Zaman yolcusu: Ruslar, 93 Harbi'ni zaman makinesiyle kazandı!

Zaman yolcusu olduğunu iddia eden bir kişi, Londra'da geliştirilen zaman makinesi sayesinde Almanya'nın İkinci Dünya Savaşı'nı kaybettiğini ve Osmanlı Devleti'nin, Ruslar'ın geliştirdiği zaman makinesi sebebiyle 93 Harbi'nde toprak kaybı yaşadığını öne sürdü.

Zaman yolcusu: Ruslar, 93 Harbi'ni zaman makinesiyle kazandı!

Kimliğini açıklamak istemeyen bir zaman yolcusu, bizleri de ilgilendiren ve son derece ciddi iddialar ortaya attı. 

Birkaç yıl kadar önce Londra'da yaşadığını söyleyen zaman yolcusu, o dönem 'Globus' adı verilen gizli bir laboratuvarda çalıştığını ve laboratuvarın zaman makinesi gibi devrim niteliğinde teknolojiler ürettiğini söylüyor.

İddiasına göre çalıştığı şirket Globus, ABD, Rusya ve Birleşik Krallık tarafından fonlanan ve ülke çıkarları için zaman makinesi üretmeyi hedefleyen bir kuruluş.

İkinci Dünya Savaşı sırasında çok sayıda değişikliğin zaman makinesi sayesinde yapıldığını ve aslında Nazi Almanyası'nın savaşı kaybetmediğini belirten zaman yolcusu, Almanya'ya karşı zafer kazanmak için çok sayıda gelişmiş teknolojinin Avrupa'ya yardım amacıyla gönderildiğini söylüyor.

Zaman yolcusunun beyin yakan diğer iddiaları ise; Birleşik Krallık'a ait toprakların, geliştirilen makine sayesinde günbegün genişlemesi ve İngiltere ve İskoçya arasındaki asırlık savaşta binlerce helikopterin yine bahsi geçen teknoloji ile savaş meydanına gönderilmesi. 

 

Beyin yakan iddialar

 

 

Zaman yolcusunun bizleri ilgilendiren iddiasına gelelim... 93 Harbi olarak da bilinen 1877-1878 Osmanlı Rus Savaşı sırasında Rusya'nın, bahsi geçen teknolojiyi kullanarak Krasnodar kentini Osmanlılar'dan aldığını söylüyor.

Benzer bir durumun Amerika ve Meksika arasında yaşandığını ve günümüzde ABD'nin eyaletleri olan Arizona ve Kaliforniya'nın aslında Meksika'ya ait olduğunu iddia ediyor.

YouTube'da yayınlanan videoyu izleyen bazı kişiler, zaman yolcusunun iddialarını inandırıcı bulsa da, bazıları iddiaları destekleyecek somut kanıtlara ihtiyaç olduğunu söylüyor.

Zaman makinesi ya da gelişmiş bir tür makine ile Krasnodar'ı Osmanlılar'dan almayı başaran ve tarih boyunca sıcak denizlere inme hedefi olan Ruslar'ın, geliştirilen teknoloji nedeniyle bu hedefini gerçekleştirmediği ise kafa karıştıran bir başka konu.

İddiaları kanıtlayacak herhangi somut bir dayanak olmadığından, en azından şu an için zaman yolcusunun söyledikleri beyin yakar kategorisinde değerlendiriliyor.

Instagram.com/mehmetcankmrc
twitter.com/mehmetcankmrc
YouTube.com/mehmetcankomurcu 

 

Bu makaleye ifade bırak