SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR
You are already subscribed to notifications.

LERZAN MUTLU’NUN YILDIZ KENTER GAFI

.

ABONE OL
Milliyet Haber

Lerzan Mutlu, epeydir Uçankuş TV’de ‘Lerzan’la Çok Mutlu’ adlı programla canlı yayın yapıyor. Mutlu’nun Yıldız Tilbe’yi ağırlayıp keyifli sohbet ettiği programın tekrar yayınını izledim, ama Nilgün Belgün’ün Twitter’ında yazdığı Nevra Serezli’li bölümü seyretmedim. Belgün’ün yazdığına göre Mutlu, şöyle bir gaf yapmış programda: “Lerzan Mutlu’nun konuğu Nevra Serezli imiş bugün. Lerzan, Nevra’ya ‘Yıldız Kenter’le Müşfik Kenter kaç yıllık evliydiler?’ diye sormuş. Nevra, şaşkın tabii.” Nilgün Belgün’e sordum, programı izleyip-izlemediğini. Attığı tweet‘muş’lu çünkü. Belgün izlemediğini, duyduğunu, izleyen birinin yazdığı tweet’i yolladı. O tweet’e göre de diyalog şöyle: “Yıldız (Kenter) Hanım’la Müşfik (Kenter) Bey’in beraberliği ne kadar sürdü? Nevra şaşkın, cevap veriyor: ‘Onlar kardeşti.’ Lerzan yine soruyor: ‘Yıldız Hanım hiç evlenmedi mi?’ Nevra daha da şaşkın.” Serezli’ye sordum konuyu. Yıllar içinde bu tür şeylerle çok karşılaştığı için şaşırmadığını söyleyen Nevra Hanım, “Daha yeni ‘Nevra Serezli, Metin Serezli ile katıldı ödül törenine’ diye haber yaptılar. Oğlum Murat’la 2013’te ölen eşimi karıştırdılar. Artık takılmıyorum böyle gaflara” dedi.

Twitter’da yazılanları mesaj atıp, bunlar doğru mu diye sorduğum Mutlu’dan gelen yanıt şu oldu. Belgün’ün programı izlemeden sazanlık yaptığını vurgulayan şarkıcı, “Yıldız Hanım hiç evlenmedi mi?” diye sorduğunu kabul etti. Ancak Mutlu, Nevra Hanım’la aralarındaki diyaloğun sosyal medyada yazılanlar gibi olmadığını, çarpıtıldığını iddia etti.

FAZIL SAY, SAFİYE İLE FAİK’İ YENİ Mİ GÖRDÜ?

Fazıl Say, Faik Öztürk’ün beyaz takımlı, Safiye Soyman’ın tamamı kırmızı, boyun kısmında kocaman beyaz ay yıldız olan fotoğrafını paylaşıp şunu yazdı:

“Hayatımda elbise çok gördüm arkadaş. Ama böylesini ben de görmedim. Salvador Dali gibi.” Demokrasinin güzel yanı ‘fikir özgürlüğü’... Say’ın da yaptığı bu... Fazıl Say’ın, dünyada adına müzik festivalleri düzenlenen bir Türk sanatçı duyarlılığıyla ya da bir yurttaş olarak her konuda olduğu gibi Safiye Soyman ile Faik Öztürk’ün kıyafetleri hakkında da görüş beyan etmesi ve eleştirmesi doğal. Ancak Safiye ile Faik, bu kıyafetleri yeni giymedi.

Soyman, 2012’de yani tam dokuz yıl önce 30 Ağustos Zafer Bayramı konseri için yaptırdığı ay yıldızlı kıyafetle çektirdiği fotoğrafı bazı milli bayramlarda kutlama yaparken kullandı sosyal medyasında. Son olarak 19 Mayıs 2019’da paylaştı bu fotoğrafı. Şarkıcının bile gerek sahnede, gerek sosyal medyasında kullanmadığı bu fotoğrafı Say’ın 28 Mart 2021’de gündeme getirmesi ilginç. Sanatçının yazdıklarına hiçbir eleştirim yok, ama tweet’in zamanlaması manidar! “Bayram değil, seyran değil Fazıl Say, Safiye ile Faik’i niye öptü?” sorusuna yanıt ararken sanatçının eşiyle kısa süre önce “Evlendik, ama aynı evde yaşamıyoruz” açıklamalarına yönelik eleştiriler geldi aklıma. Say bu paylaşımı eleştiri oklarını savuşturmak için yapmamışsa ve dokuz yıldır bilinen bir şeyi yeni öğrendi de, şaşkınlığı bu yüzdense o zaman da “Günaydın” derler insana...

SALLAYAN SALLAYANA!

‘Hande Doğandemir’in bornozlu pozu sosyal medyayı salladı.’

‘Engin Akyürek’in paylaşımı sosyal medyayı salladı.’

‘Deren Talu derin göğüs dekolteli kıyafetiyle sosyal medyayı salladı.’

‘MasterChef’in Somer Şef’i kızı ile sosyal medyayı salladı!’

‘İsmail Kartal, Erzurumspor’dan ayrıldı, FB’liler sosyal medyayı yıktı!’

Allah aşkına, internet medyasında editörlük yapanların başka başlık gelmiyor mu aklına?

Benim seçtiğim başlıklar aynı gün içindeki haberlerden bir kısmı...

Google’a, “Sosyal medyayı salladı” diye yazın da görün sallayan sallayana, internette.

GÜNÜN SÖZÜ

“En tehlikeli insan tipi, az anlayan, çok inanandır.” (Anton Çehov)

 

Yazarın Diğer Yazıları

  1. SANATÇI DURUŞU VE İNSAN HAKLARI DERSİ
  2. Şahan ne söyledi onlar ne anladı?
  3. İŞSİZ MÜZİSYENLERE TARKAN’DAN GİZLİ DESTEK
  4. ‘SURVIVOR’ İSMAİL OLAYININ İÇYÜZÜ!
  5. SET ÇALIŞANLARINA AŞIDA ÖNCELİK Mİ?
  6. Demet Akalın niye özür diledi?
  7. PANDEMİ Mİ ÇARPTI SİZİ?
  8. YILDIZ TİLBE’NİN GECE YARISI ŞOVU
  9. ‘EDHO’DAN KİMLER GELDİ KİMLER GEÇTİ?
  10. Thodex’in kırmızılı reklam yıldızları!

© Copyright 2021

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.