SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR
You are already subscribed to notifications.

HANGİ FİLMLERE RAĞBET VAR

.

ABONE OL
Milliyet Haber

Yeni yıla girince diziler, bir süreliğine yayından kalkıyor. Mali durumlar. Bu arada filmler kısa da olsa, bir ‘prime-time’ keyfi yaşıyor. Ağırlık yerli komedi oluyor. Araya gişe yapmış macera-aksiyonlar giriyor. Cumartesi ve pazar günlerinin reyting sıralamasına bakınca ‘Kimin filmi iş yaptı?’ sorusunun da kısa cevabı çıkıyor.

TRT ve Kanal D

Yeni yılın ilk iki gününde ilk 10 içine iki film sokan Kanal D ve TRT 1’in, seçimlerinde izleyiciyi tatmin ettiği görülüyor. ‘Gönül Dağı Kurban’ 1 Ocak günü TOTAL izleyicide birinci olmuş. AB’de ikinci. Geçtiğimiz Kurban Bayramı’na özel olan televizyon filmi aslında. Böyle bir özelliği de var.

Her daim Kemal Sunal

Show TV, Kemal Sunal filmleri uzmanı. Çok eskilere dayanır. Özel televizyon ilk yıllarından itibaren bu kanal, Sunal filmlerinden çok ekmek yemiştir. Hâlâ devam ediyor. ‘Sakar Şakir’ yayınlandı 2 Ocak’ta gün beşincisi oldu. O günün yayınlanan en çok izlenen filmler
listesinde ikinci.

Millet merak etmiş

FOX iki gün üst üste pek bir tartışma yaratan ‘Maske Kimsin Sen?’i yayınladı, çok izlenen zaman diliminde. İlk 10’da yerini aldı. Anlaşılan bu tartışma, programa merakı arttırdı!

Hemen harcamayın!

Yılbaşı gecesi yayınlanıp, kaynayan yapımlar oldu. ‘Kim Milyoner Olmak İster?’ onlardan biriydi. 2 Ocak’ta ilk 10’da yerini aldı AB’de. Sonradan keşfediliyor. Gece vatandaş eğlence programları arasında dolaşıyor. Mesela bir başka program (gerçi AB’de fena değildi) ‘Ata Demirer Gazinosu’ tekrar yayınlama hakkı varsa kanalın, kaçırmasın. Daha yüksek bir izlenme oranı yakalayabilir. Aynı şey Mahsun Kırmızıgül konseri içinde geçerlidir.

 

 

Yazarın Diğer Yazıları

  1. 'Şarkı yazmak benim ağlama duvarım'
  2. Ekran kendisiyle yüzleşiyor
  3. HANGİ FİLMLERE RAĞBET VAR
  4. NE DEDİYSEK...
  5. Yılbaşı gecesi notları
  6. Yeni albümler geliyor
  7. Yılbaşı ekranı
  8. Erken finaller; uyarlamalar tutmadı
  9. PARAYI VER BUZLU İZLE
  10. İYİ İŞ AMA YA SANSÜR