01.05.2012 02:30 | Son Güncelleme:
EKONOMİ SERVİSİ

YKM KARIŞTI, TRANSFERİ ZİYLAN PATLATTI

Boyner’in YKM’yi satın almasının ardından yönetimde ilk değişiklik gerçekleşti. 1997’den bu yana YKM bünyesinde çalışan Güner, şirketten ayrılarak Ziylan Grup’a transfer oldu

YKM’nin Boyner’e satışının ardından taraflar arasında tartışmalı bir süreç yaşanırken YKM?Genel Müdürü Jaklin Güner, bünyesine kattığı İtalyan?Lumberjack markasıyla gündeme gelen Ziylan Grup’a geçti. Güner, Ziylan Grup CEO’su olarak yeni göreve bugün başlayacak. Ziylan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ziylan, Jaklin Güner’in CEO’luğa atanması ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Jaklin Güner gibi perakende sektörüne yön veren, sektörde bir çok yeniliği hayata geçiren vizyoner bir yöneticinin bünyemize katılmış olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. İnancımız odur ki Sayın Güner, önümüzdeki dönemde Ziylan Grup’un uluslararası alanda rekabet gücünü artıracak, global marka yaratma hedefine hizmet edecek önemli projelere imza atmasında büyük bir rol üstlenecektir.”

Uluslararası markalar
Ziylan Grup CEO’su Jaklin Güner ise Ziylan Grup’un uluslararası markalar yaratma stratejisi kapsamında gerçekleştirdiği çalışmaların ve Ziylan Grup Ailesi’nin içinde yer almanın heyecan verici olduğunu belirterek, “Önümüzdeki dönem grubun büyüme ve çalışma modelini uluslararası vizyonla entegre etmeye ağırlık vereceğiz” diye konuştu. FLO ve Polaris markalarıyla Türkiye’de toplam 239 mağazaya ulaşan Ziylan Grup, bünyesinde 8 şirket bulunuyor. 5 bin kadar kişiye istihdam sağlayan grup yılda 2 milyon 500 bin çiftin üzerinde ayakkabı üretimi gerçekleştiriyor.

Ortaklık projesini yönetti
Jaklin Güner, 1997 yılında YKM bünyesine katıldı. YKM’nin yeniden yapılanma projesini yürüten Güner, şirketin kurumsallaşma sürecinde önemli bir rol üstlendi. Güner, son olarak da YKM’deki hisse satışı/ortaklık projesini yönetti. Perakende sektörünün önde gelen derneklerine üye olan Jaklin Güner, BMD Başkan Yardımcısı,  AMPD’nin Yönetim Kurulu Üyesi ve TOBB Perakende Meclisi üyesi.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0