Futbol
Basketbol
Voleybol
Yazarlar

Abdurrahim Albayrak sağlık durumu nasıl? Abdurrahim Albayrak kimdir?

Galatasaray camiasını derinden üzen bir hadise yaşandı. Galatasaray Spor Kulübü ikinci başkanı Abdurrahim Albayrak ve eşinin corona virüsü testi pozitif çıktı. Bu üzücü gelişme sonrası Abdurrahim Albayrak sağlık durumu nasıl? Abdurrahim Albayrak kimdir? soruları sıkça sorulmaya başlandı.

ABONE OL
Milliyet Haber

Galatasaray Spor Kulübü ikinci başkanı Abdurrahim Albayrak ve eşi Şükran Albayrak'ın corona virüsü testi pozitif çıktı. Bu haber şok etkisi yaratırken vatandaşlar şimdi Abdurrahim Albayrak'ın sağlık durumunu araştırıyor.

ABDURRAHİM ALBAYRAK SAĞLIK DURUMU NASIL?

Abdurrahim Albayrak'ın eşi Şükran Albayrak özel bir hastanede karantinaya alınırken tedavilerinin sürdüğü öğrenildi. Galatasaray eski yöneticisi Özgür Savaş Özüdoğru, Koronavirüsü teşhisi konulan Abdurrahim Albayrak ile konuştuğunu açıkladı: "Her zamanki gibi inancı yüksek , moralini iyi tutmaya gayret ediyor."

ABDURRAHİM ALBAYRAK KİMDİR?

Abdürrahim Albayrak, 1954 yılında Rize'de doğmuştur. İlkokulu Rize'de okudu. Almanya'ya ilk gidenlerden olan babası onu yanında götürmedi. Babası birkaç yıl sonra Türkiye'ye döndü ve bir dükkan açtı, ancak işler iyi gitmeyince Almanya'ya tekrar geri dönmek zorunda kaldı. Giderken yanında oğlunu da götürdü.

Daha sonra askerliğini yapmak için tekrar Türkiye'ye döndü. Askerliği bitince Almanya'da biriktirdiği parayla bir minibüs aldı ve memleketi Rize'de minibüs şöförlüğü yapmaya başladı. Daha sonra akrabalarının baskısıyla İstanbul'a taşındı. İstanbul'da, Habibler Köyü'ne yerleşti ve Edirnekapı-Habibler hattında minibüs şöförlüğü yapmaya başladı. İşleri iyi gitti ve zaman içinde babasının gönderdiği parayla ikinci minibüsünü aldı. Daha sonra üçüncü, dördüncü derken birden o hattaki en fazla minibüse sahip kişi ünvanını kazandı. Daha sonra bu minibüs filosu Altur Turizm şirketinin temelini oluşturdu. 1977 yılında Altur'u kurdu.

1978 yılında bir gün bir iş adamı gelip "Fabrika servisi çeker misin?" dedi. "Yaparım" dedi. Böylelikle fabrika servisi işine başladı. Fanatik Galatasaray'lı olan Abdürrahim Albayrak, Galatasaray'ın hiçbir maçını kaçırmadı.

2011-2013 yılları arası Ünal Aysal'ın başkanlığındaki yönetim kurulunda görev yaptı. 2013 yılında Ali Dürüst, Refik Arkan ve Adnan Öztürk gibi isimlerle Aysal'ın yeni yönetim listesinde yer almayan Albayrak, 2014 yılında Duygun Yarsuvat başkanlığındaki yönetim kuruluna tekrar seçildi. Albayrak yeni yönetim ile birlikte "Başkan yardımcılığı" görevini üstlendi. 2 Haziran 2015'te görevinden istifa etti.

Şu an ise Abdurrahim Albayrak, Galatasaray Spor Kulübü ikinci başkanı olarak görev yapıyor.

Diğer Haberler

  1. Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Mehmet Aurelio kimdir, kaç yaşında? Hangi göreve getirildi?
  2. Mehmet Baykan, Spor Genel Müdürlüğü'ne atandı
  3. Bakan Kasapoğlu: "Türkiye koronavirüse karşı dünyaya örnek gösterilen bir mücadele veriyor"
  4. Bakan Kasapoğlu Gençlik Haftası’nda temsilci gençlerle bir araya geldi
  5. Bakan Kasapoğlu Anıtkabir'i ziyaret etti
  6. Son dakika | Türkiye'de voleybol ligleri resmen tescil edildi
  7. Spor camiasından Anneler Günü mesajları
  8. Süper Lig ne zaman açılacak? Maçlar ne zaman başlayacak?
  9. At yarışları ne zaman başlayacak?
  10. Spor camiasından 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü için kutlama mesajları

© Copyright 2020

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.