Hatay

Yerel Haber
28 Ekim 2017 - 14:23

Zeytin Ve Zeytinyağı Festivali

HATAY (AA) - Altınözü ilçesinde düzenlenen "Zeytin ve Zeytinyağı Festivali" kapsamında Zeytin Kupası Dağ Bisiklet Yarışması gerçekleştirildi.

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından organize edilen yarışma 5 kategoride yapıldı.

Yaklaşık 50 sporcunun katıldığı yarışta, kıyasıya mücadele gerçekleşti.

Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur, törende yaptığı konuşmada, ilk kez düzenlenen "Zeytin ve Zeytinyağı Festivali" kapsamında bisiklet yarışını yaptıklarını anlattı.

Yapılan etkinliklerin ilçenini tanınırlılığına katkı sağlayacağını belirten Kaymakam Uygur, "Altınözü Belediye Başkanımızın destekleriyle birlikte bu işi başardık. Altınözü ilçemizde ilkleri başarmaya devam ediyoruz. Hatay'da ilk defa dağ bisiklet yarışması yapılıyor. Bu yarışma Altınözü ilçemizin tarihi mekanlarında ve zeytinlik alanlarında gerçekleşiyor. Tüm sporcularımıza başarılar diliyoruz. Seneye daha geniş bir katılım bekliyoruz." diye konuştu.

Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı da tüm yarışmacılara başarı diledi.

Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur ve Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, akşam yapılacak törende yarışmada dereceye girenlere ödüllerini verecek.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.