SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR
You are already subscribed to notifications.

Bugünkü vaka ve can kaybı sayısı kaç oldu? 16 Mayıs güncel koronavirüs tablosu ve aşı haritası...

Günlük koronavirüs tablosu her gün Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanmaya devam ediyor. Vaka sayılarında düşüş devam ederken günlük can kaybı sayısı ise son açıklanan tabloda 10'a kadar geriledi. Mayıs ayının başında 12 olarak duyurulan günlük can kaybı sayısı yaklaşık 15 gündür bu rakamın üstüne çıkmadı. Peki Koronavirüs bugünkü vaka ve can kaybı sayısı kaç oldu?

|

Bugünkü vaka ve can kaybı sayısı kaç oldu? Her gün Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan günlük koronavirüs tablosuna göre yapılan test sayısı, vaka sayısı, can kaybı ve iyileşen hasta sayısı gibi bilgiler paylaşılıyor. Son aylarda hızla azalan vaka sayılarının ardından bazı pandemi yasakları da hayatımızdan kaldırılmaya başlandı. Sadece hastane ve toplu taşıma araçlarında maske kullanımına devam edilirken buralarda da maske kullanımının kaldırılması için 1.000'li rakamların altının görülmesi gerektiği ifade edilmişti. Peki 16 Mayıs bugünkü vaka ve can kaybı sayısı kaç oldu?

16 MAYIS BUGÜNKÜ VAKA VE CAN KAYBI SAYISI KAÇ OLDU?

16 Mayıs bugünkü vaka ve can kaybı sayısı az önce açıklandı. Açıklanan son koronavirüs tablosuna göre 128.957 test yapılırken 1.254 yeni vaka tespit edildi. 4 kişi hayatını kaybederken 1.358 kişi ise sağlığına yeniden kavuştu

AŞILAMADA SON DURUM!

18 yaş ve üzeri nüfusun aşılanması verilerinde 1'inci doz Türkiye ortalaması yüzde 93,17, 2'nci doz ortalaması yüzde 85,47 olarak belirlendi. Ayrıca 1'inci dozda 57 milyon 830 bin 726, 2'nci dozda 53 milyon 50 bin 727 ve 3'üncü dozda 27 milyon 775 bin 131 olmak üzere 147 milyon 625 bin 535 aşı uygulandı.

En az 2 doz aşı olan kişi sayısı en yüksek iller; Osmaniye, Ordu, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Manisa ve Zonguldak olurken, 2 doz aşı yapılan kişi sayısı en düşük iller ise Şanlıurfa, Batman, Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Elazığ oldu.

 

Diğer Haberler

  1. MSB: Uluslararası Anadolu Kartalı-2022 Eğitimi tamamlandı
  2. MSB sel felaketi sonrası Göktürk-1 Uydusu ile çekilen görüntüleri paylaştı
  3. Emekli bayram ikramiyesi yattı mı? Bayram ikramiyesi ne zaman, saat kaçta yatacak?
  4. İstanbul’da helikopter destekli ‘Yeditepe Huzur’ uygulaması
  5. AÖL SINAV TARİHLERİ 2022 / 3. DÖNEM ne zaman? Açık lise sınavları online mı olacak? MEB açıkladı
  6. YENİ Asgari ücret ne kadar oldu, yüzde kaç zam geldi? İşte net ve brüt asgari ücret rakamları...
  7. Dehşet evi! Tartıştığı eski nişanlısını bıçakla öldürdü
  8. Bakan Soylu: Vatandaşın devlete bir kere ihtiyacı var. Zor gününde yanında olmaya çalışıyoruz
  9. Asgari ücret düzenlemesi torba teklife eklendi
  10. Bakan Kasapoğlu'ndan Müzekart müjdesi