21.21.21 akımı nedir?

21.01.2021 tarihi itibari ile sosyal medyada ses getiren bir akım başladı.  21.Yüzyılın 21.yılının 21.gününde gerçekleşmesine inanılan dilekler dilenmeye başladı. Elbette 21.21.21 tarihlerinde dileklerin gerçekleşeceği metaforunun gerçeklik payı olmasada bir umut inanılmak istendi. İnsanların hevesini kursaklarında da bırakmayalım.

21.21.21 akımı nedir?

İnanmak başarmanın yarısıdır

İnanmak başarmanın yarısıdır

2020 yılında çoğunlukla hoşnut olmayacak şeyler yaşanmasından ötürü oluşan gerginlik ve korku duygularına bir nebze güle güle demek için bizde inanmayı seçtik. Yaşanan olayların yorgunluğunu atmak ise pek kolay olmadı. Ne de olsa inanmak başarmanın yarısıydı. Hayata bakış açısnı artık küçük pencereden büyük pencereye taşımak gerek.

21’e kadeh kaldıran mı dersiniz, saat tutan mı dersiniz, karikatür çizen mi dersiniz oldukça sosyal medyada bir cümbüş yaşandı. Asıl ilginç olacak şey ise dilenen dileklerden es kaza gerçekleşenler olması sonucu oluşabilecek yorumların “21’in müthiş büyüsü” inanışlarının had safhaya ulaşacak olması… Olabilecek her şeye hazırlıklıyız artık. 2020 bizi yıldıramadı 2021 büyüsüne de kapılıverelim biraz.

Dileklerin gerçek olmasıyla...

Dileklerin gerçek olmasıyla...

21’e dilek hakkım olsaydı eğer müthiş sevgi dolu bir dünya, merhametli insanlar, hayvanlara ve kadınlara değer veren bir toplum, barış dolu bir hayat, tam anlamıyla iletişebilen canlılar dilerdim.Tabi çok şey istemiş gibi görünsemde bu dileklerin gerçek olması ile nirvanaya ulaşmış olurduk.

 Önemli olan niyetlerimiz diyerek hayal kurmaktan ve iyi dileklerden vazgeçmeyelim. 21 büyüsünün hepimizi yakalaması dileğiyle…

 

Bu makaleye ifade bırak