SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR
You are already subscribed to notifications.

DERİN ÖLECEK Mİ?

.

ABONE OL
Milliyet Haber

‘Sadakatsiz’de ‘ Derin ölecek’ haberleri çıkmaya başladı. Hatta Serenay Sarıkaya’nın diziye katılacağı yazıldı. Merak ettik, sorduk bu durumu... “Yok böyle bir şey, Melis Sezen devam ediyor” cevabı geldi.

SOSYAL MEDYA İLE REYTİNGLER ÇELİŞİYOR

Dizilerin ilgi ve alakasının ölçüldüğü iki mecra... En son paylaşılan verilere göre sosyal medyada en çok konuşulan üç dizinin ekranda ‘reyting’ dönüşü tam tersi...

‘Sen Çal Kapımı’ birinci. Reytinge baktım, en son AB’de dokuzuncu olmuş. Total İzleyici’de hiç yok. Sosyal medyada ‘Maraşlı’ ikinci... Reytinge bakıyoruz Total İzleyici’de yedinci sırada...

‘Sefirin Kızı’ çok konuşulan üçüncü dizi... Reyting ilk 10 sıralamada yok. Sosyal medyada iyi örgütlenmiş diziler mi diyelim! (Kaynak: DigiLUP)

BU TABLOYU NASIL BULDULAR?

‘Yasak Elma’ çekimlerinin en zor ‘kadrajı’ işte bu kareler. Yıldız, annesi, kayınvalidesi ve eşiyle oturdukları yalı... Üst kattan aşağı inerken bütün duvarı kaplayan ‘nü’ tablomuzun görüntüye girmemesi için büyük özen gösteriliyor. Arada kaçan durumlar oluyor. Bu sefer buzlama devreye giriyor.

Ev ahalisi, “Çekim yaparken böyle heykeldi, resimdi dikkat etmek lazım. Sonra durup durup buzlama oluyor” dedi. Hani küçük bir heykelcik değil ki duvarda boydan boya yani! Tabii asıl mesele ‘sanata saygı’ hali. Dizi bu yalıda çekildiği süre içinde daha çok buzlanacak gibi!

Yazarın Diğer Yazıları

  1. KURGUDAN ALGIYA...
  2. SOSYAL MEDYA FENOMEN REKLAMLARI
  3. YAYINDAN ÖNCE DÜNYA PAZARINDA
  4. ÇAĞATAY ULUSOY’UN YENİ DİZİSİ
  5. İSTEDİĞİN GİBİ BİRİ OLMAK
  6. MELİH NE ARIYOR?
  7. ATEŞ İLE İPEK DURUMU
  8. ‘NE OLUR BİR TEMAS OLSUN!’
  9. İLK ÜÇTE ‘CAMDAKİ KIZ’ VE ‘TEŞKİLAT’
  10. ‘SELİN İLE MESUT BİRLİKTE OLSUNLAR’

© Copyright 2021

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.