Cumartesi

12.05.2018 - 01:30 | Son Güncelleme: 12.05.2018-1:30

Yüzleri gülümseten hikayeler

Biri müşterisine mağazada sürpriz doğumgünü partisi düzenledi. Bir diğeri “Emocan” bebeğini ısrarla isteyen kız için sarı bezi pamukla doldurup boncuktan göz yaptı. Turkcell’in “Ezberbozanları”nın, yüzleri gülümsetenlerin hikayesi

Sitene Ekle

Pınar Özer, Nadile Bağırtan ve Merve Kaya’nın ortak noktası sadece aynı işyerinde çalışıyor olmaları değil; küçük gayretlerle büyük mutlulukların peşinde olmaları.

El yapımı Emocan

İstanbul Turkcell mağazasında çalışan Nadile Bağırtan, bir kız çocuğunun her gün mağazaya uğrayıp “Bebek geldi mi?” diye sormasıyla harekete geçiyor. Kız çocuğunun hayali, reklamlarda görüp sevdiği “Emocan” bebeğine sahip olmak. Ancak reklam yeni yayınlanmaya başladığından Emocan’ın bebekleri henüz yapılmamış. Bunun üzerine pazardan sarı bir bez alan Bağırtan, içini pamukla dolduruyor. Gözlerini de boncuk düğme ve yaka beziyle hazırlayıp, el yapımı bir Emocan’ı kız çocuğuna armağan ediyor. “Bir sonraki gelişinde dolabımdan çıkardığım el yapımı Emocan’ı kendisine verdiğimde bana sarılması, o anki mutluluğu ve sevincini hiçbir duyguyla tarif etmem mümkün değil...” 

Sürpriz doğum günü

Pınar Özer de uzun zamandır İstanbul Esenyurt Turkcell mağazasında çalışıyor. Onun hikayesi bir müşterisinin yüzündeki üzgün ifadeyi fark etmesiyle başlıyor. Müşterinin telefonuna, bankadan doğum günü mesajı gelmesiyle Özer, bugünü daha özel kılmanın bir yolunu arıyor. Küçük bir kekin üzerine koyduğu mumlarla yaptığı sürpriz doğumgünü partisi ise birden sadece müşterinin değil, onunla birlikte çalışan arkadaşlarının da yüzünü gülümsetiyor. 

Engelleri aşmak

Antalya Manavgat Turkcell mağazasında çalışan Merve Kaya ise engelli bir müşterisinin faturayla ilgili talebini kısa zamanda yerine getirdikten sonra müşterinin gözlerinin mutlulukla dolduğunu ifade ediyor. “Hayat benim için yeterince zorken, siz hayatımı kolaylaştırdınız” diyen bu müşterisiyle ilgili Kaya, “En keyifli yanı bu müşterinin kısa süreliğine de olsa engellerin aşılabildiğini görmesi ve buna inanmasıydı” diye ekliyor.

“Yeni nesil müşteri deneyimi”

Bu üç çalışanın çabalarını karşılıksız bırakmayan Turkcell, onlara sevdikleriyle Maldivler seyahati hediye etti. Çalışanlara verdikleri değere ve onlara yaptıkları yatırıma değinen Turkcell Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan, “Yaklaşık bir yıl önce başlattığımız perakende dönüşümü projemizin en önemli uygulayıcıları mağaza çalışanlarımız. Çalışanlarımızı motive etmek ve onları ödüllendirmek amacıyla satış bölümü içerisinde ‘Ezberbozanlar’ isimli bir program başlattık. Turkcell mağazalarında eşsiz müşteri deneyimi yaşatan çalışanlarımızı çok özel hediyelerle de ödüllendirmek istiyoruz. ‘Ezberbozanlar’ı dünyanın çeşitli yerlerinde en özel tatil ve etkinliklere götürmeye devam edeceğiz” dedi.

Bu yıl sonuna kadar devam etmesi planlanan, “Ezberbozanlar” projesiyle çok sayıda Turkcell mağaza çalışanı, yakınlarıyla birlikte Amerika’da NBA maçına, Paris’te Disneyland’a, İspanya’nın dünyaca ünlü futbol derbisi Barcelona - Real Madrid maçı El Clasico’ya gitme şansı yakalayacak.


Aşağıdakilerden hangisine oturmayı tercih etmeyiz?
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.