Gündem
03.10.2017 - 15:01 | Son Güncelleme: 04.10.2017-9:45

YÖKDİL başvuruları devam ediyor! YÖKDİL başvurusu nasıl yapılır?

YÖKDİL başvuruları devam ediyor! 26 Eylül tarihinde başlayan YÖKDİL başvuru işlemleri 6 Ekimde sona erecek. 5 Kasım'da gerçekleştirilecek olan YÖKDİL sınavına başvuru yapmak isteyen adaylar 6 Ekim'e kadar "yokdil.yok.gov.tr" adresinden başvuru yapabilecek.

Sitene Ekle

YÖK tarafından 5 Kasım'da 30 ilde 35 sınav merkezinde düzenlenecek Yükseköğretim  Kurumları Yabancı Dil Sınavı başvuruları 26 Eylül-6 Ekim'de yapılacak

YÖKDİL SINAVI NE ZAMAN?

YÖK'ten yapılan yazılı açıklamaya göre, üçüncü YÖKDİL Sınavı 5 Kasım Pazar günü, 30 ilde ve 35 sınav merkezinde saat 09.30'da tek oturum halinde yapılacak.

YÖKDİL BAŞVURULARINDA SON GÜN NE ZAMAN?

Sınav başvuruları 6 Ekim'e kadar "yokdil.yok.gov.tr" internet adresi üzerinden alınacak. 

Fen bilimleri, sağlık bilimleri ve sosyal bilimler alanlarında  düzenlenecek sınav, İngilizce, Arapça, Almanca ve Fransızca dillerinde  yapılacak. YÖKDİL Sınavı'na, yükseköğretim kurumlarında lisansüstü eğitim ve  doçentlik sınavına başvurmak isteyen adaylar ile üniversitelerce akademik  yükseltmelerde kendilerinden akademik dil yeterliliği puanı istenen adaylar  katılabilecek.


Bilgi YarışmasıHomeros'un M.Ö yazmış olduğu İlyada adlı yapıtında bahsedilen spor hangisidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Hangisi yurdumuzu işgal eden devletlerden biri değildir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX