SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR
You are already subscribed to notifications.

Yeni bir Mars döngüsü başlıyor

.

ABONE OL
Milliyet Haber

Mars, astrolojide sıcak ve kuru doğası ile ısıtan, harekete geçiren, mücadeleye yol açan bir gezegendir. Bu nedenle savaş gezegeni olarak da adlandırılır. Mars nerede ise orada eylem ve benliğimizi tetikleyen enerjiler vardır. Eğer Mars’ı doğru yönde kullanabilirsek, daha inandırıcı, güçlü ve kararlı bir görünüm sergileriz. Bunun için soğukkanlılığa ve planlı davranmaya ihtiyacımız vardır. Düşüncesizce, aceleci hareketler, bencillik, sürekli gerginlikler ve kavga etme eğilimi bizi düzeltilmesi zor hatalara yöneltebilir. Mars mani yaratan bir gezegendir derim. Aşırı öfke, kıskançlıklar ve düşüncesizlikler, sadece ego merkezli bir bakış açısı yüzünden kendimizi çok yıkıcı bir süreç içinde buluruz.
Bugünlerde yeni bir Mars döngüsüne girmek üzereyiz. Mars birkaç gün önce, 15 Eylül’de Terazi burcuna ilerledi. Şimdi 8 Ekim’de, Terazi burcundaki yeniaya çok yakın bir zamanda, Güneş ile birleşerek iki yıllık yeni bir döngü başlatacak. Bu nedenle önümüzdeki aylarda, özellikle Terazi burcunun söz konusu olduğu koşullarda çok olaylı, hareketli ve tartışmalı koşullar içine gireceğiz.

Yükselen burcunuza göre Güneş-Mars döngüsü

Koç ise bu süreçte evlilik, ortaklıklar ve diplomasi gerektiren ilişkilerinizde çok daha kontrollü, dengeli ve yapıcı olmaya gayret etmeli, ilişkilerinizi daha soğukkanlı şekilde yönetmeye özen göstermelisiniz.

Boğa ise bu dönemde çalışma ortamınızı, bu ortamdaki ilişki ve ortaklıkları, bedensel sağlık ve organizasyonel konuları daha akılcı ve sakin şekilde yönetmeye dikkat etmelisiniz.

İkizler ise bu süreç özellikle kendinizi daha cesur, yaratıcı ve risk alan bir şekilde ortaya koymanıza yol açabilir. Bu dönemde tutkulu aşklar, aşkta çekişmeler, huzursuzluklar aynı zamanda çocuklarla ilgili koşullar sizi daha fazla test edebilir.

Yengeç ise bu dönemde ev ve ailenizi ilgilendiren alanları, evde huzur, güvenlik ve yerleşim gibi konuları daha acil bir şekilde gündeme getirmekte. Hayatınızın bu döneminde kendi içine dönme, bir değerlendirme yapma, belirli bitişler, sonlanmalar dikkat çekebilir.

Aslan ise bu dönemde iletişim, yakın çevrenizde hareketlenen bir tempo, kardeşlerle ilgili konular, eğitsel uğraşlar daha fazla hız ve hararet kazanabilir. Bu dönemde sözlerinize, kurduğunuz iletişime, görüşmelere daha çok odaklanabilirsiniz.

Başak ise bu dönemde parasal durumunuzu, nakit ihtiyacınızı, harcamalarınızı daha iyi yönetmeniz gerekiyor olabilir. Çoğu zaman desteğe ihtiyacınız artarken, iş hayatında giderleri ve ekstra masrafları, özellikle de ortaklı iş konularına daha iyi yönetmeye özen göstermelisiniz.

Terazi ise bu dönemde önemli girişimler, cesaret isteyen adımlar ve başlangıçlar içindesiniz. Eğer kişisel yeteneklerinizi ve ilişkilerinizi daha iyi yönetirseniz, inandırıcı da olabilirsiniz.

Akrep ise bu dönemde kontrolsüz ya da gizlilik içeren durumlara, özellikle ilişkilere, evlilik ve ortaklıklara çok dikkatli ve gerçekçi yaklaşmanız gerekmekte. Bu süreçte kimi zaman gizli düşmanlıklar ya da sizin düşüncesizce hareket etmenizden kaynaklanan koşullar gündeme gelebilir.

Yay ise bu dönemde sosyal alanda, grup çalışmaları içinde çok daha faal ve girişimci olabileceğiniz bir süreçtesiniz. Bir grup içinde liderlik yapabilir, dernekler, siyaset ya da sosyal örgütlerle daha fazla temas edebilirsiniz. Gelecek ümitlerinizi yeniden gözden geçirmeniz de gerekebilir.

Oğlak ise bu dönem sizin için özellikle dikkat çekici bir yoğunluk, hırs ve mesleki konulara odaklanma getiren koşullar getirmekte. Ortaklıklar, evlilik ve diplomasi gerektiren işlerde daha dengeli ve ortak çıkarları yönetecek şekilde davranmaya bakmalısınız.

Saka ise bu dönemde fikirlerinizi, akademik konuları, uluslararası boyutta gelişmeleri daha sakin ve planlı şekilde yönetmeniz faydalı olacak. Yabancılarla yeni projeler, yayıncılık, medya ya da içerisinde inançların, görüşlerinizin önemli tartışmalar yaratabileceği koşullara dikkat etmelisiniz.

Balık ise bu dönemde finansal işlere, yatırımlara ve ortaklı konulara özellikle dikkat etmek gerekebilir. Ortağınızın ya da eşinizin parasal durumu, içerisinde miras, paylaşım ya da krediler, yatırımlar barındıran konular yüzünden daha fazla husumet ya da ayrışma söz konusu olabilir.

Yazarın Diğer Yazıları

  1. Akşam saatleri destekleyici
  2. Maddi konular sıkıştırabilir
  3. Gergin bir dolunay...
  4. ENERJİLER YÜKSELİYOR
  5. Merkür ve Jüpiter düzeliyor
  6. Bu hafta size ne getirecek?
  7. Dolunaya hazırlanalım
  8. Dolunaya hazırlanalım
  9. Bugünü çok iyi değerlendirelim
  10. Teknik konularda başarılı olabiliriz

© Copyright 2021

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.