İngilizler'den Dünya Kupası'ndaki rakipleri Kolombiya'ya garip gönderme

Bilindiği üzere İngiltere ve Kolombiya, 2018 Dünya Kupası ikinci tur maçında karşı karşıya gelecek. İngilizlerin meşhur gazetesi The Sun, rakipleri Kolombiya'dan bahsederken Pablo Escobar'ı baz aldı.

İngilizler'den Dünya Kupası'ndaki rakipleri Kolombiya'ya garip gönderme

Rakibimizi tanıyalım derken...

Rakibimizi tanıyalım derken...

Türkiye'deki spor yayınlarında en çok gördüğümüz başlıklardan biri Türk takımıyla eşleşen takımlar için yapılan "rakibimizi tanıyalım" haberleridir. İngiliz The Sun gazetesi de Dünya Kupası'nda karşılaşacakları Kolombiya için benzeri bir girişimde bulunmuş fakat biraz ilginç noktalara da değinmişler.

Shakira tamam, kahve de olur ama...

Shakira tamam, kahve de olur ama...

The Sun, manşetinde Kolombiya'nın ünlü olduğu konulardan bahsederken Shakira'yı, güzel kahveyi ve ismini söyleyemeyecekleri bir şeyden daha bahsediyor.

Açık açık söyleyemediği bu şeyi de kelime oyunu yaparak Go Kane (okunuşu: Gokeyn) şeklinde söylüyorlar. İngilizce'de kokain (Cocaine) kelimesinin okunuşu da 'kokeyn'. Kara mizah (dark humor) olduğu için bazılarını kızdırsa da (bilhassa Kolombiyalılar'ı) aslında gayet yaratıcı.

Escobar'ın Kolombiya'ya mirası

Escobar'ın Kolombiya'ya mirası

Kolombiya, yasa dışı maddelerin üretimi ve yurt dışına dağıtımı konusunda uyuşturucu kartelleri yüzünden kötü ün yapmış bir ülke. Uyuşturucu mafyalarının en ünlü olanı ve hayatını anlatan Narcos dizisi sayesinde popüler kültürün de içine giren Pablo Escobar, Kolombiya'nın bu kötü ününün en büyük temsilcisi.

The Sun da rakibini burdan vuruyor ve gönderme yapıyor.

Maç n'olur ya? (Konuyu değiştirelim)

Maç n'olur ya? (Konuyu değiştirelim)

Sahi maç ne olur? Kolombiyalı futbolcular bu göndermeden dolayı hırs yapıp İngiltere'yi bozguna uğratabilir mi? Radamel Falcao, James Rodriguez, Carlos Bacca, Davinson Sanchez, Juan Cuadrado gibi yıldız isimlerle Kolombiya, İngiltere karşısında hiç de zayıf değil.

Bu eşleşmenin favorisi yok.

turcel.orman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak