SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

DUYGUSAL BEKLENTİLER

Yönümüzü değiştirebilecek kararlar ve seçimler içinde olabiliriz. Kendi ihtiyaçlarımıza, duygusal isteklerimize bakalım. Bu alanda eksikler ya da varolan imkanları göremeyebiliriz. Aşkta ve ailevi konularda beklenti ve arayış içindeyiz. Saat 15.00 civarında kendimizi yenileme arzusu öne çıkıyor. Kendimizi anlamaya çalışalım. Günün geç saatlerinde Saka burcuna ilerleyecek Ay, olaylara mantıklı gözle bakabileceğimizi de gösteriyor.

KOÇ: Bugün kalan işlerinizi bitirmek için kendinizi baskı altında hissedebilir, sorumluluklarınız sırtınızda büyük bir yük haline geldiğini düşünebilirsiniz. Özellik ev ve kariyer ile ilgili konular ön plana çıkabilir. Üstlerinizin gözü sürekli üzerinizde olabilir. Sizden beklentilerinin gerçekçi olmadığını dile getirebilir, iş stresi yüzünden gerginlik yaşayabilirsiniz. Mantıklı ve akılcı hareket etmeye çalışın.

BOĞA: İçinde bulunduğunuz ortamı değiştirme ihtiyacını çok fazla hissedeceğiniz bir gündesiniz. Günün büyük çoğunluğunda yapacağınız konuşmalarda bazı şeyleri tekrarlamaktan bunabilirsiniz. Yeni insanlarla ve yeni düşüncelerle ufkunuzu genişletmek için uygun bir gündesiniz. Kardeşler ve yakın çevre ile sıklıkla iletişim kurabilir, onlarla bazı konularda sert konuşmalar yapabilirsiniz.

İKİZLER: Bugün büyük ölçüde kriz yaratan durumlarla karşılaşabilirsiniz. Ancak bunları çözebilecek yaklaşımlarda bulunmanız mümkün. Huzursuzluğunuzdan çıkıp taze ve yüksek bir enerji yakalamanız söz konusu olabilir. Ortak bütçeler, eşin parası ile ilgili sorunlar sizi bugün çok fazla yorabilir ve tüm odak noktanızı finansal konulara kaydırmanızı sağlayabilir.

YENGEÇ: Güne ilişkilerinizle ilgili iyimser ve barışçıl duygularla başlayabilirsiniz. Zıtlaşmaların ve sert tartışmaların yıkıcı etkilerini düzeltmek için ideal bir gündesiniz. En önemlisi uyumlu ve huzurlu birlikteliklere ve çalışma ortamına olan ihtiyacınızı fark edebilirsiniz. Karşınızdaki kişilerle yüzleşmenin, varsa sorunları masaya yatırmanın tam zamanı denilebilir.

ASLAN: İşiniz ve iş arkadaşlarınızla olan sorunları çözmek için adımlar atabilirsiniz. Sorumluluklarınıza karşı daha ılımlı ve kabullenici bir yaklaşım sergilemeniz faydalı olacaktır. Şikâyet etmeyi bırakıp görevlerinizi en doğru şekilde yerine getirmeye çalışacaksınız. Tabi gün içerisinde bazı iptaller, gecikmeler ve zıtlaşmalar da yaşanabilir. Tavrınızın sınandığını hissedebilirsiniz.

BAŞAK: Güne keyifli ve huzurlu bir başlangıç yapabilirsiniz. Bulunduğunuz ortamlarda hoş vakit geçirmek isteyeceğiniz
ve sosyalleşeceğiniz bir gündesiniz. Hobilerinizle ilgilenebilir, aşk ilişkilerine her zamankinden daha açık olabilirsiniz. Çocuklarla ilgili konular ön plana çıkabilir, eğer çocuklarınız varsa, onlarla daha fazla zaman geçirmenizi sağlayacak planlar yapabilirsiniz.

TERAZİ: Bugün aile ve ev ile ilgili konularında olumlu ve ılımlı bir havanın esmesi mümkün. Bu konularla ilgili olarak kendinizi huzurlu ve sakin hissedeceksiniz. Evle ilgili sorumluluklar gözünüze eskisi kadar gerginlik yaratıcı gelmeyebilir. Anneniz ya da anne figürü olarak gördüğünüz kişilerle özellikle ilgilenmeniz ve sağlık sorunlarını çok dikkat etmeniz gereken bir gündesiniz.

AKREP: Ticaretle ilgili şans sizden yana… Konuşmalarınıza sakin, akılcı ve uyumlu bir ton hâkim olabilir. Bol bol kısa mesafe yolculuğu yapmanız, yakın çevrenizle sık sık görüşmeniz mümkün. Bu arada telefon ve e-posta trafiğiniz ışık hızında devam ediyor olacak. Bu arada kardeşler ve kuzenlerle bir araya gelebilir, onlara yol göstericilik yapabilir, mantıklı öğütler verebilirsiniz..

YAY: Yakın çevrenizden destekleyici tavırlar görerek başlamanız mümkün. Mali konularda daha olumlu bir bakış açısı yakalayabilir, kendinizi yeni adımlar atmaya hazır hissedebilirsiniz. Risk almaya eğilimli değilsiniz ancak akılcı ve mantık çerçevesindeki her türlü plana sıcak bakabilir, finansal bir girişime yönelebilirsiniz. Gelirinizi arttıracak yeni projeler geliştirebilirsiniz.

OĞLAK: Özel ve iş hayatınızda gergin hissedebilirsiniz. Gizli rakipleriniz işinizi zorlaştırabilirler. Kendi görüşlerinizde ısrardan kaçının. Bugün olayların daha farklı olduğu boyutları olduğunu fark edebilirsiniz. Hayatınızın işiniz ve sorumluluktan ibaret olmadığını, dostlarınızın, evliliğinizin veya hobilerinizin de sizin için çok önemli olduğunu unutmamalısınız.

KONYA: Belirsizliklerin size kendinizi eli kolu bağlanmış gibi hissettirebileceği bir gündesiniz. Bazı konularda adım atıp atmamakta kararsız kalabilirsiniz. Sosyalleşmek ve çevrenizle bir araya gelmekten çok kendi içinize dönmek ve iç hesaplaşmalar yapmak isteyebilirsiniz. Yalnız kalmak size iyi gelebilir ancak sevdiğiniz kişileri kalıcı olarak uzaklaştırmadığınızdan emin olmalısınız.

BALIK: Geleceğinizle ilgili bazı beklentilerinizi gerçekleştirmek için çabalayacaksınız. Yorucu süreçler yaşanabilir. Planlarınızı askıya almak durumunda kalabilirsiniz. Arkadaş grupları ile bir araya gelebilir, onlara planlarınız aktarabilir, destek isteyebilir ya da fikir alabilirsiniz. Eleştirilerek karşı biraz daha açık olmaya çalışın. Sosyal çevrenizin söylediklerine kulak vermenizde fayda var.

Yazının devamı...

Yeteneklere odaklanalım

Uzun vadeli projelere odaklanabiliriz. Yeteneklerimizi geliştirebiliriz. Ay Oğlak’ta büyürken toprağa, işe ve plan yapmaya ilişkin çabalar dikkat çekiyor. Özellikle hırslı ve istekli davranabiliriz. Sabah saatlerinde çok şey yapabiliriz. Tembellik etmemeliyiz. Ay, Oğlak’ta ilerlerken yapabilecek çok şey var. Atalardan ve geleneklerden kaynaklanan uğraşlar, konular da dikkat çekebilir. Geç saatlerde  yüksek enerjimizi devam ettirebiliriz.


KOÇ: Bugün toplum karşısına çıkmanızı gerektiren durumlar olabilir. İşinizle ilgili bir sunum yapmanız gerekebilir ya da görev aldığınız bir derneğin projesini anlatma görevi size verilebilir. Heyecanlanabilir ve hazırlıksız olsanız bile hayır diyemeyebilirsiniz. Kendinizi baskı altında ve stresli hissetseniz bile böyle bir görevin isminize yapacağı katkıyı da göz ardı etmemelisiniz.

BOĞA: İlkeleriniz ve inançlarınızla ilgili konularda farklı fikirlere kapalı olduğunuz bir gündesiniz. Olayları ve kişileri sert şekilde yargılamaya eğiliminiz ortaya çıkabilir ya da bu konularda hassasiyetleriniz gelişebilir. Farklı görüşlerden dolayı çevrenizdeki insanları kırmamaya bakın. Haklı bile olsanız yaklaşımınıza dikkat etmelisiniz. Pişman olacağınız söylemlerde bulunmaktan kaçının.

İKİZLER: Başkalarına bağlı olarak hareket etmek sizi çok zorlayabilir. Finansal konularda hareketli bir gün geçirmeniz söz konusu. Borçlar ve alacaklar gündeme gelebilir. Ortaklarınıza ve ortak hesaplarınıza dikkat etmenizde fayda var. Bu konuyla ilgili gelişmeler olabilir. Yeni bir yatırım kararı almak ya da ortak hesabınızdan yapılan bazı harcamaları kısmak gibi kararlar olabilir.

YENGEÇ: Hassasiyetinizin arttığı ve duygusal açıdan denge sağlamakta zorlanabileceğinizi bir gündesiniz. Karşıt düşünce ve duygular arasında sarsıldığınızı ve duygusal olarak dağıldığınızı hissedebilirsiniz. Çevrenizdeki insanların size olan sert yaklaşımları da bu havayı besleyebilir. Bu yüzden gergin ve yorucu bir gün yaşayabilirsiniz. Uzlaşma gerektiren konularda sakin olmaya çalışın.

ASLAN: Tüm gün boyunca kendinizi görev ve sorumluluklarınıza adamanız gerekebilir. Hizmet verdiğiniz veya hizmet aldığınız konularda gergin ve yorucu bir süreçten geçmeniz söz konusu. Gerek iş gerekse özel konularda yapmanız beklenen pek çok şey olabilir. Yapılması gereken görüşmeler ya da alınması gereken bazı evraklara kadar sizin sorumluluğunuza bırakılmış işleri halletmeniz gerekebilir.

BAŞAK: Haftanın ikinci gününde çocuklar ve yaratıcılık konularında güzel gelişmeler mümkün. Kendinizi şanslı ve keyifli hissettiğiniz bir gün geçirebilirsiniz. Eğer varsa hem çocuklarınızın hem de kendinizin hoşuna giden şeyleri pek düşünmeden satın almaya eğilimlisiniz. Bu yüzden ek harcamalarınız olabilir. Biraz dikkatli olmanızda fayda var. Günün sonunda çok yorulduğunuzu hissedebilirsiniz.

TERAZİ: Gelecekle ilgili sağlam temeller oluşturmak için adımlar atabilirsiniz. Uzun vadeli planlarınız tüm ana gündeminizi oluşturabilir. Sabırlı ve kararlı hissedebilirsiniz. İç sesiniz sizi günü birlik çözümlerin ötesine taşıyacak adımları atmanızda yardımcı olabilir. Geleceğinizi güvence altına almanızı sağlayacak yatırımlar yapabilirsiniz. Bu bir ev almaya karar vermek ya da emeklilik sigortası yaptırmakta olabilir.

AKREP: Bugün yakın çevrenizdeki yaşanan değişiklikler düşüncelerinizi yeniden gözden geçirmenize yardımcı olabilir. Zihinsel alanda, yakın çevrenizdeki insanlarla olan iletişiminiz ön plana çıkabilir. Telefon ve e-posta trafiğiniz artabilir. Olaylara daha akılcı ve gerçekçi bir şekilde yaklaşacak, alacağınız haberlere ölçülü tepkiler verebileceksiniz. Hareketli bir gün sizi bekliyor.

YAY: Maddi durumunuz ve dünyanızla ilgili olabilirsiniz. Gelirleriniz ve harcamalarınız konusunda yeni fikirler üretebilirsiniz. Ek işler, ekstra gelir getirecek yeni projeler veya varsa alınan bir kredinin ödemesi hakkında bol bol kafanızı yorabilirsiniz. Kaynaklarınızın gerçekçi bir portresini çıkarmak sizi biraz gerebilir ve karamsarlığa kapılmanıza neden olabilir. Kararlılığa da sahipsiniz.

OĞLAK: Burcunuzun genel olarak iş hayatını ön plana alan yapısı bugün gün boyunca zirve yapabilir. Özel hayatınızı askıya aldığınız, tamamen kariyerinize odaklanmak istediğiniz bir gündesiniz. Hayatınızdaki kişiyi kenara itip, kendinizi projelerinize adayabilirsiniz. İşinizle ilgili bazı kararları uygulama telaşına düşebilir, bu yüzden sağlığınızı ihmal etmemeye bakın. Önceliklerinizi hatırlayın.

KOVA: Kendinizi sizi geren ve yoran bir gizlilik perdesi içinde bulabilir, yaşadıklarınızı anlamlandırmakta zorlanabilirsiniz. İçten içe sizi yıpratan ve üzen konularla yüzleşebilirsiniz. Yorucu bir gün geçirebilirsiniz. Ancak böyle günler önemli bazı fırsatları da içerirler. Özellikle derin düşünce ve kabullenme konularında atacağınız adımlar adeta yeniden doğmanızı sağlayabilir. Karanlıktan aydınlığa çıkabilirsiniz.

BALIK: Bugün zorlayıcı etkiler altındasınız ancak ama çok çalışmak durumunda kalsanız da emeklerinizin karşılığını alabilirsiniz. Gelecek yönünde planlar yapmanız söz konusu olabilir. Başarılı olmayı arzu ettiğiniz konularda özellikle kalabalık grupların veya arkadaşların olduğu gruplarda uğraşlarınızın karşılığını alabilirsiniz. Göstereceğiniz sabır ve anlayış çok işe yarayacak.

Yazının devamı...

Harekete ve öğrenmeye açığız

Ay, Yay burcunda ilerlerken keşfetmek için hevesli olabiliriz. Fikirlerimizi, inançlarımızı anlatma yönünde istekliyiz ancak dikkatsizlikler, ihmaller ya da kolaycılık yüzünden kafamız karışık olabilir. Saat 13.30’dan itibaren boşluğa girecek olan Ay, öğle sonrasını daha sürprizli ve kararsız kılıyor. Ay saat 21.38’de Oğlak burcuna ilerlemiş olacak. Bu saatlerden sonra olaylara daha ciddi ve gerçekçi bakmaya başlayabilir ve karar verebiliriz.

KOÇ: Akşam saatlerine kadar yurt dışı, yabancılarla ilgili konular, seyahatler ve eğitimle ilgili konular ön plana çıkabilir. Akşam saatlerinde işinize daha odaklı olacaksınız. Ancak iş ve işe bağlı konularda bazı gerginlikler yaşamanız mümkün. Sorunların üstesinden için epey çaba sarf etmeniz gerekebilir ve bu yüzden kendinizi huzursuz hissedebilirsiniz. Aileye ait konularda hareketlilik olabilir.

BOĞA: Günün ilk yarısında kendinizi elinizde olmayan, başkalarına bağlı durumlar yüzünden oldukça endişeli hissedebilirsiniz. Örneğin parasal durumlarla, borç alacak işleri gündeme söz konusu olabilir. Akşam saatlerinde endişelerinizi daha kolay kontrol altına alabileceksiniz. Sizi sakinleştirecek ufak aralar iyi gelebilir. Ayrıca alacağınız haberler de gerginliğinizi azaltabilir.

İKİZLER: Günün ilk yarısında ilişkiler ile ilgili konular ön planda. Partnerinizle yüzleşmeniz gereken konular olabilir. Akşam saatlerinde geçen haftanın yoğun iletişim trafiğinin sizi çok yorduğunu hissedebilir, evinizde dinlenmeye çekilmek isteyebilirsiniz. Evde yapacağınız işleriniz daha öncelikli hale gelebilir. Dikkatinizi işinize vermekte zorlanabilirsiniz. Sevdiğiniz insanlar da zihninizi dağıtabilir.

YENGEÇ:  Haftanın ilk gününe iş ve çalışma konularınızla ilgili sürpriz gelişmelerle başlayabilirsiniz. Yorucu görüşmeler akşama doğru hafifleyebilir ve üzerinizdeki baskı azalabilir. Akşam saatlerinde ilişkiler ve evlilik konuları daha öne çıkabilir. Bu konularla ilgili kararlar almak isteyebilirsiniz. Eşinizle veya sevgilinizle aranızda önceden yaşanmış bir tartışma varsa bugün biraz daha anlayışlı ve toleranslı olmaya çalışın.

ASLAN: Haftaya keyifli bir ruh haliyle ve eğlenceye hazır başlıyorsunuz. Arkadaşlarınızla organizasyonlar yapabilir, yaratıcı yönlerinizi ortaya koyabileceğiniz hobilerinize yönelmek isteyebilirsiniz. Akşam saatleri ise bu kadar hareketli ve keyifli geçmeyebilir. Günün ikinci yarısında önceliğiniz işiniz olacak. Özellikle çalışma arkadaşlarınızın durumları ile daha fazla ilgilenmeniz gerekebilir.

BAŞAK:  Sabah eviniz ve ailenize ilgili konularda büyük bir hareketlilik yaşayabilirsiniz. Taşınma, tamir gerektiren işler, ödenmesi gereken faturalar ya da alınması gerekenler listesiyle güne başlıyorsunuz. Aklınızdaki bütün işleri bugün halletmek mümkün olmayabilir ve bu durum gerginlik yaratabilir. Ancak akşam dikkatiniz aşk ve eğlence konularına kayabilir. Aşkta daha tuttuğunu koparan bir tavır sergileyebilirsiniz.

TERAZİ:  Günün ilk yarısında pek çok yeni haber alabileceğiniz bir gündesiniz. Bu haberler işinizle ilgili bazı gecikmeler ya da hızlı çözüm gerektiren sorunlar şeklinde önünüze çıkabilir. Hızlı bir şekilde akılcı çözümler üretmeniz beklenebilir ve bu durum üzerinizde bir baskı oluşturabilir. Akşam saatlerinde, aile, ev, toprak veya emlak ile ilgili konularda yeni ve olumlu gelişmeler yaşanabilir.

AKREP:  Haftanın ilk gününde de maddi konularla ilgili devam eden dalgalanmalar büyük ölçüde huzurunuzu kaçırabilir. Hiç hesapta olmayan sürpriz harcamalarda bulunmanız gerekebilir. Akşam saatlerinde gerek işiniz gerekse yakın çevrenizle ilgili haberler alabilirsiniz. Yoğun bir telefon ya da e-posta trafiği yaşayabilir özellikle işinizle ilgili güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz. Alacağınız haberleri iyi değerlendirmelisiniz.

