Dünya
20.05.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 20.05.2017-2:30

Yunanistan kemeri daha da sıkacak

Yunanistan’da, IMF ve AB kreditörlerinden alınması planlanan yeni kredi dilimi için hazırlanan, çalışanların sigorta ve çalışma haklarındaki kesintiyle ilgili kemer sıkma politikalarını içeren kanun paketi, Syriza ve Anel partilerinin oylarıyla parlamentodan onay aldı. Söz konusu oylama, Atina’daki Sintagma Meydanı’nda protesto gösterilerine neden oldu.

Sitene Ekle
Parlamentoda onaylanan paket, vergi artışları ve emekli maaşlarında yeni kesintileri içeriyor. Ülkede 2019 ve 2020 yıllarında hayata geçirilecek yeni düzenlemelerle yaklaşık 5 milyar euro’luk tasarruf sağlanması öngörülüyor. Kreditörlerden alınacak yeni krediyle de 7.5 milyar euro’luk kredi ve borçlarda hafifletmeyi kapsıyor. Başbakan Alexis Çipras, oylama sonrası yaptığı açıklamada, Yunanistan’ın reformlar konusunda yükümlülüklerini yerine getirdiğini, borçların hafifletilmesini beklediklerini söyledi. Çipras, “Şimdi tıpkı bizim yaptığımız gibi onların da, sorumluluklarını yerine getirme zamanı” ifadelerini kullandı.

Etiketler:
Bilgi Yarışması16 Nisan 2007'de kurulan bir R&B ve "Aşk Yok" diyen grup hangisidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Muz hangi bölgemizde üretilmektedir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.