Yükselen yıldız Demi Rose

Demi Rose Mawby ‘celebrity’ dünyasında yıldızı hızla yükselen genç bir model. Milyonları bulan takipçi kitlesiyle ve dünyaca ünlü rapçi ‘Tyga’ ile yaşadığı kısa süreli ilişki ile ününe ün katmıştı. Ancak Demi Rose ile ilgili bilmemiz gerekenler ünlü eski sevgilisi ve meşhur kıvrımlarından çok daha fazla…

Yükselen yıldız Demi Rose

Işıltılı yaşamının arkasındaki gerçek...

Işıltılı yaşamının arkasındaki gerçek...

Rose’un takipçilerinden biriyseniz zaten ne kadar güzel bir model olduğunu biliyorsunuzdur. Ancak fotoğrafların arkasına sakladığı gerçek ‘Demi Rose’ hakkında bir bilginiz var mı?

Çocukluk hayaliydi

Çocukluk hayaliydi

İngiliz modelin çocukluk hayallerinden biri başarılı bir model olmaktı. Ancak 1.57 cm’lik boyu modellik kariyeri için hep bir engel olarak görüldü. Yine de instagram aracılığı ile istediği başarıya kavuşan Rose, çocukken bile kameralara poz vermeyi hep sevdiğini söylüyor.

Sosyal medyanın gücü

Sosyal medyanın gücü

Peki bu kadar kısa bir model kariyerine nasıl başarı ile tutundu? Tabii ki sosyal medyanın gücü ile. 18 yaşından beri aktif bir instagram kullanıcısı olan Rose, kıvrımlarını gösteren fotoğraflar paylaşmaya başlıyor.

Takipçi sayısı artıyor

Takipçi sayısı artıyor

Fotoğraflar sayesinde takipçi sayısı günden güne artıyor ve sonunda istediği kariyer olan modellik kariyerine ulaşıyor. Demi, internet dünyasına açılan ilk penceresinin her genç gibi MySpace sayesinde gerçekleştiğini söyledi.

Dünyaca ünlü televizyon yıldızı ve girişimci Kylie Jenner’dan ayrılan Tyga, kısa bir süre sonra Demi Rose ile görüntülenmişti.

Adını duyurmaya başladı

Adını duyurmaya başladı

Bu medyanın bütün ilgisini Demi Rose’un üstünde topladı ve onun için bir dönüş noktası oldu. Tyga ile kısa süren ilişkisinden sonra adını iyice duyuran Demi Rose artık ünlüler dünyasına adını yazdırmıştı.

Rose her fırsatta kendine ait bir kariyerinin olduğunu ve artık Tyga ile anılmak istemediğini her fırsatta dile getiriyor.

Hala üstesinden gelemedi

Hala üstesinden gelemedi

Demi Rose’un hayatı hep böyle bulutların üstünde geçmedi. Anne ve babasını 8 ay arayla kaybeden Demi Rose’un bunun hala üstesinden gelemediği söyleniyor.

Nefret ediyordu

Nefret ediyordu

Aynı zamanda Demi, herkesin ulaşmak istediği o kıvrımlı fiziğinden bir dönemler nefret ettiğini söyledi.

Diyet yaptı ama...

Diyet yaptı ama...

Kıvrımlı fiziğinden kurtulmak için birçok diyet yöntemini denediğini ve bu diyetlerin yeme bozukluğu problemine yol açtığını itiraf etmişti. Hatta öyle ki bir dönem 37 kiloya kadar düşmüş... Daha sonra sağlıklı bir hayat yaşamak için kendisini spora ve iyi beslenmeye vermiş.

eda.ozdemir@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak