SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Özür Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Özürün Eş Anlamlısı Olan Sözcükler

Özür kelimesinin birden fazla eş anlamlı kelimesi bulunmaktadır. Bu kelimelerden en sık kullanılanı defo kelimesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Defo kelimesi dışında kusur ve mazeret kelimeleri de özür kelimesinin eş anlamlıları olarak karşımıza çıkmaktadır. Birinden özür dilendiği zaman bunun bir gerekçesi olmaktadır. Buradaki gerekçe sözcüğü de özür kelimesinin bir eş anlamlısıdır. İşte, tüm detaylar.

|

Özür kelimesinin eş anlamlı kelimesi defo kelimesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Defo kelimesi dışında da bazı sözcükler de özür kelimesinin eş anlamlısı olmaktadır. Gerekçe, kusur ve mazeret sözcükleri özür sözcüğünün eş anlamlı sözcükleridir.

 Özür Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir?

 Özür kelimesinin kabul edilen eş anlamlı sözcüğü defo olarak karşımıza çıkmaktadır. Gerekçe sözcüğü de özür kelimesinin kabul edilen başka bir eş anlamlı sözcüğü olmaktadır. Kusur ve mazeret sözcükleri de özür sözcüğüne karşılık gelmektedir.

  Özürün Eş Anlamlısı Olan Sözcükler Nelerdir?

 Özürün eş anlamlısı olan birden fazla sözcük mevcut bulunmaktadır. Defo ve kusurlu sözcükleri özür sözcüğünün eş anlamlı sözcükleridir. Bu sözcükler dışında gerekçe sözcüğü de özür sözcüğünün eş anlamlısı olmaktadır.

Diğer Haberler

  1. DGS sonuçları açıklandı
  2. Gençleri buluşturan zirve
  3. Vakıftan devlete geçişler artabilir
  4. Deyimler ve Anlamları Sözlüğü: Kısa ve Kalıplaşmış En Çok Kullanılan Deyim Örnekleri ve Anlamları
  5. Yurt dışı eğitimde dengeler değişti
  6. Rektörlük, ‘Odtufans’ için inceleme başlattı
  7. ‘Tüm ders kitapları illere gönderildi’
  8. Bakan Özer: Okulların depreme en dayanıklı mekanlar olmasını istiyoruz
  9. Atasözleri ve Anlamları: Türkçede A'dan Z'ye En Çok Kullanılan Kısa-Uzun Atasözü Örnekleri ve Sözlüğü
  10. ALFABE Sırası (Alfabetik Sıralama): Türk Alfabesinde Bulunan Harfler Nelerdir? ABC... İle Başlayan Alfabe Tablosu

© Copyright 2022

Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi milliyet.com.tr; Milliyet.com.tr haber içerikleri izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.