SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR
You are already subscribed to notifications.

Yıl dönümü sergisi

.

ABONE OL
Milliyet Haber

EKAV Vakfı’nın 29’uncu yılı şerefine gerçekleşen Genco Gülan’ın ‘Biyolojik Kübizm’ başlıklı sergisi, Süzer Plaza’da renkli bir davetle açıldı

Türkiye’nin kültür-sanat hayatında bu ay 29’uncu yılını kutlayan EKAV Vakfı, ‘Sanat geliştirir, iyileştirir, birleştirir’ mottosuyla dostlarının karşısına yıl dönümü şerefine yeni bir sergi ile çıktı. Çağdaş sanatçı Genco Gülan’ın ‘Biyolojik Kübizm’ sergisi, yaklaşık beş yıldır ürettiği ve tümü Picasso referanslı resim, heykel, çizim, özgün baskı seramik ve fotoğraflarından oluşuyor. Süzer Plaza’daki etkinlikte, Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman-Yasemin Kahraman, Ebru Sanver, Beste Yurttaş, Nurdan Ateş, Dr. Fulya Üçem, Figen Özdenak, Mukaddes Akça ve Feriha Göksu da vardı.


EKAV Başkanı İnci Aksoy’un ev sahipliğindeki günde, sanatçının daha önce İzmir’deki Resim ve Heykel Müzesi ve Amsterdam’daki De Loods’da sergilenip büyük beğeni toplayan eserlerinin yanında EKAV Gallery’de birçoğu ilk kez sergilenen eserleri de sunuldu. Çalışmalar, 25 Aralık’a kadar görülebilir.

Yazarın Diğer Yazıları

  1. Renkli buluşma
  2. KARIN KEYFİNİ ÇIKARDILAR
  3. ANLAMLI BULUŞMA
  4. Sömestir keyfi
  5. Masal gibi düğün
  6. Palandöken'de kayak keyfi
  7. NEFES KESEN TURNUVA
  8. KARLI ZİRVEDE NEŞELİ BULUŞMA
  9. AKM'de özel sergi
  10. Tanıtımda buluştular