YAY:  Günün büyük bir kısmında kişisel öncelikleriniz ile ilgili konulara daha fazla odaklanabilirsiniz. Bu atılımlarınız sağlığınız yani öncelikle fiziksel görünüşünüzle ilgili de olabilir. Spora başlamaya karar verebilir, uzun zamandır ertelediğiniz diyet programını uygulamak için adım atabilirsiniz. Günün sonuna doğru odak noktanız kişisel alanlardan parasal durumlara kayacak ve maddi konulara ağırlığınızı vereceksiniz.

OĞLAK: Günün büyük kısmında arafta kalmış gibi hissedebilirsiniz. Kontrolünüzün dışında gelişen olaylar keyfinizi kaçırabilir. Gizli rakipler ya da söylentiler işlerinizde anlam veremediğiniz pürüzler çıkartabilir. Ancak akşam ayın burcunuza geçmesiyle kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Rakiplerinize karşı dikkatli ve sabırlı olmanızda fayda var. Karşınızdaki kişilerle gereksiz tartışmalardan kaçının.

KOVA:  Haftanın ilk gününe büyük beklentilerle ve planlarla başlıyorsunuz. Üyesi olduğunuz çeşitli derneklerden veya gruplardan haber alabilirsiniz. Ancak alacağınız haberler beklentilerinizi doyuracak şekilde olmayabilir. Sizi şaşırtacak gelişmeler yaşayabilirsiniz. Akşam saatlerinde ise anlamakta güçlük çekeceğiniz olaylar deneyimleyebilir, yaşadıklarınıza bir ad koymakta zorlanabilirsiniz.

BALIK:  Günün önemli bir kısmında iş hayatınızda ya da resmi kurumlarla ilgili işlerinizde bazı bürokratik engellerle karşılaşmanız mümkün. Bu durum günlük planlarınızda çeşitli gecikmeler yaşamanızı sağlayabilir. Sorumluluklarınızı yerine getirmekte zorlanabilirsiniz. Ancak akşam saatlerinde bu yorucu süreç sona eriyor. Akşam arkadaşlarınız ile bir araya gelebilir, kendinizi başkaları ile dayanışma içinde bulabilirsiniz.

Yazının devamı...

Bu hafta size ne getirecek?

Bugünlerde çabalarımızı yoğunlaştırdığımız ancak engellerle de karşılaşabileceğimiz zamanlar var. Sertleşmeden daha sakin ve planlı olmaya bakalım. Haftanın ilk günlerinde eldeki işleri daha iyi hale getirmek ve düzenlemek için hareket edebiliriz. Sabit burçlardaki vurgular dayanıklılık göstereceğimizi ancak aşırı katılık ve iddialaşmanın da sıkıntılı olabileceğini göstermekte. Kaza riskine de dikkat edelim. 11’i sonrasında kendimizi daha fazla gösterme isteğindeyiz. 12’sindeki dolunay da bizden duygusal alanda daha gerçekçi bir muhasebe yapmamızı istiyor. Kişisel değerimiz ve arkadaşlıklar içindeki tavrımızı daha çok sorgulayabiliriz.

AY TAKVİMİ

Hangi gün nelere önem verelim?

 Haftalık Yorumlar

 KOÇ Ateş + Öncü (21 Mart- 20 Nisan)

Haftanın ilk günlerinde maddi alanda daha fazla çaba ve aynı zamanda ekstra harcamalara neden olabilecek durumlarla karşılaşabilirsiniz. Gruplar ve arkadaşlıklar içindeki koşullar da test edici olabilir. 8’i civarında iş hayatında üzerine gidebileceğiniz, düzeltmelerde bulunabileceğiniz koşullar var. İşe, sorumluluklara zaman ayırmak gerekiyor. 11’i sonrasında aşkta ve keyif almak istediğiniz konularda daha heyecanlı olabilirsiniz. 12’sindeki dolunay aşk hayatınıza ve arkadaşlarla ya da gelecekle ilgili düşüncelerinize bir muhasebe getirebilir.

BOĞA Toprak + Sabit (21 Nisan – 20 Mayıs)

Bu dönemde sabit burçlardaki gezegenler sizi daha kararlı ve mücadeleci kılmakta. Haftanın ilk günlerinde kişisel istekleriniz yönünde daha sabırlı olmaya çalışmalısınız. Üstünüzde daha çok yük hissedebilirsiniz. 8’i civarında öğrenmek istediğiniz, uzaklarla ya da yabancılarla ilgili konularda, fikirlerinizi ifade ettiğiniz konularda daha etkin olabilirsiniz. Düşüncelerinizde esneklik göstermelisiniz. 11’i sonrasında evde ve ev için güzel şeyler yapmak daha kolay olabilir. Aileden, topraktan gelen faydalar mümkün. 12’sindeki dolunay da iş hayatına yönelik bir sonucu vurgulamakta.

İKİZLER Hava + Değişken (21 Mayıs – 21 Haziran)

Bu dönemde çok fazla kontrolünüzde olmayan maddi konular, bazı endişeler dikkat çekici olabilir. İlişkilerinizi daha iyi yönetmeye bakmalısınız. 8’i civarında maddi sorumluluklar, finansal işler açısından bazı kritik değerlendirmeler getirmekte. Ortaklı bir konuda çabalarınız olabilir. 11’i sonrasında görüşmeler, hareket, eğitim ve ziyaret içeren konularda daha olumlu gelişmeler bekleyebilirsiniz. 12’sindeki dolunay olaylara bakış açınız, uzaklar, yabancılar ve eğitim ile ilgili olabilecek bazı sonuçlar ve ciddi kararlara işaret etmekte.

YENGEÇ  Su + Öncü (22 Haziran – 22 Temmuz)

Bu dönemde geleceğe yönelik parasal durumunuz ve kaynaklarınız açısından sizi daha kararlı olmaya yönelten koşullar var. Gruplar ve gelecekle ilgili beklentilerinizde de bazı kısıtlar gündeme gelebilir. 8’i civarında eşinizi, ortak bir konuyu ya da karşıtlık içeren bir durumu ele almanız ve daha gerçekçi olmanız gerekebilir. 11’i sonrasında maddi açıdan yeni kaynaklar ve destekler gündeme gelebilir. 12’sindeki dolunay ise endişeli olduğunuz ortaklı bir finansal konuyu ya da korkularınızı aşmanız gerektiğini size hatırlatabilir.

