YouTuber Emre Özkan yangında hayatını kaybetti

Ünlü YouTuber Emre Özkan, kiraladığı stüdyoda çıkan yangında kız arkadaşıyla birlikte hayatını kaybetti. Yaptığı şarkılar ve parodi videolarla dikkat çeken Özkan'ın ölümü, sevenlerini çok üzdü.

YouTuber Emre Özkan yangında hayatını kaybetti

Pek çok kişinin hayali

Pek çok kişinin hayali

Emre Özkan, YouTube'da yaşıtı olan pek çok gencin hayallerini gerçekleştirerek popüler olmuş kişilerden biri. 300 binden fazla takipçisi ve 110 milyondan fazla toplam izlenmesi var. YouTube gibi bir mecrada böyle bir tanınırlığa ulaşmak pek kolay değil. Hem çok ciddi emek hem de çok ciddi bir zaman istiyor YouTuber'lık. Üstelik kendisi, daha çok yazdığı rap şarkılar ve bu şarkılar için çektiği kliplerle biliniyor. Vloggerlık yerine böyle zor bir yolu seçmişti.

Youtube'da binlerce hayran

Youtube'da binlerce hayran

300 binden fazla YouTube takipçisini çoğu zaman eğlendiriyor, çoğu zaman sosyal duyarlılığa davet ediyordu. Çocuk ölümlerinin arttığı bir dönemde yaptığı şarkıyla, kadına şiddet olaylarına dikkat çekmek için yaptığı videoyla büyük bir tanınırlığa ulaştı ve ciddiyetle bu konuların üzerinde durdu.

Yaptığı videolar çok izlendi

Yaptığı videolar çok izlendi

Her YouTuber'ın erişemeyeceği istikrar ve üretkenlikte yaptığı videoları pek çok Youtuber'ın önüne geçmesine neden oldu. Gerek parodileriyle ve gerekse de şarkılarıyla dikkat çeken genç Youtuber, Bağcılar'daki stüdyosunda çıkan bir yangın nedeniyle hayatını kaybetti.

Ölümü şaşırttı

Ölümü şaşırttı

Geçtiğimiz gece çıkan yangında hem Emre Özkan hem de kız arkadaşı Nahide Cansu Kovancı, hayatını kaybetti. Müzikle ve sanatla uğraşan gençlerin ölümü, yakınları ve sevenleri için çok şey ifade ediyor. Nahide Cansu Kovancı, Türk musîkisi eğitimi alırken, Emre Özkan ise Radyo, TV ve Sinema bölümü öğrencisiydi.

Emre Özkan'ın kurduğu stüdyoyla ilgili hayallerini bilmek ve tahmin etmek güç, ne var ki o stüdyonun büyük bir çabanın eseri olduğu da ortada.

Böyle bir ölümle...

Böyle bir ölümle...

Emre Özkan'ın ölümü, sosyal medyada büyük yankı buldu. Özkan'la ilgili yapılan paylaşımlar ve videolarına yapılan yorumlar, kendisinin ne kadar sevidliğinin kanıtı gibi. Takipçileri, Emre Özkan'ın böyle bir şekilde ölmesini kabullenmekte zorlanıyor.

İlk incelemelere göre elektrik kontağından çıkan yangınla saat 6 sularında hayatını kaybeden Özkan ve Kovancı, pek çok gencin hayatında iz bıraktı. Duyarlı oldukları her konuda gençlerin de ilgisini çekecek üretimler yapan çiftin YouTube'da ve zihinlerde izi taze kalacak.

andac.uzel@demirorenmedya.com
twitter.com/andacuzel


 

Bu makaleye ifade bırak