Sivas

Yerel Haber
22 Ağustos 2019 - 14:10

Zara'da Buzağı Yarışması Düzenlendi

Zara'da buzağı yarışması düzenlendi

SİVAS, (DHA)- SİVAS'ın Zara ilçesinde Zara Bal ve Kültür Festivali ile Şerefiye Kültür ve Sanat Festivali'nde buzağı yarışması düzenlendi.
Zara Bal ve Kültür Festivali bünyesinde kent meydanında düzenlenen yarışmaya 22 üretici buzağıları ile katıldı. Ziraat Odası Başkanı Zeki Şimşek'in de jüri üyeliğini yaptığı yarışta Cengiz Durgun'a ait buzağı birinci olurken, Zeki Yurttaş’ın buzağısı ikinci, Ali Söyler’in buzağısı üçüncü oldu. Sedat Ateş'e ait buzağıya sempati ödülü verilirken, Erdal Mamalı'nın buzağısı da jüri özel ödülüne layık görüldü. Yarışmaya Zara Kaymakamı Mehmet Sayın, Belediye Başkanı Fatih Çelik, Bal ve Kültür Festivali Komite Başkanı Mehmet Bağca ve Ziraat Odası başkanı Zeki Şimşek katıldı. Şerefiye festival alanında düzenlenen yarışmada da 19 besici buzağılarını yarıştırdı. Yarışmada konuşan Jüri Başkanı Zeki Şimşek, "İlçemiz besicilerinin desteklenmesi, yetiştirdikleri buzağıların değerinin bilinmesi için bu tarz yarışmalar birer fırsattır" dedi.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.