ASLAN   Ateş + Sabit (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Bu dönemde Güneş burcunuzda ilerlerken size farkındalık ve harekete geçme isteği getirmekte. Ancak işte ve evlilikte, karşılıklı konularda belirli engeller, zorluklar da söz konusu olabilir. 8’i civarında iş ortamında, düzen ya da sağlığınızı ilgilendiren konular içinde daha çok şey yapmak isteyebilirsiniz. 11’inden itibaren Venüs arkadaşlıklara, sosyal alana daha olumlu temalar getiriyor. 12’sindeki dolunay evlilikte ve karşılıklı konular içinde önemli ve ciddi bir durumu muhasebe edebileceğinizi anlatmakta.

BAŞAK Toprak + Değişken (24 Ağustos – 23 Eylül)

Bu dönemde burcunuzda ilerleyen Merkür yeteneklerinizi daha kararlı şekilde kullanabileceğinizi gösteriyor. Bazı belirsizlikler ya da elde olmayan kısıtlamalar da söz konusu. Haftanın ilk günlerinde Düşüncelerinizde daha esnek olmaya çalışmalısınız. 8’i civarında kendinizi göstermek istediğiniz, aşkta ya da çocuklarla ilgili konularda, yaratıcı alanda daha çok şey yapabileceğiniz imkanlar bulabilirsiniz. 11’inden itibaren aşkta biraz daha dikkatli olun. 12’sindeki dolunay sağlık, iş düzeni ve sizi yoran konuları vurguluyor.

TERAZİ Hava + Öncü (24 Eylül – 23 Ekim)

Bugünlerde gruplar, arkadaşlıklar ve sosyal yaşam içinde kendinizi daha iyi ifade edebileceğiniz fırsatlar var. Haftanın ilk günlerinde finansal konularda bazı kısıtlamalar gündeme gelebilir. 8’i civarında ailevi bir konu ya da toprakla ilgili bir işte şartları daha iyi hale getirmek için harekete geçebilirsiniz. 11’i sonrasında arkadaşlıklar içinde daha fazla mutluluk mümkün. 12’sindeki dolunay aşkta, sevdikleriniz ile ilgili bir konuda önemli ve ciddi bir kararı, muhasebe yapma gereğini öne çıkarabilir.

AKREP    Su + Sabit (24 Ekim – 22 Kasım)

Bu dönemde burcunuz daha sert açılar altında dururken siz de elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışabilirsiniz. Karşıtlık çıkaran konular, ev ve ailevi işler içinde bazı engeller, sürtüşmeler gündeme gelebiliyor. 8’i civarında konuşmalarınızda, ziyaret ve görüşme içeren durumlarda daha hızlı ve etkin davranabilirsiniz. Düşüncelerinizde planlı olmaya bakın. 11’i sonrasında işte destekler artmakta. 12’sindeki dolunay ev ve iş arasında önemli sonuçlar ve değerlendirmeler getirmekte. Eve yönelik sorumluluklar da vurgulanmakta.

YAY     Ateş + Değişken (23 Kasım – 21 Aralık)

Bugünlerde düşüncelerinizi yaymak ve daha fazla tanınmak konusunda, iş hayatında yeni fırsatlar gündeme gelebilir. Haftanın ilk günlerinde özellikle iş ve düzen konularında, düşüncelerinizi toparlama konusunda daha dikkatli olmalısınız. 8’i civarında bir para durumu, sahip olduklarınız yönünde daha fazla çaba içinde olabilirsiniz. 11’inden sonra aşkta ve keyif veren konularda, yabancıları da içine alabilecek konularda yeni fırsatlar belirebilir. 12’indeki dolunay eğitim, kardeşler ya da yakın çevrenizdekilerle ilgili konulara bir muhasebe getirmekte.

OĞLAK Toprak + Öncü  (22 Aralık – 20 Ocak)

Bu dönemde yeteneklerinizi doğru yönde kullanmanız önem kazanıyor. Maddi konularda ve harcamalar alanında daha gerçekçi ve önlemci olmak durumundasınız. Spekülatif alanda dikkatli olun. 8’i civarında şahsi bir konuda, bir girişim içinde daha etkin olabilir ve ilerleme sağlayabilirsiniz. Ancak 11’i sonrasında aşkta ya da parasal konularda bazı karmaşık durumlar, endişeler gündeme gelebilir. 12’sindeki dolunay nakit durumunuz ve kaynaklarınız üzerinde çok daha ciddi bir değerlendirme getirmekte.

SAKA    Hava + Sabit (21 Ocak – 19 Şubat)

Güneş’in karşıt burcunuzdan geçtiği dönemde, üzerinizde önemli baskılar ve ağırlıklar var. Pek çok açıdan bir değerlendirme sürecindesiniz. Olaylara daha objektif bakmaya çalışın. Haftanın ilk günlerinde ev ve iş hayatınızı ilgilendiren konularda daha gayretli ve dayanıklı olma çabası var. 8’i civarında çok net olmayan ancak sizi bağlayan, kısıtlayan psikolojiler gündeme gelebilir. 11’i sonrasında  ilişkilerinizde daha destekleyici olabilecek fırsatlar mümkün. 12’sinde burcunuzdaki dolunay pek çok açıdan kendinize odaklanmanızı sağlayabilir.

BALIK     Su + Değişken (20 Şubat – 20 Mart)

Bugünlerde sizi dışsal nedenlerle meşgul eden konular dikkat çekiyor. Karşılıklı bir konu, görüşmeler önem kazanmakta. Haftanın ilk günlerinde görüşmelerde ve iletişim alanında bazı sıkışıklıklar, engeller gündeme gelebilir. 8’i civarında gelecek yönünde, iş hayatında daha ciddi ve gerçekçi olmayı gerektiren bir bakış açınız olabilir. 11’i sonrasında iş ortamında kadınlar, sanat ve ilişkilerle ilgili çabalar önem kazanabilir. 12’sindeki dolunay sizi uzun süredir meşgul eden bir konuda bir aydınlanma ve çözülme yaşayabileceğinizi gösteriyor.

 

Yazının devamı...

