SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Kahve zincirinden spor salonuna

.

Milliyet Haber

46.3 milyon takipçili Instagram hesabında sık sık cappuccino içerken fotoğraf ve videolarını paylaşan Nusret, kahve keyfinden de bir iş yarattı. Yeni markası, üçüncü nesil kahve dükkanı Kapicciiiinoo’yu Maçka Palas’ta açtı.

Maçka Palas, İstanbul’un en güzel binalarından biri ve son zamanlarda sadece ben değil, her önünden geçen aynı şeyi düşünüyor. Önce Türk bayraklarıyla, daha sonra yeni tenteleri ve çiçekleriyle Maçka Palas artık daha da güzelleşti ve işte binayı güzelleştiren de yeni sahibi Nusret Gökçe oldu. Nusret, şimdi Park Hyatt’ın bulunduğu Maçka Palas’ta yeni bir markayla karşımıza çıkıyor. Hayır, bir steakhouse ya da burgercı değil. 

Şimdiye kadar 46.3 milyon takipçili Instagram hesabında sık sık cappuccino içerken fotoğraf ve videolarını paylaşan Nusret, ABD turnesini tamamlayıp Las Vegas’ta da steakhouseunu açtıktan sonra şimdi üzerinde uzun zamandır çalıştığı bir projeyi hayata geçiriyor, kahve keyfini işe dönüştürüyor. Maçka Palas’ta cuma günü açılan Kapicciiiinoo, Nusret’in yeni markası. 

Hiç unutmuyorum, Londra’daki Nusr-et’e giderken İngiliz taksi şoförünün adresi söylediğimde gözleri açılmış “Saltbae de orada olacak mı?” demiş ve hemen ardından Nusret’i taklit ederek eklemişti “O zaman cappuccino içersin”. Daha o zamandan cappuccino da Nusret’le özdeşleşmişti. “Kapicciiiinoo’yu bir zincir haline getireceğim” diyor Nusret şimdiden. Daha ilk şube açılmadan zincirden konuşmak elbette iddialı ama söz konusu Nusret kadar vizyonu olan ve insan üstü çalışan biri olunca inanmamak mümkün değil.  

Kabul etsek de etmesek de gerçek anlamda dünya çapında olan tek yerli markamız Nusret. İlkokulu bitirir bitirmez İstanbul’da bir kasap dükkanında çırak olarak çalışarak başladı. O zaman da çok çalışkandı, o zaman da cep telefonuyla müşterilerin adlarını fotoğraflarını ve sevdikleri eti kaydedip müşteri memnuniyetini en yükseğe taşıyordu. Hâlâ da aynı çalışkanlık ve titizlikte. 

Altın kaplı 

Gelelim yeni markası Kapicciiiinoo’ya, bir üçüncü nesil kahve dükkanı. Art Nouevau ve retro tasarımı Mahmut Anlar ve ekibine ait. Tavanda özel olarak tasarlanan ters kahve bardakları dikkatleri çekiyor. Logo ise Nusret’in ses dalgaları ile tasarlanmış. Menüde sonsuz çeşit kahve var, Gold Kapicciiiinoo da seçenekler arasında. Kahve fiyatları 40 liradan başlıyor, altın kaplı Gold Kapicciiiinoo ise 320 lira. Kahvelere ek olarak tamamen doğal ürünler kullanılarak, mevsim meyveleriyle hazırlanan detoks suları, smoothie’ler, bitkisel çay çeşitleri de var. Ayrıca çıtır çıtır kruvasanlarıyla da iddialılar. Perşembe akşamı konuşuyoruz, Nusret son hazırlıkları yaparken.  

Spor salonuna özel sipariş 

Her zaman olduğu gibi bu sefer de bir hayır işi yapmaya kararlı, çocukları çok sevdiği için Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağışta bulunmak istiyor. Yüzde 10, 20 derken Nusret son kararını açıklıyor: Kapicciiiinoo’nun bir yıllık gelirinin yüzde 50’sini Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağışlayacak. Yine kimsenin yapmayacağını yapıyor, helal olsun Nusret! 

Maçka Palas’ta Kapicciiiinoo’dan sonra bir de kendi markası olan spor salonu açacak. Spor salonunun teknik ekipmanı için özel siparişler vermiş. Daha önce sadece Dior için özel tasarım yapan Technogym, Nusret için özel spor aletleri üretmiş. Spor salonunun adı henüz belli değil. 

Maçka Palas’a 2 yeni mekan: Cipriani ve Socialista

Nusret’in bir diğer sürprizi ise İtalyan restoranı Cipriani ve gece kulübü Socialista. Bu iki global markayı da Maçka Palas’a getiriyor; Giuseppe Cipriani ile imzaları bir süre önce Londra’da attı. Açılışlar yakında.

Yazarın Diğer Yazıları

  1. Bodrum’da genç sanatçılar çıkarması
  2. Filtreli fotoğraflara yasal uyarı şartı
  3. ANTHONY BOURDAIN’İ ANIYORUZ
  4. Ardan Özmenoğlu’ndan Bodrum sergisi
  5. UNICEF galasının yıldızı: Refik Anadol
  6. Müzikten sonra sırada pop art var
  7. 'Made in Italy'yi öne çıkarıyor
  8. NFT’lerden geleneksel sanata geçiş
  9. Alaia–Picasso iş birliği Gagosian’da
  10. 50 Best 2022 nasıl geçti?

© Copyright 2022

Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi milliyet.com.tr; Milliyet.com.tr haber içerikleri izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.