YouTube Android için koyu temayı kullanıcılarına sundu

06.09.2018'de eklendi06.09.2018-11:19 'de güncellendi
YouTube, karanlık modu iOS kullanıcıları için daha önce yayınlamıştı. YouTube, karanlık modu bazı Android kullanıcılarının erişimine açmaya başladı. Peki YouTube Dark Mode Android için nasıl etkinleştiriliyor?

Onur Binay/milliyet.com.tr

YouTube, masaüstü ve iOS uygulaması için karanlık modu daha önce kullanıma sunmuştu. Şirketin masaüstünde başlattığı karanlık tema, mobilde de en çok istenen özelliklerden biriydi. Ancak özellik, o dönem Android'e gelmemişti. Youtube Dark Mode Android için sonunda kullanıma sunuldu.

Karanlık mod, bazı kişilerin YouTube uygulamalarında otomatik olarak görünüyor. Bazıları, ekranlarının alt kısmında bir bildirim göründüğünü söylüyor. Ekran görüntülerini yükleyen bir eddit kullanıcısı, Android P Beta 4'te Pixel 2 kullandığını, Premium kullanıcı olmadığını ve karanlık modun etkin olduğunu not etse de, güncellemenin hangi kriterlere göre gönderildiği henüz belli değil.

YouTube mobil uygulamasını açtığınızda görseldeki gibi "Yeni Karanlık Tema’yı deneyin" şeklinde uyarı alıyorsanız, YouTube’un karanlık modunu ilk test edecek kullanıcılardan birisiniz demektir. Eğer uyarıyı almıyorsanız karanlık modu kullanmak için biraz daha beklemeniz gerekecek.

YouTube, karanlık mod ile ilgili resmi bir açıklama yapmadı. Karanlık modun bu hafta Android kullanıcılarına sunulmaya başlandığını ancak bunun aşamalı bir dağıtım olacağı söyleniyor.

Karanlık ve standart mod arasında geçiş yapmak istediğinizde, bunu genel ayarlar kısmından değiştirilebileceksiniz.