SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR
You are already subscribed to notifications.

Üsküdar’da denizden çıkarılanlar şaşırttı

Üsküdar’da 20 dalgıç, denizaltı kameralarıyla denizin dibini tarayarak temizlik yaptı. TIR lastiğinin yanı sıra denizden çıkarılan poşet, cam, plastik, teneke kutu, pet şişe gibi atıklar, Çengelköy’de kurulan alanda sergilendi.

ABONE OL
Murat SOLAK – Cengiz ÇOBAN / İSTANBUL, (DHA)

Üsküdar Belediyesi ve Üsküdar Deniz Kulübü Öğrencileri tarafından sabah saatlerinde yapılan atık temizleme çalışmalarında dalgıçlar, Çengelköy’den denize daldı.

20 dalgıcın katıldığı temizleme çalışmalarında, denizden çıkarılanlar poşetlere konularak kıyıya çıkarıldı. TIR lastiğinin yanı sıra denizden çıkarılan poşet, cam, plastik, teneke kutu, pet şişe gibi atıklar, Çengelköy’de kurulan sergi alanında sergilendi.

"DENİZ HİÇBİR ZAMAN AFFETMEZ"

Çengelköy’deki temizlik çalışmalara katılan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, "Biz farkındalık oluşturmak istiyoruz. Denize bu çöpler ve atıklar atıldığında yok olmuyor. Denizi kaybediyoruz. Denizdeki hayati kaybediyoruz. Denizdeki balık ve ürünleri kaybediyoruz. Aslında denizdeki geleceğimizi kaybediyoruz. Bugün burada buna işaret etmek istedik. Bir farkındalık oluşsun istedik. Bütün çocuklarımız, gençlerimiz, yetişkinlerimiz bu konuda duyarlı olması gerekir. Sadece denize kıyısı olan vatandaşlarımız değil, bütün milletimizin bu konuda duyarlı olmasını istiyoruz. Deniz hiçbir zaman affetmez. Attığımız çöpler nedeniyle deniz bize faturayı ağır keser" dedi.

Diğer Haberler

  1. 19 MAYIS TATİL Mİ? YARIN OKULLARA, MEMURLARA (KAMU), ÖZEL SEKTÖRE RESMİ TATİL Mİ?
  2. SON DEPREMLER || En son nerede, ne zaman, kaç şiddetinde deprem oldu? KANDİLLİ son dakika depremler
  3. 19 Mayıs resimli mesajları 2022: 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı en güzel, farklı, bayraklı sözleri ve mesajlar
  4. EN ANLAMLI 19 MAYIS ŞİİRLERİ 2022 || 1-2-3-4-5 kıtalık 19 Mayıs şiirleri (Uzun-Kısa) Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı şiirleri...
  5. Bakan Akar Tek Vatan Harekatı gazileri ile bir araya geldi
  6. Gal arısına karşı önlem! Bin 20 terminatör böcek doğaya salındı!
  7. 19 Mayıs Atatürk sözleri ve kutlama mesajları! En güzel 19 Mayıs mesajı, resimli sözler ve şiirler 2022...
  8. 19 Mayıs (yarın) noterler açık mı, kapalı mı? 19 Mayıs'ta noterler çalışıyor mu?
  9. 2022 Yaz tatili ne zaman başlayacak? Okullar ne zaman kapanıyor, karneler hangi tarihte verilecek?
  10. SON DAKİKA: 18 Mayıs korona tablosu son durumu AÇIKLANDI! Güncel aşı haritası ve vaka sayısı belli oldu