Yüzüğü kanalizasyona düşüren çift, unutulmaz bir evlilik teklifi yaşadı

New York'ta kız arkadaşı Daniella'ya evlenme teklif etmek isterken yüzüğü kanalizasyona düşüren John'un dramı bizi güldürürken düşündürmek yerine yine güldürdü. Güldürürken bile güldüren olayda çiftin başına gelen absürt komedi tadındaki hadise keşke evlenme teklifi organizasyonunun bir parçası olsaydı. İşte o zaman gerçek bir zeka ürünü olabilirdi. Peki evlilik teklifleri neden sürpriz ve şaşırtıcı olmak zorunda?

Yüzüğü kanalizasyona düşüren çift, unutulmaz bir evlilik teklifi yaşadı

'Bir kez yapıyoruz" mantığı

'Bir kez yapıyoruz" mantığı

 


Evlenmek için düğüne tomar tomar para dökmek de, evlilik teklifi için en parlak fikri bulmaya çalışmak da "Ee ama bir kere yapıyoruz" düşüncesinin getirdiği sonuçlar. Bunlar haricinde sünnet düğünü, asker uğurlaması ve bilumum masraflı, bol uğraşlı organizasyonun sebebi bir kez yapılıyor olmaları.


Tabii öyle ya, bir kez yapılıyorsa en iyilerinden birini biz yapmalıyız. Çünkü konuya komşuya anlatılacak, kıskananlar çatlatılacak. Şehrin en işlek caddesi tutulacak, diz çökülecek, "she said, yes" ya da "I said, yes" yazılacak, story atılacak.

Evlenme teklifi, evlenme teklifi için midir yoksa toplum için midir?

Evlenme teklifi, evlenme teklifi için midir yoksa toplum için midir?

Kamera ve bilumum kayıt cihazı icat olduğundan beri birçok çifti "evlenme teklifi, toplum içindir" anlayışını benimsemiştir. Evlenme teklifini halkın isteklerine, çıkarlarına ve dedikodularına göre şekillendirmişlerdir. Evlenecek olan iki kişi arasındaki en özel anlardan biri olması beklenen bu an, artık topluma mâl oldu. Çünkü herkes, evlilik teklifi yapan er kişisinin ne kadar sürpriz dolu, ne kadar yaratıcı, ne kadar fedakar, ne kadar bulunmaz bir aşık olduğunu görmek zorundadır. Ve aynı zamanda herkes, evlilik teklifi yapılan dişi kişisinin ne kadar sürprizlere layık, ne kadar değerli, ne kadar şanslı, ne kadar 'evlenilmek istenen' biri olduğunu görmek zorundadır.
 

Onlar şov peşinde değildi

Onlar şov peşinde değildi

Konuya evlilik teklifinden girince günümüzün evlilik tekliflerine çok kapıldık. Fakat olayı yaşayan talihsiz ve absürt çiftin herhangi bir kayıt, kamera, şov peşinde olmadığı açık, onları tenzih edelim. Olayın görüntülerini bile güvenlik kameralarından izliyoruz.

New York'un en işlek caddesi olan Times Meydanı'nda yapılan bu evlilik teklifinde diz çökme ve işlek cadde kriterleri sağlanmış fakat kayıt cihazı, sosyal medya ve "she said, yes" klişeleri yok.

Yüzüğü mazgallar arasından kanalizasyona düşüren çiftimiz şov peşinde olmamasına rağmen maalesef şov yapmış kadar oldular. Dünyanın birçok yerinde haberlere konu olarak aşklarını garip bir yolla olsa da tüm dünyaya duyurdular.

İşte belediyecilik, işte New York polisi

İşte belediyecilik, işte New York polisi

Olaydaki bir diğer detay da mazgalların arasına düşen yüzüğü kısa sürede bulup, temizleyip sosyal medyadan yana yakıla çifti arayan meşhur NYPD (New York Polis Departmanı). Kendilerinin kısaltılmış isimlerini hep filmlerde görür, kahramanlıklarına tanık olurduk. Bu defa ise bir yuvayı kurtardılar.

turcel.orman@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak