Amasya

Yerel Haber
07 Ekim 2017 - 15:19

Yolda Bulunan Paranın Sahibi Güvenlik Kamerasıyla Belirlendi

Amasya'nın Suluova ilçesinde yolda bulunup polise götürülen para, güvenlik kamerası kayıtlarının incelenmesi sonucu ulaşılan sahibine teslim edildi

AMASYA (AA) - Amasya'nın Suluova ilçesinde yolda bulunan paranın sahibi, polisin güvenlik kamerası kayıtlarını incelemesi sonucu tespit edildi.

İlçede esnaflık yapan Şeref Gücek, dün akşam arkadaşının bulup getirdiği 300 dolar ile 30 lirayı polise teslim etti.

Polis ekipleri, paranın sahibini bulmak amacıyla bölgedeki iş yerlerinin güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye aldı. İnceleme sonucu parayı Kılıçaslan köyünde oturan Hasan Ertan'ın (62) düşürdüğü belirlendi.

Ekiplerin telefonla ulaşmasının ardından polis merkezine gelen Ertan'a parası teslim edildi.

Ertan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, esnaf emeklisi olduğunu, dün bankaya kredi kartı borcunu öğrenmeye gittiğini söyledi.

Bankadan ayrılıp yolda yürürken cüzdanı açınca parayı düşürdüğünü belirten Ertan, "Daha sonra fark ettim. Bir arkadaşa sordum, 'Para kaybettim gördünüz mü?' diye. Görmediğini söyledi. Sonra köye gittim. Sabah polisler aradı. Ben de geldim parayı aldım. Çok teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Gücek de "Güvenlik kamerası olmasaydı bu olay çözülmeyecek, vatandaşımız mağdur olacaktı. Para teslim edildiği için mutluyuz. Polisimizin titiz çalışmasını da takdir ettik." dedi.

AmasyaYerel Seçim Sonuçları

Amasya Hava Durumu

19°CŞİMDİPAZARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.