Yusuf Yazıcı sayesinde hatırladık: Futbolcular da normal insanmış

Bir YouTube kanalı için içerik üreten iki kız, futbolcuların Instagram hesaplarında gezinip yorum yaptılar. Konsept olarak güzel aslında, fikir iyi düşünülmüş. Fakat maalesef uygulama aşamasında büyük hatalar yapılarak tikilik ve şekilcilik ön plana çıkarılmış. Yorumlanan futbolculardan biri olan Yusuf Yazıcı da naif bir cevap vererek olayın duyulmasını sağladı.

Yusuf Yazıcı sayesinde hatırladık: Futbolcular da normal insanmış

Futbolcu nasıl olur?

Konsept gereği futbolcuların Instagram hesaplarını yorumlayan iki kız aslında futbolcuları da bir kalıba sığdırdığımızı kanıtlamış oldu. Tabii ya futbolcular zengin olur, havalı olur, şekle önem verir, yapay olsa bile karizmatik pozlar keser, lüks otomobilde fotoğraf çektirir. Bunları yapmıyorsa videoda da değinildiği gibi 'sıradan insan'dır.

Köydeki ninesiyle fotoğraf atmaz, yeğenleriyle taşa oturup oyun oynamaz, her insanın ailesine benzeyen aile bireyleriyle bir araya gelmez. Çünkü ünlü ve zengin insanın ailesi 'ciks' olur; doğal olmaz. Hatta futbolcular mangal da yapmaz, olsa olsa barbeküdür o.

Yusuf Yazıcı cevap vermese...

Yusuf Yazıcı cevap vermese...

Açıkçası 'tiki kız muhabbeti' yaparak izlenme veya tık kasma devri geçeli uzun zaman oluyor. Eğer Yusuf Yazıcı iki satır da olsa muhatap alıp cevap vermeseydi bu videodan çoğumuzun haberi olmayacaktı.
 


Yusuf'un gocunacağı bir durum yok. Eminim Instagram hesabının profesyonel ya da zengin görünmesi gibi bir kaygısı da yoktur. Olsaydı o profilde yaşadığı doğal hayatı değil, kazandığı milyonlarla aldığı evi, arabayı, lüks kıyafetleri, aksesuarları sergilerdi.

 

Amacı sırf ciks kızlardan ilgi görmek, mesaj (DİEM) almak ya da mesajına (DİEM'ine) karşılık almak değil demek ki.

Sevindirici değil mi?

Sevindirici değil mi?

Yusuf Yazıcı birçok üst düzey futbolcu gibi büyük paralar kazanıyor. O büyük paralarla satın aldığı şeyleri de sosyal medyada gözümüze gözümüze sokmuyor. Yusuf nezdinde gösterişten kaçınanları tebrik edelim, gerçekten sevindirici.

Yusuf Yazıcı'nın bir diğer farkıysa, hesabını kasıntı şekilde profesyonel kullanmaya çalışması ya da profesyonel bir ekibe kullandırması değil. Ünlü ve zengin olmak insana bu tip 'zorunluluklar' getirmiyor. Yine normal hayatınızı yaşayabiliyorsunuz. Bunu bizlere hatırlattığı için Yusuf Yazıcı ayrı bir tebrik ve teşekkürü hak ediyor.

"Onlar da insan"

"Onlar da insan"

Özellikle kavgalı, dövüşlü, küfür kıyametli maçlardan sonra hep duyarız: Hakemler de insan, oyuncular da insan diye. Çünkü o adrenalin içerisinde bunları unutuyoruz. Fakat hakemlerin de, futbolcuların da, teknik direktörlerin de aileleri, normal hayatları var.

Hatta Yusuf gibi köyleri bile var. İnanmazsınız ama sizin, bizim gibi Anadolu insanı annesi, babası, ninesi var. Demek ki bunu birilerinin ara ara bize hatırlatması gerekiyor.

turcel.orman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak