Ege

14.09.2018 - 01:30 | Son Güncelleme: 14.09.2018-2:43

'Yüzde ellisi kadın olmalı'

Sitene Ekle

UMUT KARAKOYUN DHA

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, yerel seçimlerde İzmir’deki 30 ilçenin 15’inde kadınların aday gösterilmesi için çalışacaklarını açıkladı.

CHP Kadın Kolları, yerel seçimlere dair beklentilerini açıkladı. Genel Başkan Fatma Köse, parlamentoda kadın temsiliyetinin, bütün partilerde olduğu gibi CHP’de de düşük kaldığını ifade etti, “Kadınların aday listelerine seçilebilir yerlerden girmesi için mücadele ediyoruz. İzmir, kadın gücünün yüksek olduğu bir il. Burada kadın temsiliyetinin en az yüzde 50 olmasını istiyoruz” dedi.

‘Cesaretlendireceğiz’

CHP’de yüzde 33’lük cinsiyet kotası bulunduğunu aktaran Fatma Köse, “Türkiye’nin hemen hemen her yerinde, kadınların aday olmasını sağlamak, onları cesaretlendirmek adına çalışmalarımız var. CHP’nin çok oy aldığı bölgelerde, kadın muhtar çıkarma projelerimiz var. Meclis üyeliği için kadınları cesaretlendirme çalışmalarımız var. Yerel seçimlerde kadın temsiliyetinin daha çok olacağını düşünüyorum” diye konuştu. Köse, İzmir gibi aydın bir ilde 30 ilçenin 30’unu da CHP’nin alacağına inandığını da sözlerine ekledi.


Etiketler: Aydın, İzmir
Elmasıyla meşhur bir ilimiz hangisidir?
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.