24.11.2017 02:30 | Son Güncelleme:
KÜLTÜR SANAT SERVİSİ

Yunus Nadi Roman Ödülü Başarır’ın

Yunus Nadi Ödülleri’nin edebiyat alanında kazananları dün açıklandı. Öykü Ödülü Murat Yalçın’ın, Roman Ödülü Başar Başarır’ın, Şiir Ödülü Abdülkadir Paksoy ve İhsan Tevfik’in oldu

Cumhuriyet Vakfı tarafından yürütülen 72. Yunus Nadi Ödülleri’nin kazananları dün belli oldu. Bu yılki Seçici Kurul’unda Hikmet Altınkaynak, Sezer Ateş Ayvaz, Metin Celal, Nursel Duruel ve Seval Şahin’in bulunduğu Öykü Ödülü, ‘Pera Mera’ adlı kitabıyla Murat Yalçın’a takdim edilecek. Yalçın ‘Pera Mera’da bir köpeğin gözünden kent ve kır hikâyeleri anlatıyordu. Seçici Kurulu’nda Turhan Günay, Handan İnci, Güray Öz ve Yüksel Pazarkaya’nın yer aldığı Roman Ödülü’ne ise ‘Sibop’ adlı romanıyla Başar Başarır değer görüldü. Başarır’ın romanı, yurt dışından gelmiş bir kadın ile hayata bir şekilde tutunamamış ‘acemi kolpacı’ Cihangirli Orhan’ın etrafında dönüyor.

İki isme birden

Seçici Kurulu’nda Ataol Behramoğlu, Egemen Berköz, Muzaffer İlhan Erdost, Turgay Fişekçi ve Doğan Hızlan’ın bulunduğu Şiir Ödülü ise iki isim arasında paylaşıldı: ‘Şiirin Kıyılarında’ adlı kitabıyla Abdülkadir Paksoy ve ‘Gözleri Muhacir’ adlı kitabıyla İhsan Tevfik ödül alan isimler oldular.

2017 Yunus Nadi Ödülleri, 25 Kasım Cumartesi günü saat 19.00’da Şişli Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde gerçekleşecek törenle sahiplerine sunulacak.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0
EtiketlerŞişli