Montaigne’in kedisi

Hayatta kesinlik ve kontrol arayan bir bakış açısı yerine yeniden Montaigne’e yönelebiliriz… Sevgili okurlar, işte yeniden Montaigne ile karşınızdayım. 16’ncı yüzyılda, Rönesans Fransa’sında yaşamış, deneme türünün ilk örneğini veren, düşünür, yazar Michel de Montaigne’den bahsediyorum. Daha önceki yazımda, onun evrensel düşüncelerinden, insan psikolojisinin derinlerine inen felsefi bakış açısından ve özellikle de ‘Nasıl Yaşanır ya da bir soruda Montaigne’in Hayatı’ adlı biyografisinden (Sarah Bakewell) söz etmiştik. Bu kitap, Emre Ülgen Dal başarılı çevirisi ile Domingo yayınlarından çıkmış. Montaigne’in ilginç hayatı ve kişiliği, biyografi kitabının ilerleyen bölümlerinde hayata bakış açımızı değiştiren pencereler yani farklı felsefeler nedeni ile çok daha dikkat çekici bir hal alıyor. Özellikle Descartes öncesi ve sonrası dönemde, başka bir deyiş ile, ruh ve bedenin artık ikiye ayrıldığı düalist felsefe sonrasında, Montaigne’e bakış açısının da değiştiğini görürüz.

Bakewell, Montaigne’nin insanoğlunun kibrini törpülemek ve ahlaki dersler de aktarmak adına hayvan hikayelerinden yararlandığını ifade eder. Bu hikayelerde Montaigne bir bakıma insanoğlunun evrende üstün olmadığını, hayvanların da belirli yetenekleri ile insanlarından daha üstün olabileceklerini anlatmakta idi. Bu hikayeler hem eğlendirici hem de ders verici olabiliyordu. Ancak Montaigne’den sonra, özellikle 17’nci yüzyıl ile birlikte gelişen düşünceler ve hatta din adamları dahi Montaigne’in bu hayvanlarla insanları karşılaştıran düşüncelerinden hiç hazzetmediler. Bakewell bu açıdan, Descartes öncesi ve sonrası dönemin birbirinden ne kadar ayrıştığını ve hatta Descartes’ın insanlarla hayvanları birbirine ne kadar zıt gördüğünü yazar. Descartes bir hayvanla gerçek anlamda bakışamazdı der. Hayata çok daha evrensel bir gözle bakan Montaigne ise bunun tam tersini deneyimleyebilmekte idi. 17’nci yüzyıl ile birlikte gelişen ruh ve bedeni bir birbirinden tamamen ayıran felsefi bakış açısı aslında insan psişesinde büyük bir boşluk, bir uçurum yaratmış, mutlak bir kesinlik ihtiyacının adeta bir kölesi haline gelmişti.

KEDİDEN DERSLER

Aksine, Montaigne ise ‘Denemeler’inde kedisi üzerinden hareket ederek, onun bilinci ve varoluşu ile doğrudan bir bağ kurabildiğini (Ruhun sadece akılda yerleştiği düşüncesi ile -yani maddeyi tamamen şuursuzlaştırarak- Descartes hayvanları bir otomat yani makine olarak görmekte idi) hatta “Ben kedimle oynadığım zaman, benim onunla zaman geçirmemden çok onun benimle eğlenmediğini nasıl bileyim?” diye sorarak, her canlının bu dünyayı farklı algıladığı evrensel bir bakış açısını ortaya koymakta idi.

Sözün özü, hayat karşısında kesinlik isteği, aşırı belirleyici (determinist) ve ruhu (animayı) yani maddeyi harekete geçiren canlı gücü sadece maddi nedenlere indirgeyen bir felsefe (ki kuantum fiziği bu görüşleri yeniden sorgulamamıza neden olmuştur) hayatımızda büyük bir boşluk hissi yaratmıştır. Montaigne’in kedisi örneğinde ise, çok daha evrensel, bütünleyici, insan ve doğa arasında daha güçlü bir bağ kurabilen, belki günümüzde, sadece insanın evrenin merkezi olmadığını bize hatırlatan ve kuşkusuz daha açık uçlu bir sorgulama ile hayatı anlamamızı kolaylaştıran bir yol bulabiliyoruz.

BURCUNUZA GÖRE

Koç: Sizi duygusal açıdan meşgul edebilecek bazı endişeler gündeme gelebilir. Ön yargılı olmamaya, daha sakın düşünmeye gayret edin.

Boğa: İlişkilerinizde güvensizlikler ya da huzursuzluk gündeme gelebilir. Eğer ifade edilmemiş şeyler var ise bunun gerginliğini yaşayabilirsiniz.

İkizler: Düşüncelerinizi gözden geçirmelisiniz. Bazı işler, sorumluluklar beklenenden daha yorucu ol abilir. Kendinizi yıpratmamaya bakmalısınız.

Yengeç: Aşkta ve sevdikleriniz ile ilgili konularda daha mantıklı düşünmeye gayret edin. Duygusal aşırılıklar gösterebilirsiniz.

Aslan: Evde ya da ailenizi ilgilendiren konularda bazı kopuşlar, zorluklar yaşayabilirsiniz. Kendi duygularınızı daha iyi anlamaya gayret etmelisiniz.

Başak: Düşüncelerinizde daha pozitif olmaya bakın. Kimi zaman yapacağınız ziyaretler de sizi huzursuz edebilir.

Terazi: Parasal konularda, nakit durumunuzda kontrolsüz bir durum yanlışlıklara ve kayıplara yol açabilir. Daha dengeli olmalısınız.

Akrep: Ay burcunuzdayken ailevi işler, duygusal açıdan önem verdiğiniz durumlarla karşılaşabilirsiniz. Daha akılcı olmaya çalışmalısınız.

Yay: Çok fazla kontrol edemediğiniz ya da gizli kalan şeyler nedeni ile kendiniz huzursuz edebilirsiniz. Riskli işlere yaklaşmamalısınız.

Oğlak: Gelecek yönünde yeni bir fikir geliştirmek mümkün. Arkadaşlıklar içinde sizi huzursuz eden bir durum gündeme gelebilir.

Saka: Dikkat çekici davranabilirsiniz. Ancak üstünüzde hissettiğiniz baskı ve sorumluluklar da yorucu olabilir.

Balık: Yeni fikirlere, duygulara açık bir gündesiniz. Uzaklarla, yolculukla ilgili bir konu da gündeminizi meşgul ediyor olabilir.

Yazının devamı...

Dikkatli olmalıyız

Akrep burcundaki Ay, sert görünümler içinde dururken daha özenli ve dikkatli olmalıyız. Parasal konularda zor durumlar, kayıplar ya da güvensizlik içeren olaylarla karşılaşabiliriz. Öğleden sonra engeller ve zorlukları aşma gereği de var. Alternatif yollar aramak yerinde olacak. Ay, Akrep’te ilerlerken kaybetme duygusu daha olumsuz tepkilere, kıskançlıklara ya da kimi zaman şiddete dönüşebilir. Duygusal açıdan yıpratıcı durumlarla yüzleşebiliriz.


