SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR
You are already subscribed to notifications.

Hasan Can Kaya'dan uyarlama

.

ABONE OL
Milliyet Haber

Fremantle format tekeli, Acun Medya’nın BBC 3’te yayınlanan büyük beğeni alan absürd komedi ‘Man Stroke Woman’ın formatını satın aldığını açıklamış. Hatta haberde yerli uyarlamayı Hasan Can Kaya’nın yazıp oynayacağı da yazılmış. Şöyle bir baktım. Bir kere çok iyi oyuncuların bir araya geldiği skeçler yer alıyor.
İçerik olarak bakıldığında “Bizde bu incelikte mizah yapılabilecek mi?” sorusunu sorduruyor. Yine de iddialı bir iş. Kaya için ‘bir üst dereceye atlama işi’ diyelim. Bu arada açıklamayı Fremantle adına şirketin MENA bölgesi sorumlusu Amaç Us yapmış.

Kesin bizde de yayınlanır

Bizim yerli dizilerin uluslararası pazarlarda satışlarını yapan Eccho Rights, başka ülke dizilerini de listesine alıyor. Dikkatimi çekti içlerinde iki tane Güney Kore işi var. Çok ses getiren Kore’den iki yapım. Biri için diyorum ki kesin bizde de uyarlanacak. ‘High Class’ adı... projenin konusu ise şöyle; başarılı bir kadın avukat günün birinde kocasını haksız yere öldürmekle suçlanıyor. Ve tabii sürprizler bir biri ardına geliyor. Kesin bu yapım bizde uyarlanır. İsterseniz siz seçin, avukat rolünde kim olsun mesela?

Yazarın Diğer Yazıları

  1. Mojo, Batu ve Büyük Parmakkapı Sokak
  2. 'Senin sivilceni bilirim'
  3. 'Yalancı' yalan olmasın!
  4. Neslihan Atagül 'EDHO'da mı?
  5. LATİN PİYASASINA TÜRK DİZİLERİ NASIL GİRDİ?
  6. ‘Bugün rap rövaçta’
  7. Ajan dizimiz iyi
  8. 'Sadakatsiz' aldı başını gidiyor
  9. 'Bırakalım, sonra döneriz'
  10. ‘YARGI’; KATİL KİM MERAKI

© Copyright 2021

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.