SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR
You are already subscribed to notifications.

2022 saç trend kodları

.

ABONE OL
Milliyet Haber

Ne kadar güzel giyinirseniz giyinin, saçınızın da mutlaka sizinle uyumlu ve stilinizi tamamlıyor olması gerekir. Saç tasarımcısı Ahmet Çoban, 2022 saç trendlerini anlattı

Sevgili okurlar,

Stili oluşturmanın kodlarından biri de yüzünüze, teninize gidecek saç renklerini ve modellerini iyi bilmektir. Bakımlı olup olmadığınız ilk saçınızdan belli olur, ışıldayan saç sizi daha dinamik gösterir. Ne kadar güzel giyinirseniz giyinin, bakımsız ve yüz şeklinize gitmeyen saçınız varsa sizi öne çıkarmaz ve yorgun, üzgün gösterir. Bu işin uzmanı, saç tasarımcısı Ahmet Çoban’a 2022 saç trendlerini sorduk.

İşte Çoban’dan sekiz stil ipucu...

1-Uzun ve sağlıklı saçlar

2022 trendlerinin yer aldığı defilelerin saçında olsun ya da ünlülerin yeni projeleri için tercih ettiği imajlarda, saç boylarının uzadığını görüyoruz. Yeni yılda uzun ve sağlıkla ışıldayan saçın daha moda olduğuna şahit olacağız. Eğer çok klasikleşmiş, vazgeçmediğiniz bir saç modeliniz yoksa, yeni yıl için yeni bir arayıştaysanız saçınızı uzatmayı deneyebilirsiniz.

2-Daha az kimyasal

Sağlık konusunda bilincimizin yükseldiği yeni bir döneme giriyoruz. Bu saçlarımız için de geçerli. Çok yoğun kimyasallarla yapılan boyama işlemleri out, kendi saç tonunuzdan yola çıkarak ışık oyunları ile özgünleştirilmiş saçlar in.

3-En lüks aksesuarımız saçımız

Bu sene uzun süre saçta kalan ama yapısına zarar vermeyen saç bakımlarının öne çıktığı bir sene olacak. Bir şapka ya da küpeden çok daha fazla öne çıkan en doğal ama en lüks aksesuarınız bu sezon saçınız.

4-Kişiselleştirilmiş modeller

Hepimizin saçlarının kendine özel ihtiyaçları var. Amacımız ‘altın oranı’ yakalamak. Bunun için bazen çok küçük bir renklendirme hilesi, bazen doğru renk geçişleri, kimi zaman highlightlarla yüzünüzün ışıltısını tamamlayacak bir çerçeve ya da hacim vermek için doğru noktalara yapılan eklemeler… Hepimiz sosyal medyada en iyi görüntüyü vermek istiyoruz. Altın oranı yakalamak, sanallığın neredeyse normal hayatın önüne geçtiği günümüzde en önemli trendlerden biri olacak.

5-Saçlara daha bilinçli bakım

Artık saçlarımız için en iyi vitaminler ne, hangi ürünleri kullanmalıyız, hangi malzemelerden ya da uygulamalardan uzak durmalıyız, bilinçlendiğimiz ve kuaför koltuğunun dışında da evimizde kendi bakım rutinimizi oluşturduğumuz, saç bakımı konusunda bilinçlendiğimiz bir döneme giriyoruz. Evde saç bakımı en eğlenceli ve pozitif #selfcare adımlarından biri.

6-Doğal dalgalar koruma altında

2020’li yıllar birçok konuda doğal olanla barıştığımız bir dönemin başlangıcı oldu. Doğal hatlarımız, renklerimiz ve tabii ki dalgalarımız. Dalgalarınızın doğal güzelliğini öne çıkartacak bakım yöntemleri ve ürünler yeni yılda popüler olacak.

7-Curtain kakül

Çoğumuz kakül kestirme konusunda çekimser kalıyoruz, bazen kestirenler pişmanlık duyabiliyor. Halbuki Jennifer Lopez’in moda ettiği Curtain Bangs modeli çoğu kişinin hatlarına kolayca uyum sağlıyor, kişiselleştirilebiliyor ve hızlıca uzuyor. Bu sezon daha çok göreceğimiz bir model olacak.

8-Braid art yükselişe geçiyor

Tırnaklar bu kış kenara çekilin. Saçlara yer açın! Saçlarınız için çok dikkat çekici, sanat eserini andıran bir model arıyorsanız, ‘braid art’ı deneyebilirsiniz. Saçınıza örgü ile değişik desenlerin verildiği bu uygulama sosyal medyanın da gözdesi olacak.

Yazarın Diğer Yazıları

  1. Sağlıklı ve stil sofralar
  2. Zamansız stilin öncüsü
  3. Mahperi Altun ile 5 soru 5 cevap
  4. Ergin Ataman ile 5 soru 5 cevap
  5. Sadelik her zaman daha genç gösterir
  6. Fazlalıklardan kurtulalım!
  7. Sokak stiline güzel bir look
  8. Cool bir çift
  9. Sevgi Erel&Suzan Kayaaslan ile 5 soru 5 cevap
  10. Güzel yaş almak