SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Hollanda’yı fethetti

Bodrum’un, Hollanda’daki Uluslararası Utrecht Turizm Fuarı’nda BOTAV’la açtığı stant ilgi çekti. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un da yer aldığı organizasyonda Başkan Aras, “Hak ettiğimiz yere geleceğiz” dedi

Milliyet Haber

Bodrum, Türkiye’nin en büyük katılımcı olarak yer aldığı Uluslararası Utrecht Turizm Fuarı’nın gözdesi oldu. Bodrum Belediyesi ve Bodrum Tanıtma Vakfı-BOTAV tarafından açılan standın konukları arasında Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da vardı. Belediye Başkanı Ahmet Aras, 50.’si düzenlenen Uluslararası Utrecht Fuarı’na katıldı. Hollandalı turistlerin ilgi gösterdiği stantta konuklarını ağırlayan Aras, BOTAV Genel Sekreteri Serkan Ceylan’la birlikte önemli temaslarda bulundu.


Bodrum’dan otel ve konaklama tesisi temsilcilerinin yanı sıra seyahat acentelerinin da hazır bulunduğu Utrecht’te Bodrum ve Muğla’nın diğer turizm destinasyonları tarafından kurulan stantlara ilgi çok büyük oldu. BOTAV Genel Sekreteri Serkan Ceylan, stant ziyaretçilerine Bodrum’u tüm kültür, tarih ve yerel değerleriyle anlatan sunumlar yaptı.

‘İşbirliği artacak’

Fuar süresince Bodrum standını ziyaret edenler arasında Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da vardı. Başkan Aras, Ersoy’a Bodrumlu turizmcilerin 2020 yılı beklentileriyle ilgili bilgiler verdi. Aras, fuarda Türk Hava Yolları ve Corendon yetkilileriyle de bir araya geldi. Fuarda Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ve Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ile buluşan Aras, Bodrum ve kardeş destinasyonlarının turizm işbirliğinin artacağını ifade etti.

Başkan Ahmet Aras, Bodrumlu turizmcilerle yaptığı toplantılarda yeni döneme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Hollanda pazarının Bodrum turizmi için önemli olduğunu belirten Başkan Aras, “Bu ülkeden ilçemize gelen turist sayısı her yıl artıyor. Şu an Bodrum’a gösterilen ilgi, sezona dair beklentilerimizi yükseltmiş durumda. Biz de BOTAV ve Bodrum Belediyesi olarak Hollanda’dan Bodrum’a gelecek turist sayısını artırmak için elimizden geleni yapıyoruz. En önemli unsur ulaşım. Bodrum’a direkt uçuş sayısını artırma hedefimize yoğunlaştık. Bu konuda umut verici gelişmeler var. Turizmde hak ettiğimizi alacağız” dedi.

Diğer Haberler

  1. 70 dakikada Midilli
  2. Sigarayı bıraktı hayatı değişti...
  3. ‘Arşiv, deniz feneri olsun’
  4. Türk tarım sektörü dünyayla buluşuyor
  5. Ege’nin ihracat şampiyonları...
  6. Türkiye gündemde
  7. Çevreci yakıta talip...
  8. ‘Açık Kapı’yla sorunlar çözülüyor
  9. Bahar şenliği geliyor
  10. ‘Konut fiyatı otoyolla artacak’

© Copyright 2020

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.