SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

YENİ Asgari ücret ne kadar oldu, yüzde kaç zam geldi? İşte net ve brüt asgari ücret rakamları...

Asgari ücret rakamları günlerdir merak ediliyordu. Asgari Ücret Tespit komisyonu iki gün boyunca yapıldı ve son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni rakamları kamuoyu ile paylaştı. Bu gelişme sonrası "Asgari ücret ne kadar oldu, yüzde kaç zam geldi?" soruları art arda gelmeye başladı.

|

Dünyada ve Türkiye'de enflasyonun artışı ile birlikte asgari ücrette zam beklentisi iyice arttı. Günlerdir konu kamuoyunun gündemindeydi. Vatandaşlar uzun zamandır "Asgari ücret artacak mı?" sorusuna yanıt ararken bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni asgari ücreti açıkladı. İşte konuya dair bilgiler...

YENİ ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLDU?

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada "Şimdi size yeni asgari ücreti açıklamak istiyorum. Temmuz ayından geçerli olmak üzere yüzde 30 oranında bir ara artış yapıyoruz.

Yeni asgari ücret net 5 bin 500 lira olacaktır. İşçi başına devletimiz işverenlere 100 lira destek verecektir. Yeni asgari ücretin tüm çalışanlarımıza ve geliri buna endeksli kesimlere hayırlı olmasını diliyorum. Bu bir ara artıştır asıl asgari ücret tespitini yıl başında yeniden gerçekleştireceğiz.

Yıl başında devreye aldığımız asgari ücret kadarki gelirin vergi dışı bırakılması sebebiyle kamu çalışanları ve emeklilere artış ortalama 300 lira olarak yansıyacaktır.

Türkiye büyüdükçe elindeki imkanları milletin ferdiyle paylaşmayı sürdürecektir. Asgari ücret komisyonunu taraflarına teşekkür ediyorum yeni asgari ücrete ve buna bağlı olarak pek çok farklı ödemelerde gerçekleşecek artışların ülkemize, işverenlerimize tekrar hayırlı olmasını diliyorum sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Kalın sağlıcakla." dedi.

Diğer Haberler

  1. Eşine tokat atan kocayı bıçakla öldürüp, babasını ve kardeşini yaraladılar
  2. Geri dönüşüm fabrikasında korkutan yangın!
  3. Türkiye'nin ilgiyle takip ettiği 'Balkız'dan haber var! 'Yuvasına döndü'
  4. İstanbul'da helikopter destekli huzur uygulaması yapıldı
  5. Kırklareli'de Hristiyanlığın erken dönemine ait İncil ve Tevrat bulundu
  6. Bakan Nebati'den Kılıçdaroğlu'na ÖTV yanıtı
  7. Zabıta müdürüne silahlı saldırıda 3 tutuklama
  8. Kayseri'de avukata bıçakla saldırı
  9. Sosyal medyada paylaşılan görüntüler pahalıya patladı! Emniyet harekete geçti
  10. Ezgi Özarslan'a gözyaşlarıyla veda! Annenin feryadı yürekleri dağladı

© Copyright 2022

Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi milliyet.com.tr; Milliyet.com.tr haber içerikleri izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.