SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Filmde hangi kitap okundu?

.

Milliyet Haber

Ev ahalisi tarafından izlenen Bruce Willis’in filmi ‘Öldürme Arzusu’nda bir sahne pek bir anlamlıydı. Paul Kersey (Willis) başarılı bir cerrahtır. Evine giren maskeli adamlar, eşini öldürür ve kızını ağır yaralar. Kızı, komadadır. Arkadaşı hastahanede yattığı odada ona kitap okurken Paul gelir. “Ne okuyorsun?” diye sorar.
Sophie (kızının arkadaşı) “Miltor Friedman’ın pozitif ekonomi üzerine makaleleri” der. “Uyanması için yararlı olacağından emin değilim” diye de espri yapar Paul... Friedman’ın meşhur ‘Pozitif İktisat’ kuramı... Mesela gelirler arasında uçurum olsa da bu durumu düzeltmek yerine ‘Durum budur, şimdi ne yapacağız?’ düşüncesidir özetle. Filmde Friedman’ın tercihi bir tesadüf mü?

Bir de magazinin gündemi vardır

Uçankuş TV’nin HD yayına geçtikten sonra daha bir izlenir olduğu kanaatindeyim. Magazin uzmanlık alanı... ‘Hadise’yle, Kaan Yıldırım aşkı mı yoksa Cem Yılmaz’la Serenay Sarıkaya aşkı mı gündemde?’ konusu konuşuluyordu. Hadise, biraz geride kalmış anladığım.

Ev ahalisi, “Kaan evladımız kendini harcıyor” yorumunu yaptı. Temmuzda Yılmaz ile Sarıkaya kızımız evleneceklermiş. “Hadi bakalım” dedik!

Hava durumunun kısa ve uzunu...

A Spor’un hava durumu... Her şehrin havası o şehrin stat görüntüsüyle veriliyor. Yedi ilin hava durumunu verdiler. Gerisi? Gün içinde bir kısa, bir de uzun hava durumu varmış. Baktım, ‘uzun olanını’ buldum. Acaba böyle bir uygulamayı kim düşündü?

‘Kısa sorular sormayı öğrenin!’

Zafer Arapkirli KRT’de ana haber sunuyor. Bir tweet atmış; “Canlı yayına bağlanan sayın konuklar makul bir cevap süresinde lafı toparlamayı öğrenin lütfen.” Bir de işin moderatör tarafı var, biz de buradan sesleniyoruz; ‘Ey moderatörler, kısa soru jsormayı öğrenin lütfen!’

Yazarın Diğer Yazıları

  1. EFSANE DİZİLER DÖNÜYOR...
  2. BASIN TOPLANTISINI YAYINLAMAK
  3. ÖZEL TV'LERE YARDIM YOK MU?
  4. EKRANDA SİNYAL TETİKTE!
  5. EV HALİNDE ‘PRIME TIME’
  6. ULTRA MARATONCU: ‘ARABA GİBİYİM’
  7. CNN TÜRK’TE UYARMIŞTI
  8. BU KADAR KANAL OLUNCA...
  9. TEMAS ETMEDEN AKSİYON!
  10. BİR KANAL KONUK ALMIYOR!

© Copyright 2020

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.