11.04.2016 10:12 | Son Güncelleme:

Yunus Emre 38. son bölümde neler yaşandı? - izle

Yunus Emre dizisinde heyecan giderek büyüyor. Bu hafta yayınlanan Yunus Emre son bölümde olaylar sarpa sardı. Candaroğlu Argun Bey’in dergah üzerindeki oyunu ortaya çıktı. İşte Yunus Emre son bölüm ve detaylar...

Yunus Emre son bölüm ile izleyiciyi TRT 1 ekranına çekmeyi başardı. Dizinin yapımcısı Mehmet Bozdağ, Yönetmen Emre Konuk olan Yunus Emre'de 38.son bölüm ile ekrana kiltledi...

YUNUS EMRE SON BÖLÜM İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Yunus Emre Aşkın Yolculuğu’nda önümüzdeki hafta yepyeni sahneler bizi bekliyor. Bu hafta yayınlanan Yunus Emre 38. yeni bölüm fragmanında Candaroğlu Argun Bey’in dergâh üzerindeki oyunu etkili olacak mı? Molla Kasım ortalığı karıştıracak.  

YUNUS EMRE 38. YENİ BÖLÜM ÖZETİ

TRT 1 ekranlarının ilgiyle izlenen dizisi Yunus Emre Aşkın Yolculuğu’nun 38. Bölümünde Candaroğlu Argun Bey’in dergâh üzerindeki oyunu başarısız olmuştur. Argun Bey’in Kadı İlyas’a söyledikleri, asılsız çıkmıştır. Candaroğlu Argun Bey, Şahin Bey’i çağırması için Sarı Ağa’yı dergâha yollar. Şahin Bey ise Sarı Ağa’ya artık konağa gelmeyeceğini, dergâhta kalacağını söyler. Şahin Bey dergâhta kalma istediğini Tapduk Emre’ye iletir. Tapduk Emre, Şahin Ağa’nın bu isteğini memnuniyetle karşılar. Yunus ise Kadı İlyas’ın şerbeti defalarca kokladıktan sonra içmesinden, şüphelenmiştir.

Yunus, bu hareketin altında yatan durumu, Kadı İlyas’a sorar ve Kadı İlyas’ın ağzından, dergâha atılan iftiraların kaynağının, Candaroğlu Argun Bey olduğunu öğrenir. Bunun sonrasında Yunus, Candaroğlu Argun Bey’in huzuruna çıkıp, görevinden istifa ettiğini söyler. Bu iki olay Candaroğlu Argun Bey’i çileden çıkarmıştır. Yunus’un görevinden istifa edip, dergâha dönmesi, Molla Kasım’ı rahatsız etmiştir. Molla Kasım, Âdem’den öğrendiği bilgileri saptırır. Yunus’u dergâh dervişleri önünde küçük düşürmek için, dinsiz olarak yaftalar.

TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Yunus Emre Aşkın Yolculuğu’nda bu hafta; Yunus’un Candaroğlu Argun Bey’in danışmanlığından istifa etmesinin, sonuçları ne olacaktır? Candaroğlu Argun Bey’in öfkesi, onu neler yapmaya itecektir? Dergâhı hangi tehlikeler beklemektedir? Molla Kasım’ın Yunus’a attığı iftira karşısında, Tapduk Emre’nin tutumu ne olacaktır? Bu iftira Yunus için hangi sonuçları meydana getirecektir? Yunus, dergâhtan kovulacak mıdır? Tüm bu soruların cevabı Yunus Emre: Aşkın Yolculuğu 38. Bölümde.

YUNUS EMRE 38. YENİ BÖLÜM FRAGMANI

“YUNUS EMRE’NİN AŞKINI DEĞİL, AŞKA YOLCULUĞUNU ANLATIYORUZ”

Yunus Emre rolünde oynayan Yusuf Gökhan Atalay seyirciye seslenerek, “Geçen sezon da başlarken, hikayemiz hakim olduğumuz için önden söyleme şansımız olmuştu. Seyircinin sabretmesini söylemiştik. Çünkü biz Yunus Emre’nin aşkını değil, aşka yolculuğunu anlatıyoruz. Yani nereden nereye geldiğini anlatıyoruz. Bu süreç içerisinde de her beşer gibi yaptığı hatalar oluyor. Bir sihirli değnekle olmadığını bunun, bir mücadele ile, dertle dertlenmeyle bir yol arar olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. O yüzden yine iyi bölümlerde seyirci, bu böyle oldu mu, bu yapıldı mı şeklinde bir şeyler aklına gelebilir, demesinler. Biz zaten onun nasıl düzeldiğini anlatıyoruz” diye konuştu.

Dizinin minik oyuncusu Arda Kalaycı, “Ben şuan çok heyecanlıyım. Bazı şeyler bana garip geldi etrafımda. Şimdi kendimi huzurlu hissettim bir an. İsmail afacan bir karakter. Aynı benim gibi. Böyle olması da tabii ki beni mutlu etti. Seviyorum böyle işleri” ifadelerini kullandı.

YUNUS EMRE DİZİSİ HAKKINDA

yönetmen :


Emre Konuk

yapımcı :
Mehmet Bozdağ

tarih :
Her Salı - 20.00

DİZİDE BARAN AKBULUT FARKI

Baran Akbulut (d. 12 Nisan 1984, İstanbul) Türk oyuncu. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümün`den mezun olarak eğitim hayatını tamamlamıştır. İlk Oyunculuk deneyimini Halid Ziya Uşakligil`in dizi film haline uyarlanan Aşk-ı Memnu dizisinde şoför Beşir karakteri ile tanınmıştır. Birçok dizi ve sinema filminde rol alan Baran Akbulut oyunculuk konusunda kısa zamanda büyük bir yol almıştır.

YUNUS EMRE BU AKŞAM SAAT 20:00 TRT 1 EKRANINDA!

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0