KOÇ: Gün boyunca sorunlarınızı aşma çabası öne çıkıyor. Duygusal konulara daha açıksınız ve sezgileriniz her zamankinden daha fazla. Endişeye kapılma eğiliminde olabilirsiniz. Korkularınızı geride bırakabilmek için kendinizi yenilemek yönünde adımlar da atmanız mümkün. Finansal konularda daha dikkatli davranmalısınız. 

BOĞA: Arkadaşlıklar ve evlilik açısından hareketli bir gün. Birlikteliğinizi sorgulama eğiliminde olmanız mümkün. Daha derin ve tutkulu bir bağ kurmak isteyebilirsiniz. Öte yandan var olan birlikteliğinizde alacağınız tepkiler, partnerinizle bir uyum yakalamanızı zorlaştırabilir. Bu durum ortaklıklarınızda da kendini gösterebilir.

İKİZLER: Haftanın son günü zaman alan işler içindesiniz. Ancak buna rağmen çalışkan bir ruh haliyle hareket ediyorsunuz. Sorumluluklarınızı şikâyet etmeden yerine getirebilirsiniz. Duygusal anlamda hassas olduğunuz anlar olabilir. Sağlıkla ilgili kendinize daha özenli davranmanız ve kontrollerinizi geciktirmemeniz yerinde olur.

YENGEÇ: Duygusal açıdan daha yaratıcı ve tutkulu hissedebilirsiniz. Sezgilerinizin kuvvetlendiği ve algılarınızın açıldığını fark edeceksiniz. Mücadele gerektiren konularda başarılı olabilirsiniz. Kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebileceksiniz. Bilinçaltına ittiğiniz konularla yüzleşme cesaretini de gösterebilirsiniz.

ASLAN: Gündeminizin ilk maddesi ailevi meseleler olabilir... Evle ilgilenmek, kendi iç dünyanıza dönmeniz sizi rahatlatabilir. Ailenizle ilgili konulara karşı daha meraklı olacağınız bir gün. Özellikle miras yoluyla kalan emlak veya arsa meselelerini halletmeye çalışabilirsiniz. Evinizin ihtiyaçları daha ön planda olacak.

BAŞAK: Düşüncelerinizde daha inceleyici ve eleştirel olduğunuz bir gün. Her şeyi derinlemesine araştırmak isteyebilirsiniz. Yakın çevrenizde bazı değişiklikler meydana gelebilir. Zihinsel anlamda daha iyi ilişkiler kurabileceğiniz insanlarla tanışabilirsiniz. Kavrayışınız hızlanabilir. Kendinizi detaylarla boğmamaya dikkat edin.

TERAZİ: Harcamalarınızı yaparken duygusal durumunuzun üzerinizdeki etkisi çok büyük olabilir. Parasal konularla ilgili endişeler yaşayabilirsiniz. Bu durum sizin daha mücadeleci olmanızı sağlayabilir. Gelirlerinizi artırma arayışına girebilirsiniz. Eski iş arkadaşlarınızdan konuyla ilgili yardım alabilirsiniz.

AKREP: Ay burcunuzda ilerlerken her zamankinden daha hassassınız. Ailevi konularda, özelikle kadın aile bireyleriyle bazı zorluklar yaşayabilirsiniz. Daha sakin olmanızda, zorlayıcı ve kırıcı tavırlardan kaçınmalısınız. Olumlu şeyler yaşayabilmek için isteklisiniz. Bu duygularınızı paylaşmak çözüme ulaşmanızı sağlayabilir.

YAY: Kimi zaman elde olmayan nedenler öne çıkabilir. Bugün yaşayacağınız bazı olaylar kabullenme ve derin düşünme konularına sizi yönlendirecek. Olaylar üzerinde mutlak bir kontrol sahibi olamayacağınızı anlarsanız kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Yakın çevrenizde gizli düşmanlar bulunma olasılığı mevcut.

OĞLAK: Gelecek yönündeki beklentilerinizi gözden geçirebileceğiniz, hedef oluşturmak için somut adımlar atabileceğimiz bir gün. İşte yaşadığınız sorunlar bugün biraz hafifleyebilir. Sezgileriniz güçleniyor. İş arkadaşlarınız size karşı destekleyici davranabilir. Bazı girişimlerinizin maddi karşılığını almanız mümkün.

KOVA: Tamamlanması gereken çok iş olabilir. Parasal konulara daha duyarlı olduğunuz bir gün. Yaptığınız işler ses getirebilir, çalıştığınız kişilerin hayranlığını kazanabilirsiniz. Hedeflerinize ulaşma yönünden ilerleme kaydedebilirsiniz. Konumunuzu güçlendireceksiniz. Hatta kalabalık gruplara hitap etmeniz gerekebilir.

BALIK: İç sesinizle daha çok iletişim halindesiniz. Her zamankinden daha pozitif ve enerjik olabilirsiniz. Yeni ufuklara açılmak isteyebilir, seyahat programı yapabilirsiniz. Ruhsal anlamda çalışmalar yapabilir, farklı inanç sistemlerini araştırabilirsiniz. Duygularınız keşfetmeye ve anlamaya yöneliyor. Yeniliklere açıksınız.

Yazının devamı...

Riskler artıyor

Güven ve istikrar aradığımız konularda dikkatli olmalıyız. Ay saat 14.46’dan itibaren Akrep burcunda olacak. Ancak öncesinde saat 09.19’dan itibaren boşlukta kalacak. Bu nedenle günün ilk yarısında tartışmalar, dengesizlikler ve yanlış beklentiler yaşanabilir. Bugün Merkür de Başak burcuna ilerlemekte. Detaylar ve iş konularında daha hızlı, etkin ve çalışkan olmaya başlayabiliriz. Daha araştırmacı olabileceğimiz bir gündeyiz.


KOÇ: Bugün çok farklı önceliklere odaklanmanız gündeme gelebilir. İşe ait hedeflerin ortaklıkları da içine alması söz konusu olabilir. Ancak beklentilerde ölçülü olmalısınız. Tek başına ilerlemek kolay olmayacak. Ortaklıkların getirdiği sorumluluklara tek yanlı bakmaktan kaçınmalısınız. Evde devam eden ve sizi bağlayan konuları daha sakin bir şekilde ele almaya çalışmalısınız

BOĞA: Bugün değişik yöntemler denemek ve iş ortamında kalıcı işler üretmek için harekete geçiyorsunuz. Planlı ve düzenli davranarak yeni sorumluluklara yer açabilirsiniz. Konsantrasyon gerektiren işler ve ortak bir proje üzerinizde baskı kurabilir. Ancak yurt dışı ilişkilerin aksadığı bu dönem, daha dikkatli olmalı, özellikle yolculuklarınızda temkinli hareket etmelisiniz.

