SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR
You are already subscribed to notifications.

Eşini öldüren kocaya ağırlaştırılmış müebbet talebi

Ankara’da dini nikahla birlikte olduğu kadın nedeniyle tartıştığı eşi Reyhan Korkmaz'ı 4 çocuğunun gözü önünde öldüren Zeynel Korkmaz (38) hakkında, 'eşe karşı kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

ABONE OL
Haluk KARAASLAN/DHA

Olay, 6 Mart'ta Mamak ilçesine bağlı Durali Alıç Mahallesi'nde meydana geldi. İnşaat işçisi Zeynel Korkmaz, dini nikahla birlikte olduğu kadın nedeniyle eşi Reyhan Korkmaz ile tartışmaya başladı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine, Zeynel Korkmaz mutfaktan aldığı bıçakla eşi Reyhan Korkmaz'ı, 4 çocuğunun gözü önünde defalarca bıçaklayarak öldürdü. Olayın ardından evden kaçan ve daha sonra polis ekiplerince yakalanan Korkmaz, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

İDDİANAME HAZIRLANDI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Zeynel Korkmaz hakkında, 'eşe karşı kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle iddianeme hazırlandı.

İddianamede, Korkmaz'ın başka bir kadınla dini nikahlı olduğu ve o kadından olan çocuğunu da soy birliği sağlanması için Reyhan Korkmaz adına kaydettirdiği belirtildi. İddianamede, olay günü eve gelen Zeynel Korkmaz ile Reyhan Korkmaz'ın, dini nikahlı eşi nedeniyle kavga ettikleri, Reyhan Korkmaz'ın kocasına 'Yine o kadının yanından mı geliyorsun?' dediği ve bu söze sinirlenen Zeynel Korkmaz'ın eşini boğazından bıçaklayarak öldürdüğü kaydedildi. İddianame, Ankara 1'nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilirken, Zeynel Korkmaz  27 Ekim'de  hakim karşısına çıkacak.

 

 

Diğer Haberler

  1. Okullar tatil mi? Bugün (30 Kasım Salı) okullar lodos nedeniyle tatil oldu mu? İşte, tatil olan iller
  2. Üniversiteler tatil mi? Bugün üniversiteler açık mı, sınavlar iptal mi?
  3. Okuldan eve dönerken köpeklerin saldırdığı çocuk ağır yaralandı
  4. VGM sonuçları ne zaman açıklanacak? 2021-2022 VGM ortaöğrenim ve yükseköğrenim burs sonuçları sorgulama...
  5. 2021 KYK burs/kredi sonuçları nasıl sorgulanır? KYK burs ve kredi sonuçları açıklandı mı?
  6. Cezaevlerinde açık görüşler ne zaman başlıyor? Açık görüş kaç kişi, şartlar/tedbirler neler?
  7. DEVA Parti'li Gürcan tutuklandı
  8. Motosiklet yasağı mı getirildi? Motokuryeler yarın (30 Kasım) çalışacak mı, motosiklet ve scooter trafiğe çıkacak mı?
  9. Kartal sahil yolu sular altında kalınca trafiğe kapatıldı
  10. İstanbul'da son dakika motokurye kararı! Vali duyurdu