SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

35 ŞARKI SÖYLEMEK

.

ABONE OL
Milliyet Haber

Sibel Can ile Hakan Altun, ‘Şarkılar Bizi Söyler’ programında iki saatin üzerinde bir performans sergiledi. Altun “30-35 şarkı söyleriz” diye başladı programa... Salgın döneminin mağdurları müzisyenler. Kemanı, darbukası, gitarı ya da davuluyla ekmek parasını kazananlar. Ben hem bu program hem de ‘İbo Show’a aynı açıdan bakıyorum. Orada çalan, enstrümanına hayatını veren müzisyenler için sevindim. “Online” dedikleri bir fasit dairenin içine hapsoldu müzik.

Televizyon farkı bu iki örnekte ortaya çıktı. Büyük bir stüdyoda en azından bir konserdeymiş gibi kendini hissetmek... Sibel Can ve Hakan Altun canlı söylediler. Sonra Hüsnü Şenlendirici geldi. Şarkıyı başka başka yerlere taşıyor klarnetiyle... Orkestrayı alkışlattı Aydın Kara ve Baki Kemancı. Baki Kemancı, Sibel Can’ın vazgeçilmez ismidir. Dünya çapında olabilecek yeteneğe sahip bir keman üstadıdır. İncesaz ekibi desem, ‘İkinci Bahar’ müzikleri desem, Muammer Ketencioğlu desem... Sonra Müslüm Baba şarkıları geldi. Şov olsun diye değil; içten söyleyen iki müzisyen. Yapımda Hülya Sepken var. Erkek dünyası yapımcı tekelini kıran bir isim. Salgın sonrası konser salonları, festivaller, müzik mekanları tıka basa dolacak. Şarkılar bir başka söylenecek. Bunun işareti de vardı programda.

BİZ KAÇ DEFA YAZDIK!

Son yazılarımda en çok yer verdiğim konulardan biri; futbol ve televizyon ilişkisi özelinde zeminler. Süper Lig stadları ortalama 10 yıllık. Yani yeni. Dış görünüş gayet modern. Stadın içine girince gerçek çıkıyor; zemin.

Fatih Terim, Erzurum maçı öncesi Ali Sami Yen Spor Kompleksi zemininden başladı. “Bu sahada futbol oynanmaz” diye daha net ifade etti. Yayıncı kuruluşun ‘zemini bozuk stadlarda maç oynanmaz’ şartını getirmesini istedi. 

Yanlış çim

beIN Sports’ta maç öncesi Güntekin Onay, Tugay Kerimoğlu ile programa katılan Önder Özen söyledi; “Kullanılan çim hibrit çim. Bize uygun çim seçimi yapılmalı. İngiliz, Hollanda çimi bize uymuyor” dedi.

Döksen ne olur?

Galatasaray 350 kilo tohumlama yapmış zemine. Milli maç arası verim alınabilirmiş. Bu sözleri de Galatasaray-BB Erzurumspor karşılaşması esnasında spikerden duyduk. Bilmem artık tohum atmakla iş çözülür mü?

Yazarın Diğer Yazıları

  1. TÜRK DİZİ TARİHİ BU PLATFORMDA: DRAMAX
  2. ‘MENAJERİMİ ARA’ DEVAM EDECEK Mİ?
  3. ÜÇ OYUNCUYU TEST EDECEK
  4. AYNI ADLI ROMANDAN...
  5. DİZİLERDE KORONA GERÇEĞİ
  6. İSPANYA’DA İKİ TÜRK DİZİSİ KAPIŞIYOR
  7. FERİS DEVAM EDECEK Mİ?
  8. ŞAMPİYONLAR LİGİ MAÇLARI EL DEĞİŞTİRİYOR!
  9. DERİN ÖLECEK Mİ?
  10. ‘BİR ZAMANLAR KIBRIS’

© Copyright 2021

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.