SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Yengeç’te hızlı ve hevesli bir yeniay

Bizi duygusal alanda harekete geçiren yeni bir dönemdeyiz

Milliyet Haber

Sevgili okurlar, 29 Haziran’da hareket ve heves uyandıran bir yeniay gerçekleşecek. Yengeç duyarlılıklarımızı, koruma ve besleme duygumuzu, bir yere ait olma, kök salabilme durumumuzu simgeler. Yengeç aynı zamanda insanların kapısıdır. İnsanoğlu’nun kırılgan ama gelişmeye açık, zayıf ama potansiyel vadeden özelliklerini anlatır. Hatta bu nedenle, koruyucu Jüpiter Yengeç burcunun yücelim yöneticisi olduğuna şaşırmamalıyız. Yaz mevsiminin hemen ardından gerçekleşen bu yeniay pek çok şey vadediyor. Duygularımız ile temas etmek, daha çok şey paylaşımda olmak, özellikle sevdiklerimiz ile, duygudaşlık içinde bir araya gelmek ve aynı zamanda pozitif yönde bir motivasyon kazanmak bu dönemde öne çıkıyor. Milli konular, kimi zaman cesaret ve askeri konuları da içeren durumlar gündeme gelebilir.

Yeniay haritasında aynı zamanda Yengeç burcunun yükseliyor olması bu duyarlılıklar yanında, halka yönelik konuları ve öncelikleri de anlatıyor. Yengeç milliyetçilik, savunma ve koruma ile yakından ilgili olduğu için (ülkemizin yükselen burcu Yengeç’tir) bu dönemde benzer temalara vurgular artabilir. Yeniay haritasının tepe noktasında Balık burcunun olması bu dönemde hedeflerimizde belirli bir idealizme, hayalgücü ve yaratıcı konulara ama aynı zamanda sınırlarımızı yeteri kadar belirleyememeye de neden olabilir. Sizler de astrolojik haritanızda Yengeç burcu hangi evde (tüm burç olarak) yer alıyor ise o evin konularında canlanma, heves, bereketlenme ve hareketlendirici olaylar görebilir ve kendinizi yeni bir döngüye hazır hissedebilirsiniz.

Yükselen burcunuza göre bu dönem

13 Temmuz’da Oğlak’taki zor dolunaya kadar devam edecek olan bu dönemde, eğer yükselen burcunuz Koç ise evinize, özel hayatınıza yönelik konular daha çok ilgi uyandırabilir. Eve yönelik girişimler yanında, bitişler ve başlangıçlar bir arada yaşanabilir. Cesaret de adımlarınızı desteklemekte. Eğer Boğa ise duygu ve düşüncelerinizi daha olumlu yönde paylaşabileceğiniz olanaklar, bolca hareket ve yolculuklar, ziyaretler gündeme gelebilir. Eğitsel işlere yönelebilirsiniz. Kimi beklenmedik durumlar da dikkat çekiyor. Eğer İkizler ise bugünlerde harcamalarınızı daha iyi organize etmeye bakın. Kimi zaman israflar ya da hızlı harcamalar gündeme gelebilir. Yine de destek almak zor olmayacak. Gruplar, arkadaşlıklar da sizi harekete geçirebilir. Eğer Yengeç ise bu dönemde pek çok açıdan dikkat çekiyor ve başarılı adımlar atıyor olabilirsiniz. Kendinize güveninizi ortaya koymaya bakın, cesaret gösterin. Kişisel alanda başarılar var. Mesleki alanda şanslısınız. Eğer Aslan ise bugünlerde psikolojinizi etkileyen, yenileyen pek çok durum söz konusu. Kendinizi bağlı hissettiğiniz koşullar, ailevi ya da geçmişten kaynaklanan konular dikkat çekebilir. Olayları aşırı zorlamamalısınız. Çözülmeler içindesiniz. Eğer Başak ise ailevi konularda, isteklerde olumlu sonuçlar var. Gelecek yönünde daha umutlu olabilir ve destek görebilirsiniz. Sosyal alanda, arkadaşlar içinde daha cesur şeyler yapabilirsiniz.

Yükselen burcunuz Terazi ise bu dönemde ailenize, sosyal statünüze ya da evliliğe yönelik konularda önemli olaylar ve başlangıçlar içinde olabilirsiniz. Pek çok açıdan dikkat çekebilirsiniz. Kimi zaman gelenekler, duygusal hassasiyetler de hedeflerinizi etkiliyor olabilir. Eğer Akrep ise bu dönemde ufuklarınızı genişletebileceğiniz girişimlerde bulunabilirsiniz. Yeni insanlar, çevreler, öğretmenler belirebilir. Bu konular mesleki açıdan da canlandırıcı olacak gibi. Eğer Yay ise bu dönemde başkalarının kaynakları, içerisinde ailenizin ya da duygusal bağların olduğu önemli paylaşımlar, finansal işler yeni bir yön kazanabilir. Spekülatif konular da ilginizi çekebilir. Eğer Oğlak ise bu dönemde eşinizin konuları, ortaklı işler ve başkalarından gelebilecek teklifler daha dikkat çekici olabilir. Her ne kadar dışsal koşulların ağır basması, hatta kimi karşıtlıklar sizi kısıtlıyor olsa da, eve, ailenize, yerleşime yönelik alanlarda destek bulabilirsiniz. Yükseleniniz Saka ise bu dönemde iş kaynaklı, çalışma ortamına yönelik konular, sizi biraz uğraştırabilecek durumlar ve kişiler dikkat çekebilir. Bu dönemde kendi ihtiyaçlarınızın farkında olmalısınız. Sağlık ve düzeninize daha çok zaman ayırabilirsiniz. Eğer yükseleniniz Balık ise bu dönemde hayatınıza mutluluk ve daha fazla keyif getirebilecek gelişmeler ve haberler içinde olabilirsiniz. Bir çocuk doğumu ya da motive edecek bir konu gündeme gelebilir. Bu dönemde şahsi birikimlerinizi daha iyi kullanmaya bakın.

Yazarın Diğer Yazıları

  1. Muhasebe zamanı
  2. CİDDİ DÜŞÜNCELER VAR
  3. DUYGUSAL BEKLENTİLER
  4. Yeteneklere odaklanalım
  5. Harekete ve öğrenmeye açığız
  6. Bu hafta size ne getirecek?
  7. Montaigne’in kedisi
  8. Dikkatli olmalıyız
  9. Riskler artıyor
  10. DAHA ÇOK ŞEY PAYLAŞABİLİRİZ

© Copyright 2022

Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi milliyet.com.tr; Milliyet.com.tr haber içerikleri izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.