13.08.2017 09:58 | Son Güncelleme:
AA

Yolcu otobüsü hareket halindeyken yandı

İstanbul'dan Abana'ya 49 yolcu taşıyan otobüs, hareket halindeyken alev aldı. İtfaiye ekiplerince söndürülen yangında araç kullanılamaz hale geldi

Kastamonu'da hareket halindeyken alev alarak yanan  yolcu otobüsü, kullanılamaz hale geldi.  İstanbul'dan 49 yolcuyla Kastamonu'nun Abana ilçesine hareket eden  sürücüsünün kimliği öğrenilemeyen 39 ET 002 plakalı yolcu otobüsü, Kastamonu  merkez Daday Kavşağı mevkisinde henüz belirlenemeyen bir nedenle alev aldı. Motor kısmından başlayan yangını fark eden otobüs şoförü ve muavinleri  aracı durdurarak yolcuları ve eşyalarını tahliye etti.

 Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen Kastamonu Belediyesi itfaiye  ekipleri yaklaşık bir saatlik çalışmanın ardından yangını söndürdü. Motor kısmı  ve içerisinde zarar meydana gelen otobüs kullanılamaz hale geldi. Yolculardan Pakize Adalı,  yaptığı açıklamada, bir koku  gelmesi üzerine kaptanın "arabadan çıkın" diye bağırdığını söyledi.

Kapıların açılmasının ardından otobüsün boşaltılmaya başlandığını  anlatan Adalı, "Araba yanmaya başlayınca can havliyle dışarı çıkmaya başladık.  Herkes çok panik oldu. Benim bacaklarımda sorun olduğu için tek başıma inemedim.  Yeğenim vardı, kollarıma yapıştı beni aşağı indirdi. Yoksa kendim tek başıma  çıkamazdım" dedi.

Daha sonra yolcuların bagajdaki eşyaları boşaltmaya başladığını dile  getiren Adalı, "Benim bir çantam yandı ama çoğu eşyayı indirebildik. Şimdi  Abana'ya gitmek için yeni gelecek otobüsü bekliyoruz" diye konuştu.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0