SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

RENKLERLE KAYBOLAN HAYAT!

.

Milliyet Haber

Cumhuriyet’in ilk kuşak önemli sanatçılarından Fikret Mualla’nın hayat hikayesini konu alan ‘Renklerle Kaybolan Hayat’ filmi seyirciyle buluştu

Çalkantılı ve bohem yaşam tarzı nedeniyle, sadece sanatıyla değil, yaşamı da resim tarihine bir mitoloji olarak yansıyan, eserleri dünyaca ünlü koleksi-yonerlerde bulunan Fikret Mualla’nın merakla beklenen ‘Renklerle Kaybolan Hayat’ filmi, seyircisiyle buluştu. Selen Görgüzel, Okan Bayülgen, Bedri Baykam, Şebnem Schaefer, Bora Gencer ve İlhami Adsal gibi oyuncuların, yapımı 10 yıl süren projeden hiçbir ücret talep etmedikleri öğrenildi.


Projenin yapımcılığını, yönetmenliğini ve başrolünü Metin Güngör üstlendi. Hollywood’da efekt uzmanı olarak birçok önemli projeye imza atan Güngör, devletten hiç yardım talep etmediklerini belirtti. Galaya, Maria-Yahşi Baraz, İnci Aksoy, Zafer Kozanoğlu, Nahide Büyükkaymakçı, Ferruh Tanay, Hüseyin Başusta ve Handan Bakbak katıldı. Konuklar, gösterim sonunda, yapımı çok beğendiklerini ifade ederek, oyuncuları tek tek tebrik etti.

Yazarın Diğer Yazıları

  1. BUGÜNLER DE GEÇECEK!
  2. DUYARSIZ KALMADI
  3. LOS ANGELES’TAKİ GURUR
  4. ÇİFTLİK ZİYARETİ
  5. Korona nefes aldırmıyor
  6. CAN DOSTLARIMIZ HER DERDE DEVA!
  7. KORONA ARASI REKLAM!
  8. KARANTİNA GÜNLERİ
  9. TEMİZ HAVADA YÜRÜYÜŞ
  10. HUZUR EVDE!

© Copyright 2020

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.