SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

HOCALARIN HOCASINA VEFA

.

Milliyet Haber

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, ailesi ve öğrencileriyle, okulun kurucusu Prof. Dr. Orhan Oğuz’u ziyaret etti

Cumhuriyetin ilanından beş ay sonra dünyaya gelen, yaşamı boyunca öğretim üyeliği, akademik reisliği, milletvekilliği, bakan, rektör, RTÜK başkanı ve daima hoca olarak, hayatını eğitime adayan Anadolu Üniversitesi Kurucu Hocası Prof. Dr. Orhan Oğuz, hayatının sürprizini yaşadı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, eşi Seda Hanım ve öğrencileriyle, İstanbul’da ‘Hocaların Hocası’nı, evinde ziyaret etti.
Üniversitenin akademik heyeti ve öğrenciler, Göztepe’deki ziyarete, “Kıraç topraklarda yetiştirdiğiniz nesiller seni unutmadı” ve “Hocam sizi unutmadık, minnettarız” pankartlarıyla geldi. Oğuz, karşısında ziyaretçilerini görünce, duygusal anlar yaşadı. Hocaya, rektör Çomaklı ve eşi, günün anısına bir plaket takdim etti. Oğuz ve kendisi gibi akademisyen kızı Prof. Dr. Sedefhan Oğuz, misafirlerini kapıya kadar yolcu etti.

Yazarın Diğer Yazıları

  1. BUGÜNLER DE GEÇECEK!
  2. DUYARSIZ KALMADI
  3. LOS ANGELES’TAKİ GURUR
  4. ÇİFTLİK ZİYARETİ
  5. Korona nefes aldırmıyor
  6. CAN DOSTLARIMIZ HER DERDE DEVA!
  7. KORONA ARASI REKLAM!
  8. KARANTİNA GÜNLERİ
  9. TEMİZ HAVADA YÜRÜYÜŞ
  10. HUZUR EVDE!

© Copyright 2020

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.