SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR
You are already subscribed to notifications.

Ev ahalisi 'nihayet' dedi

.

ABONE OL
Milliyet Haber

“İlk bölümü içimize sindi” dedikleri dizi; ‘Evlilik Hakkında Her Şey’... Şunu da, göz ardı etmediler; “Yabancı dizi uyarlaması. Senaryonun iskeleti belli, üzerine çalışmışlar.” Malzeme hazır sağlam, onun üstünü süsleme yani. İlk bölüm itibarıyla tatmin edici oldu. Gökçe Bahadır (Azra) ile annesi Sumru Yavrucuk (Çolpan) öyle ikili güzel diyalogları izledik ki... Bir de altında müzik olmasa. Gökçe Eyüboğlu (Sanem), Tülin Ece (Güneş) kız kardeşler cuk oturmuş. Kim girdiyse kadraja, işini yapıp gitti diyelim. Şöyle de bir durum var. Bu dizi ‘Total’de iş yapmazsa şaşırmam.
Platform yerli dizilerine yakın olduğu için belki de bizim ev ahalisi beğendi. Bir de ‘Nişantaşı ve civarı’yla daha bir yakın mı hissettiler acaba? Boğaz manzaralı gecekondu hallerinden pek sıkılmışlardı. Bir de ataerkil Anadolu’nun çorak toprağının örf ve adetleriyle bezeli olanlarından pek hazetmiyorlar. Artık televizyon izleyicisiyle ‘platform yerli dizi izleyicisi’ ayrımı giderek derinleşiyor.

ŞİMDİ GÖRDÜM

Yazıyı yazarken gördüm... Nice yıllara, sözünü hak eden bir program; ‘Gecenin Melon Şapkası’... “Melon Şapka, Atatürk’ün şapka devriminde taktığı ilk şapka. Aklı muhafaza eden bir başlık” diye ifade edilmiş, editörümüz Yeliz Aras Çelikel’in kendisiyle yaptığı bir söyleşisinde... ‘Duman’ın solisti sevgili Kaan Tangöze tabiriyle ‘29 yıl olmuş abi!’... Nice yıllara... Radyo her daim özünü kaybetmediyse, böyle programların varlığına borçludur.

YAYIN HAKKI ÖNCELİĞİ KİMDE?

Beşiktaş-A.Demirspor maçı özeti yayınlanacak. İki kanalın hakkı var; TRT Spor ve a Spor... TRT Spor, “Reklamlardan sonra” dedi. a Spor, “40 saniye sonra” dedi ve önceliği aldı. Ev ahalisi; “Bu durumda TRT Spor önceliği a Spor’a vermiş olmuyor mu?” dedi.  

Yazarın Diğer Yazıları

  1. İNGİLİZ DÖNEM DİZİSİNDE TÜRKİYE
  2. Metal Müzik: Hep vardır hep kara ördektir!
  3. Profesyonel mesafede duramadı!
  4. Aras fena yaptı!
  5. Yeni sezon müzikler açmadı!
  6. GENÇ EV AHALİSİ PEK BEĞENDİ
  7. AKŞAM DİZİYLE GEÇİYOR; REKOR BEŞ SAAT!
  8. Mojo, Batu ve Büyük Parmakkapı Sokak
  9. 'Senin sivilceni bilirim'
  10. 'Yalancı' yalan olmasın!

© Copyright 2021

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.