören alanındaki sağlık ekipleri müdahale etti. Oksijen maskesi takılan şehit dedesi, torununun tabutuna sarılarak gözyaşı döktü.  Dört yıldır sözleşmeli er olarak görev yapan şehit Kılınç’ın cenazesi, daha sonra köy mezarlığında toprağa verildi. 
4 bin kişi uğurladı
Şehit sözleşmeli Piyade Er 22 yaşındaki Olcay Çelik memleketi Çankırı’nın Yapraklı ilçesinde, 4 bin kişi tarafından son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze töreninde şehidin babası Muammer ve annesi Hacer ile kardeşi Serhat Çelik tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Kılınan cenaze namazının ardından askerlerin omzunda cenaze aracına taşınan Çelik’in naaşı Yapraklı ilçesine bağlı Yüklü köyünde bulunan şehitlikte toprağa verildi.
Ağıtlarla uğurlandı
Hakkâri’deki hain pusunun Çankırılı 2’nci şehidi Piyade Uzman Çavuş Gökhan Topal, Orta İlçesinde toprağa verildi. Şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, daha sonra helallik alınması için baba ocağına getirildi. Bu sırada Topal’ın acılı anne ve babası ile 4 kardeşi tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Anne Fatma Topal, uzun süre şehit oğlunun tabutuna dokunarak ağıtlar yaktı. 
Daha sonra  şehidin cenazesi köy meydanına getirildi. Köyün ilk şehidi olduğu belirtilen uzman çavuş,  kılınan cenaze namazı sonrasında köy mezarlığında toprağa verildi. 

Ayşe babasının tabutunun başında fenalık geçirdi!

Şehit Piyade Uzman Çavuş 45 yaşındaki Ömer Doğan, memleketi Karaman’da gözyaşlarıyla toprağa verildi. Törende annesi Ayşe, eşi Fadime, kızları 17 yaşındaki Hatice Kübra ve 12 yaşındaki Ayşe Nisa, tabuta sarılıp gözyaşı döktü. Babasının fotoğrafına ve tabutuna sarıldığı sırada fenalık geçiren şehit kızına yanında bulunan kadın polis müdahale etti. Şehit Doğan’ın cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından Karaman Garnizon Şehitliği’ne defnedildi. 
Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0