Adıyaman

Yerel Haber
23 Ocak 2018 - 17:04

Zeytin Dalı Harekatı

ADIYAMAN (AA) - Adıyaman'ın Besni ilçesinde sivil toplum kuruluşları, basın açıklaması yaparak "Zeytin Dalı Harekatı"na destek verdi.

15 Temmuz Milli İrade Derneği tarafından Besni Kaymakamlığı önünde yapılan basın açıklamasına katılan vatandaşlar, yürütülen operasyona destek verdi.

Dernek adına açıklama yapan Nurettin Karalar, hiç kimse ve hiçbir davanın İslam coğrafyasının huzur ve güvenliği davasından büyük olmadığını belirtti.

Alınan operasyon kararını sivil toplum kuruluşları olarak sonuna kadar desteklediklerini aktaran Karalar, şunları kaydetti:

"Afrin ve Münbiç'de terörün provaları yapılmaktadır. Amanos Dağları Afrin'e açılan penceredir. Afrin, terörizmin esaretinden kurtarılırsa Suriye'nin kuzeyinde hainlerin barınma ihtimali kalmayacaktır.Zeytin Dalı Harekatını gerçekleştirmeye başlayan kahraman Mehmetçiklerimiz yıldırım gibi hainlerin tepesine inmiş ve inmeye devam etmektedir. Türkiye uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarını kullanmaya başlamış ve artık söz bitmiş hareket aşamasına geçilmiştir."

AdıyamanYerel Seçim Sonuçları

Adıyaman Hava Durumu

7°CŞİMDİSALI
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.