SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR
You are already subscribed to notifications.

Çok zor bir Ay tutulması

Bu dönemde önemli, riskli işlere girilmemesi doğru olacak

Milliyet Haber

Sevgili okurlar, 16 Mayıs Pazartesi günü sabah erken saatlerde Akrep burcunda bir ay tutulması meydana gelecek. Bu tutulma Amerika, Afrika ve Avrupa’dan izlenirken Ay’ın dünyaya ortalamadan daha yakın olması nedeni ile bir süperay olarak adlandırılmakta. Bildiğiniz gibi iki tutulma arasından geçiyoruz ve tutulma mevsiminin tam ortasında sayılırız. Astrolojik açıdan böyle zamanlar beklenmedik gelişmelerin olduğu, daha kontrolsüz, daha kadersel durumların gündeme gelebileceği zamanlardır. Sıklıkla astrologlar böyle zamanlarda önemli ya da riskli adımlar atılmaması önerisinde bulunurlar. Akrep burcundaki bu tutulma tam bir tutulma olacağı için, yoğunluğu ve gücü açısından da dikkat çekici görülüyor. Güney ay düğümü ile birleşmesi ve aynı zamanda Ay’ın düşük olduğu Akrep burcunda gerçekleşecek olması daha sıkıntılı ve zor bir zaman diliminden geçmekte olduğumuzu anlatmakta.

Bu tutulma halka ait konulara zarar ve yıkıcı olabilecek unsurlar içerebilir. Tutulmanın aynı zamanda Satürn ile kare açıda olması, Mars/Plüton orta noktasının Satürn üzerinde olması şiddet, kazalar ve korku içerebilecek koşullara da işaret etmekte. 30 Mayıs’a kadar etkilerini daha fazla gösterebilecek olan bu tutulma altında riskli işlere girişmemek, esnek kalabilmek, ruhsal denge ve bütünlüğümüzü koruyacak bir tavır içinde olmak, olumsuz düşünce ve korkulara kapılmamak yönünde daha bilinçli bir çaba içerisinde olmalıyız. Tutulma sırasında İkizler burcunun yükselmekte olduğunu ancak Merkür’ün geri harekette olduğunu görmekteyiz. Ülkemiz açısından da bu dönemde gizli ya da yıkıcı faaliyetler, kimi kontrol dışı durumlar söz konusu olabilir. Satürn’ün tepe noktası ile birleşiyor olması, yöneticileri ilgilendiren konulara vurgu getirmekte. Bu dönemde sistem, düzen ya da fazladan sorumluluk içeren durumlara, engel ya da kısıtlama içeren olaylara işaretler var. Tutulma haritasında ışıkların 6.-12. evler arasında gerçekleşiyor olması da ayrıca halkın sağlığı, düzeni ya da koşulları açısından kısıtlayıcı bir dönemde olduğumuzu gösteriyor.

Yükselen burcunuza göre tutulmanın etkileri neler olabilir?

Daha spesifik olarak, eğer yükselen burcunuz Koç ise bu dönemde kriz çıkaran durumlar, endişeler, finans konuları, gelirlerinizi, birikimlerinizi ilgilendiren konular üzerinde daha çok durabilirsiniz. Yakın çevreniz hareketli, kardeşler, görüşmeler ve ziyaretlerle ilgili konular da meşgul edici olabilir. Boğa ise bu dönemde ilişkileriniz, evlilik ve ortaklıklarla ilgili koşullar, olaylara bakış açınız sizi daha ciddi düşündürebilir. Karşıtlık içeren konulara ve maddi durumunuza daha dikkatli yaklaşmalısınız. İkizler ise bu dönemde sağlığınız, iş ve çalışma konuları, hizmet ve gayret gerektiren koşullara vurgu var. Şahsi alanda yenilikler yapabilirsiniz ancak eksikler üzerinde durmalısınız.  Yengeç ise bu dönemde aşk hayatınız, sevdikleriniz, çocuklarla ilgili konular, içerisinde risk taşıyan finansal konulara dikkat etmelisiniz. Bu dönemde kontrolsüz durumlar, gizli kalan şeyler, dedikodular daha fazla huzursuzluk kaynağı olabilir. Aslan ise bu dönemde gerek ailenizi, evinizi, gerekse işinizi, sorumlulukları ilgilendiren alanlarda daha gerçekçi ve sabırlı olmalısınız. Önemli sonuçlar ve değerlendirmeler içindesiniz. Aynı zamanda gruplar, arkadaşlıklar ve gelecek beklentilerinizi gözden geçirmeniz gerekebilir. Başak ise bu dönemde yakın çevrenizde, düşüncelerinizde, kafanızda sizi uğraştıran iş konularında daha fazla gayret ve sorumluluk içinde olmanız mümkün. Özellikle iş hayatınızı ve unvanınızı ilgilendiren gelişmeler dikkat çekmekte.

Yükselen burcunuz Terazi ise bu dönemde para durumunuzu, kaynaklarınızı ve maddi desteklerinizi ilgilendiren konularda bazı engeller, sınırlamalar gündeme gelebilir. Finansal ve ortaklı işler dikkat çekiyor. Uzaklarla ilgili görüşmeler, yolculuklar, eğitim ya da yayıncılık, medya konuları da yeniden düşünmeyi gerektirebilir. Akrep ise bu dönemde olaylara bakış açınıza, sizin için önemli ve şahsi konulara, sağlığınıza ve aynı zamanda karşılıklı konulara, evlilik ya da ailenizi de içine alan konulara ciddiyet ve sorumluluk gelmekte. Bu dönemde zihinsel endişeler, borç, alacak ya da miraslı işlerde daha temkinli ve dikkatli olmalısınız. Yay ise bugünlerde sağlığınızı, iş koşullarınızı ve enerjinizi tüketebilecek durumlar gündeme gelebilir. Kontrol dışı durumlar, kimi zaman muhalefet ya da şansızlık yaratan olaylar söz konusu olabilir. Oğlak ise yakın çevrenizi, görüşmelerinizi, düşüncelerinizi ilgilendiren konularda belirli sonuçlar ve muhasebeler söz konusu. Uzaklarla ilgili konular, iş ortamınızı ilgilendiren değişiklikler daha çok dikkat çekebilir. Saka ise bu dönemde iş hayatınızı, statünüzü, evinizi ya da ailenizi, toprakla ilgili konuları ilgilendiren önemli sonuçlar ve sorumluluklar dikkat çekiyor. Kendinizi ifade etmek istediğiniz ya da sevdiklerinizle ilgili konularda daha fazla çaba sarf edeceğiniz günlerdesiniz. Balık ise uzaklarla ilgili gelişmeler, yabancılar ya da içerisinde medya ya da tanınma içeren durumlar daha dikkatli ve kontrollü olmayı gerektirmekte. Bu dönemde ev ya da aileniz açısından sizi bağlayan konular da dikkat çekebilir.

Yazarın Diğer Yazıları

  1. Kritik Mars Boğa transiti
  2. Kritik Mars Boğa transiti
  3. Kendimize daha çok güvenebiliriz
  4. Yeni istekler olabilir
  5. Hareketli bir yeniay
  6. ÖĞLE SONRASI HIZLI OLABİLİRİZ
  7. Yön arıyoruz
  8. Bu hafta size ne getirecek?
  9. Yengeç'te hızlı ve hevesli bir yeniay
  10. Yengeç’te hızlı ve hevesli bir yeniay