Aleyna Tilki dünyaya açılabilir mi?

Son yılların adından en çok söz ettiren isimlerinden birisi de Aleyna Tilki. Genç şarkıcı kariyerin ilk yıllarından itibaren adından söz ettirmeyi bildi. Şimdi de dünyaya açılma planları yapıyor Aleyna Tilki. Peki, Aleyna Tilki dünyaya açılabilir mi? Açılsa başarılı olabilir mi?

Aleyna Tilki dünyaya açılabilir mi?

16 yaşında karşımıza çıkmıştı

16 yaşında karşımıza çıkmıştı
2000 doğumlu Aleyna Tilki ilk defa 2016 yılında karşımıza çıkmıştı. İddialı bir parça ile müzik kanalları, sosyal medya platformlarında yer aldı. Cevapsız Çınlama isimli bu eseri ile şöhret basamaklarını tek tek çıkmaya başladı. Medya da kendisine büyük ilgi gösterdi.

Oyunculuğa da başladı

Oyunculuğa da başladı
Müziğin yanı sıra oyunculuğa da başladı Aleyna Tilki. Oynadığı İşte Bu Benim Masalım dizisi Acun Ilıcalı’nın dizi-film platformu Exxen’de yayınlanmaya başladı. İlk deneyiminden de başarıyla ayrılmayı bildi.

Sıra dünyaya açılmaya geldi

Sıra dünyaya açılmaya geldi
Başarılı ismin son planı ise dünyaya açılmak oldu. Dünya starı olmak için attığı ilk adım Warner Music Global etiketiyle İngilizce ‘Retrograde’ şarkısı oldu. Parçanın söz ve müziğine İngiliz şarkıcı Dua Lipa ile Amerikalı Diplo imzalarını attı. Sarah Hudson, King Hery ve Luca Pretolosi’nin yanı sıra Türk müzisyenler de ekipte yer aldı.

Haliyle çok heyecanlı

Haliyle çok heyecanlı
26 Şubat’ta Aleyna Tilki’nin bu çalışması bizlerle ve tüm dünya ile buluşacak. Verdiği röportajda ise projede çok heyecanlı olduğunu, Z kuşağını yansıtan bir klip çektiklerini söyledi. Sadece bu parça ile kalmayacakmış Aleyna Tilki’nin çalışması. Asıl birkaç ay sonra çıkış yapacağını dile getirdi.

Başarılı olur mu?

Başarılı olur mu?
Aleyna Tilki’nin tarzı bana çok hitap etmiyor ancak başarılı olabileceğini düşünüyorum. Türkiye’de kendini ispat etti, başarısını dünyaya da taşıyacaktır. Tarkan’dan sonra yeni bir dünya yıldızımız olur mu? Neden olmasın, bakalım görelim.

selcuk.bulut@milliyet.com.tr

 
Bu makaleye ifade bırak