SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Son dakika... Ve kabus sona eriyor! Avrupa'dan müjdeli haberler peş peşe

Son dakika haberlere göre, Avrupa'da Avusturya ve Çek Cumhuriyeti'nin ardından bugün de Almanya ve İspanya'dan dünyanın beklediği haberler geldi. ABD'de bir günde 1940 ölüm gerçekleşti, ülkenin can kaybı sıralamasında birkaç gün içinde ilk sıraya çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor. Rusya'da salgın hızla yayılıyor, bu hafta üst üste dört gün rekor kırıldı ve vakalar 10 bini geçti. Dünya, testleri pozitif çıkan herkesin iyileştiği bölgeyi konuşuyor.

Canlı blog | Dünyada corona virüse dair yaşanan son gelişmeler

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkıp tüm dünyaya yayılan corona virüste son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Tüm ülkelerden bilim insanları virüse aşı geliştirmek kesintisiz çalışıyor. Dünya genelinde yeni tip koronavirüs salgınında ölenlerin sayısı 90 bini aştı. İşte corona virüste yaşanan son gelişmeler. İtalya'da salgınından hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 610 artarak 18 bin 279'a yükseldi

İşte İstanbul, Ankara ve İzmir'deki en riskli ilçeler

Türkiye’de corona virüs vakasının görülmesinden sonra en çok merak edilen konuların başında il ve ilçelere göre “hasta rakamları” geliyordu. Corona virüs İstanbul’da nüfusun yoğun olduğu Bakırköy, Bağcılar, Beşiktaş gibi semtleri kuşatırken, Adalar, Silivri gibi uzak noktalar şanslı. Ankara’da Keçiören ve Yenimahalle’de hem yoğunluk hem de kritik vaka çok. İzmir’de yaklaşık 1500 hasta var, en büyük yoğunluk Konak’ta.

© Copyright 2020

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.