SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR
You are already subscribed to notifications.

'Yargı' heyecan dozunu artırıyor

.

ABONE OL
Milliyet Haber

‘Yargı’ dizisinin fragmanında birinci bölüm sonunda Ceylin’in morgta kardeşinin cesediyle karşılaşması, ikinci bölümü daha bir bekler kıldı. Fragman bazı ipuçları veriyor. Mesela öldürülen İnci’nin babası Zafer, savcı Pars’a “Çocuğun babası emniyet amiri, abisi savcı demeyeceksiniz değil mi?” diyor. Pars, kararlı. Ilgaz ile farklı bir geçmişleri var. Ilgaz, Pars’ın kız kardeşiyle evlenecekti. Nişan yapılmış, son aşamaya gelinmiş ve Ilgaz nişanı bozmuş. Pars’ın bunu kabul edemediği ilk bölümde belli oldu. Ilgaz’ın kardeşinden bunun acısını çıkarmak isteyecek. Bu arada Ilgaz’ın nişanı bozduğu, “Biz ikimiz buna karar verdik” dediği kadın ortaya çıkacak mı? Bence ilginç olur.
Çınar, “Ben yapmadım” diyor ısrarla. “Bu kadar tesadüf olur mu?” diyor deliller için savcı Pars. Soru işareti burada. Kanlı hırka, altınlar vs... Sanki yerleştirilmiş deliller.
Acaba asıl hedef Çınar değil de, Ilgaz mı? “Bir sevgilisi var, herkesten gizlediği” diyor fragmanda İnci için. Çınar’ın babası polis amiri baba Metin (Hüseyin Avni Danyal) “Özür dilerim” diye ağlıyor fragmanda son karede. Kimden özür diliyor? Yoksa Çınar mı gizli sevgili? Ve bunu bilen, özellikle savcı Ilgaz’a gıcık olan biri mi bu cinayeti işledi? Bol sorulu bölümler geliyor. Umarım örgü uzun sürecek bir şekilde senaryoda kurgulanmıştır.

‘FUTBOLCULAR PİRE GİBİ’

Ev ahalisi böyle dedi. Kayseri-Galatasaray maçını izliyoruz. Bizim ekran hayli büyük ve iyi bir marka... Oyunculara görmeye dürbün ister. Ekrana yakın bölümde ne olup bittiğini görüyoruz sahada. Top karşı taç çizgisi civarına gidince, ufak tefek adamların koşuşturmasını izliyoruz. Hani topun oradan çıkıp, bizim izleme alanımıza girmesini bekliyoruz. Böyle maç mı izlenir? Geçen yıl yazmıştım, bu sene yine aynı durum. Kimi statlar müsait değil diyor, kimi eldeki teknik ekipman yenilenmedi beIN’in, ondan kaynaklı diyor. Sonuçta kalitesiz bir maç sunuluyor. Ücreti maç paketi 154 TL. “Sonra millet kaçak izliyor” diyorlar. Bu arada not almışım, Eyüp-BBE maçının uzatma son dakikası. Erzurum penaltı kazandı. Atışı uzak kameradan çektiler. Tekrarında ayrıntıları gördük. Bunu da yaptılar yani!

Yazarın Diğer Yazıları

  1. İNGİLİZ DÖNEM DİZİSİNDE TÜRKİYE
  2. Metal Müzik: Hep vardır hep kara ördektir!
  3. Profesyonel mesafede duramadı!
  4. Aras fena yaptı!
  5. Yeni sezon müzikler açmadı!
  6. GENÇ EV AHALİSİ PEK BEĞENDİ
  7. AKŞAM DİZİYLE GEÇİYOR; REKOR BEŞ SAAT!
  8. Mojo, Batu ve Büyük Parmakkapı Sokak
  9. 'Senin sivilceni bilirim'
  10. 'Yalancı' yalan olmasın!

© Copyright 2021

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.