SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Son dakika! Corona virüs tedbirleri... Sabiha Gökçen'de uçuşlar durduruldu!

Gelen bir son dakika haberine göre; Sabiha Gökçen Havalimanı Güvenlik Komisyonu, corona virüs salgınıyla mücadele kapsamında aldığı karar gereğiyle bu akşam saat 20:00 itibariyle, uçuşları geçici bir süre için durdurdu. Öte yandan Corona virüs önemleri kapsamında yurt dışı uçuşlarını durduran ve iç hatta 14 noktaya sefer yapacak olan Türk Hava Yolları (THY), bugün saat 17.00 itibariyle yolculardan seyahat izni belgesi talep edileceğini duyurdu.

ABONE OL
DHA

THY resmi internet sitesinden yapılan duyuruda, "Yeni corona virüs (COVID-19) küresel salgını sebebiyle uçuşlarımızda önemli düzenlemelere gidilmiştir. 27 Mart 2020 saat 23.59 (TSİ) itibarıyla tüm dış hat seferlerimiz 17 Nisan 2020 tarihine kadar durdurulmuştur.

29 Mart 2020 saat 00.01 (TSİ) itibarıyla iç hatlarda yalnızca Adana, Ankara, Antalya, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Trabzon ve Van seferleri icra edilecek olup tüm diğer iç hat seferlerimiz 17 Nisan 2020 tarihine kadar durdurulmuştur. 28 Mart 2020 saat 17:00 (TSİ) itibarıyla iç hat uçuşlarımızda tüm yolcularımızdan valiliklerden seyahat izni aldıklarına dair belge talep edilecek olup, gerekli izinlerin nasıl temin edileceği konusunda yönlendirmeler kısa sürede bilgilerinize sunulacaktır" denildi.

 SABİHA GÖKÇEN'DE UÇUŞLAR DURDURULDU! 

Corona virüs ile mücadele kapsamında yurt dışı uçuşları durdurulurken, yurt içi uçuşlarına da kısıtlama getirildi. Konuyla ilgili İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı İşletmesi (İSG) yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, “Değerli Misafirlerimiz, Corona virüsünün etkilerinin azaltılması ve yayılmasının önlenmesi ile ilgili olarak ülkemizde alınan tedbirler doğrultusunda Türkiye hava sahası 27 Mart gecesinden itibaren yurtdışı uçuşlara tamamen kapatılmıştır. Yine aynı tedbirler doğrultusunda şehirlerarası seyahat esasları da yeniden düzenlenmiş ve buna göre sınırlı sayıda gerçekleşecek yurtiçi uçuşlarda sadece THY yetkili kılınmıştır. Tüm bu kararlar doğrultusunda terminalimizden gerçekleşmekte olan yurt içi ve yut dışı tüm uçuşlar, Sabiha Gökçen Havalimanı Güvenlik Komisyonu kararı ile 28.03.2020 saat 20:00 itibariyle, geçici bir süre için durdurulmuştur. Daha önceden planlanmış olan uçuşlarınızın durumunu ve detayları ilgili havayolları ile temasa geçerek öğrenebilirsiniz. En büyük temennimiz; tüm dünyayla birlikte ülkemizin ve milletimizin bu sıkıntılı durumdan bir an önce kurtulmasıdır. Bu vesile ile sağlık sektörünün fedakar çalışanlarına bir kez daha minnet duygularımızı sunuyor, sizleri yeniden havalimanımızda ağırlayacağımız, sağlıklı ve huzurlu günlere en kısa sürede kavuşmayı diliyoruz. Sağlıcakla kalın... İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş.” ifadeleri yer aldı.

Diğer Haberler

  1. İstanbul Valiliği'nde Toplu Ulaşım toplantısı! Tedbirler konuşuldu
  2. Farklı tarihlerde 11 kez... Böyle yakalandılar
  3. Uzman çavuşa veda... Gözyaşlarıyla toprağa verildi.
  4. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank faiz oranları ne kadar oldu? - 2020 Kamu Bankası taşıt ve konut kredisi faizleri
  5. TIR'a çarpan kamyonetin sürücüsü öldü
  6. Corona aşısı için Rusya'dan olumlu haber! Bakan Koca görüştü
  7. Çok feci kaza! Yanarak dereye yuvarlandı
  8. Mardin'de 'tarihi' operasyon! 5 milyon TL: Hepsi ele geçirildi
  9. 2 Haziran Koronavirüs tablosu son durum açıklanıyor - Ölü sayısı ve Vaka sayısı bugün kaça yükseldi? - Bakan Koca yayınlıyor
  10. Kayseri'de akılalmaz olay! 'Sosyal mesafe' uyarısını duyunca çıldırdı

© Copyright 2020

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.