İzmir

Yerel Haber
17 Aralık 2016 - 17:44

Yorgancılar'dan Terör Saldırısına Kınama

IHA

Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Kayseri’de meydana gelen ve 13 askerin şehit edilmesi, 48 askerin de yaralanmasına neden olan terör saldırısını kınadı, terörü destekleyenleri lanetledi.

“Gün, bu beladan da çok daha güçlenerek tek yürek olarak tüm dünyaya güzel ülkemizin bölünmez bir bütün olduğunu gösterme günüdür. Bizi bölmek isteyenlere en güzel cevabımız bu olmalıdır” diyen Yorgancılar, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Henüz İstanbul Beşiktaş’taki acımız dinmemişken, yine bir Cumartesi gününü kana bulayan, gencecik fidanlarımızın hayatına kıyan terör belasını, terörü destekleyenleri lanetliyoruz. Tatil gününde Kayseri’de Tugay Komutanlığı’na bağlı silahsız komando erlerimizi hedef alan, defalarca kez tüm dünyaya alçakça, haince, insanlık dışı bir şekilde yüzünü gösteren, ama ısrarla bu yüzü görmek istemeyen içerde ve dışarıdaki tüm güçleri de binlerce kez lanetliyoruz. Artık çok net görülmektedir ki, birlik ve beraberliğimiz hedef alınmıştır. Ancak, bu topraklar bugüne kadar hiçbir alçaklığa müsaade etmemiştir, bundan sonra da etmeyecektir. O nedenledir ki, gün bir olma, ortak tavır sergileme, ortak akılla hareket etme günüdür. Gün, hain amaçları boşa çıkarma günüdür. Gün, bu beladan da çok daha güçlenerek, tek yürek olarak, tüm dünyaya güzel ülkemizin bölünmez bir bütün olduğunu gösterme günüdür. Bizi bölmek isteyenlere en güzel cevabımız bu olmalıdır. Terörle mücadelemizi tüm kararlılığımızla, çok daha etkin bir şekilde sürdürürken, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün "Yurtta Sulh, Cihanda Sulh" rehberliği doğrultusunda hareket etmeliyiz. Acımız çok büyük. Şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Ülkemizin, milletimizin başı sağolsun.”

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.