SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR
You are already subscribed to notifications.

Sağlıklı ve stil sofralar

.

Milliyet Haber

Mutluluklar sofralarda paylaştıkça çoğalır. Kıyafetlerinizde nasıl bir stil oluşturuyorsanız, sofralarınızda da stil oluşturabilirsiniz. İşte birkaç tüyo...

- Sizi hatırlatacak stil sofralar kurun.
Güzel ve doğru giyinmek kadar sofranızın da güzel görünmesi son derece önemli. Şık sofralar, renkli ikramlar, aynı kıyafetlerdeki gibi az ve öz sunumlar yapmak masayı çok fazla yemeklerle donatmak misafirlerimizi çok iyi ağırlamak anlamına gelmez. Unutmamamız gereken şudur, sağlık mutfakta başlar, güzelliği de beraberinde getirir. Sağlıklı sofralar olmazsa olmazların en başında gelir ve güler yüzlü bir ev sahibi konuklarınızın damak tadına hitap ederken kalplerine de hitap etmek anlamını taşır. Unutmamak gerekir ki az ve öz ikram temel ilke kabul etmeliyiz. Her şeyin olduğu gibi sofralarında modası var. Örtü seçiminden peçeteye, çiçekten muma, tuzludan tatlıya sofranın kuralları da yenileniyor ve değişiyor.
- Giysinizi gösteren ayakkabı ve çantaysa sofranızı gösteren de kolalı beyez masa örtüsüdür.
- Büyük davet veriyorsanız isim kartları yerleştirin, gelen konuklar nereye oturacağını bilsin.
- Bizim aksesuar seçimimiz kadar sofralarında aksesuarları da vardır. Mevsim çiçeklerinin sofrada bulunması en iyi sofra aksesuarıdır. Unutmayın, sofranın aksesuarı tıpkı saçlarımıza taktığımız yan tokalar gibidir.
- Misafir oturduğu sofrada daralmamalı, sofra misafirinizi sıkmamalı. Tıpkı ne dar kıyafetlerin içinde sıkışıp kalın ne de bol kıyafetlerin içinde kaybolmak gibi...
- Sofraların vazgeçilmezi kumaş peçeteler olmazsa olmazlar arasındadır. Tıpkı kendi kıyafetlerimizde kullandığımız fularlar ve broşlar gibi...
- Kıyafetlerimizdeki sadeliği soframıza, mobilyalarımızada yansıtmalıyız.
- Sofralarınızı dostlarınızla paylaşın, sofralar paylaştıkca güzelleşir.
- Sofralarınızı şıklaştırmak istiyorsanız, unutmayın şıklıklar detaylarda saklıdır.
- Artık sandıklardan lavanta kokulu beyaz masa örtülerini çıkarma zamanı geldi. Sofralarımızda üç beyazdan uzak durmalıyız ama beyaz masa örtüsünden asla!
- Gelinlik gibi sofralar hazırlayın, mumu kesinlikle eksik etmeyin, sofranızı aydınlatın.

Olmazsa olmazlarınız

- Kumaş peçete
- Beyaz masa örtüsü
- Mum
- Çiçek
- Güleryüzlü ev sahibi

Kendi pişirdiğiniz ekmekleri ikram edin. Her markanın ekmek makinesi var siz de bütcenize uygununu alıp, ekmeğinizi kendiniz yapabilirsiniz. Biraz sanat, biraz cesaret katarak güzel sofralar hazırlıyabilirsiniz. Davete gittiğiniz gün ev sahibini arayıp teşekkür etmeyi de unutmayın.
Beş çaylarının vazgeçilmezi şık porselen takımlarda zamansız parçalardandır. Ve annanenizden kalan porselen çaydanlıkta demlediğiniz çayın lezzeti de bambaşkadır.

Şık porselen çay takımlarının tamamlayıcısı kukiler de size her seferinde kurtaran eşsiz ikramlardır. Kendi ellerinizle hazırladığınız her şey size mutluluk verir. Mutluluklar sofralarda paylaştıkca çoğalır. Kıyafetlerinizde nasıl bir stil oluşturuyorsanız, sofralarınızda da stil oluşturabilirsiniz. Sizi hatırlatacak stil sofralar kurun.

Yazarın Diğer Yazıları

  1. Güngör ve Çelebi ile 5 soru 5 cevap
  2. Sıkıldık
  3. Ceyda Kayatürk ile 5 soru 5 cevap
  4. Turuncu ve ışıltının flörtü...
  5. En güzel smokin babanızın smokinidir
  6. Kırmızının dinamikliği
  7. ECE NAYMAN iLE 5 SORU 5 CEVAP
  8. Nasıl gömleklere yatırım yapılmalı?
  9. Zarafetin stile yansıması
  10. Nurdan Yüzbaşıoğlu ile 5 soru 5 cevap