İKİZLER: Daha dinamik ve cesur olacağınız bir gün geçiriyorsunuz. Üzerinde çalıştığınız konulara odaklanarak çok sayıda güzel iş çıkarma şansınız var. Bir yandan da spekülatif konular ve sosyal sorumluluklar ön plana çıkabilir. Ancak risk içeren adımlar atarken çok dikkat edin. Beklentileriniz boşa çıkabilir. Tam aksine çıkarlarınızı riske atmaktan kaçınmanız gerekiyor.

YENGEÇ: Ağırlaşan sorumluluklara rağmen engelleri aşabilirsiniz. Özel hayatınızda olup bitenlere karşı akılcı bir yol izlemeyi denemenizde büyük fayda var. Kendi beklentilerinize sarılmak, evdeki düzenlemelerin üstesinden gelmek adına büyük önem taşıyor. Taşınma ya da evde yapılması gereken onarım işleri üzerinizde baskı kurabilir. Öfkenizi biriktirmekten kaçının.

ASLAN: Bugün düşüncelerinizi ortaya koymak, sesinizi duyurmak adına daha kararlı bir tutum içindesiniz. Kendinizi ve çalışmalarınızı tanıtacağınız konuşmalar, başkalarını ikna edeceğiniz sunumlar ön plana çıkabilir. İş ortamında yapılması gereken yazışmaların sayısı daha da artabilir. Üzerinde çalıştığınız konulara göz atmanızda fayda var. Disiplinli olmanız gereken bir gün.

BAŞAK: Maddi konulara odaklanıyorsunuz ve bu alanda son derece hırslı ve istikrarlı hedefler içindesiniz. Yeni kazançların oluşması adına yeteneklerinizi kullanırken çok dikkatli ilerlemek gerekebilir. Ortaya çıkması olası masraflar ise sizi zorlayabilir. Biraz dengeli olmalısınız. Kazanımlarınızı riske atmayacak şekilde değerlendirmeye çalışın. Aşk ilişkilerinde istikrar ve güven arayışınızı abartmayın.

TERAZİ: Ay burcunuzda ilerlemeye devam ederken tüm çekiciliğiniz ve cazibeniz ile güne başlıyorsunuz. İş hayatına yönelik projelerin yavaşlaması ile soluklanıp, iyice düşünme vaktiniz gelmiş olabilir. İkili ilişkiler ve ailenin beklentileri arasında denge kurmalısınız. Bu arada menkul yatırımlar ve maddi kaynaklar konusunda kararlı bir tutum izlemeniz gerekebilir.

AKREP: Hem İlişkiler hem de iş ortamında sizi zorlayan temaları dikkate alın. Bir şeyleri düzeltmeye çalışırken, işler daha da çetrefilli bir hal alabilir, sorumlulukların getirdiği huzursuzluklar olabilir. İkili ilişkilerde geri planda kalmak ve üzerinde düşünmek için çaba göstermelisiniz. Ancak kulis yapmaktan kaçınmalı, acele karar vermemelisiniz. Sizin dışınızda gelişecek konuların üzerinde fazla durmayın.

YAY: Bugün sosyal hayatınız daha da canlanıyor. Yeni tanışmalar, sosyal hayatın içinde olmak size değişik fırsatlar ve yeni arkadaşlıklar getirebilir. En çok sosyal yardım içeren paylaşımlara odaklanmaya çalışın. Çocuklar ve aşk hayatınıza ait konuları da ihmal etmeyin. Bu alanda aşmanız gereken engeller olabilir. İşten beklenen paralarda mücadele içinde olacaksınız.

OĞLAK: İş hayatında hırslı ve hedefe yönelik planlar yapıyorsunuz. Daha fazla beklenti içinde olabilirsiniz fakat bu dönem daha dikkatli ve sağlam adımlar atmaya çalışın. Kariyer ya da işle ilgili atamalar için destek aramanız yerinde olacak. Yaşanan değişimin etkileri sizi zorlayabilir. İkili ilişkilerde esnek olmalısınız. Bakış açınızı yenileyecek kararlar sorunlarınızı aşacağınız bir dönemi gösteriyor.

KOVA: Uzaklarla ilgili tasarılar ve yeni ilişkilerin hayatınızdaki hareketi arttırdığı bir gündesiniz. Ancak daha sağduyulu olmanızda, olaylara bodoslama dalmak yerine gözlemleyerek adım atmanızda fayda var. Yeni destekler bulmakta zorlanabilirsiniz. Üzerinde çalışılan akademik bir konuda ise daha fazla çaba gösterilmeli. Hayatı farklı yönlerden sorguladığınız bu dönem yalnızlık ihtiyacınız artıyor.

BALIK: Bugün eş ya da ortakla olan özellikle parasal konulardaki sürtüşmelerden uzak durmaya çalışmalısınız. Yeni destekler ararken hedeflerinizde ölçülü olmanızda ve beklentilerinizi makul bir seviyede tutmanızda fayda var. Alacaklarınız için daha fazla uğraş vermeniz, ödemelerinizi zamanında yapmanız gerekebilir. Ortağın para kaynaklarında yaşanabilecek sorunlar sizi bağlayacaktır.

Yazının devamı...

DAHA ÇOK ŞEY PAYLAŞABİLİRİZ

Ay ve Venüs arasında olumlu bir etkileşim var. Açının etkin olduğu akşam saatlerinde aile içinde ve genel olarak ilişkilerimizde olumlu duygular, cömertlik söz konusu. Denge arayışı içindeyiz. Aşk ve yaratıcılık içeren konularda, canlı ve ikna edici olabiliriz. Öğle sonrasında Ay yanan yolda ilerlerken karşılık beklediğimiz konularda abartılı olmak riski var. Aşırı istekler alınganlık ve gereksiz huzursuzluklara neden olabilir.

KOÇ: Bugün ilişkiler ve ortaklıklar alanında çok dikkatli olmanız gereken bir süreçten geçiyorsunuz. Özellikle evliliğinizde ya da iş ortaklıklarınızda tartışmaların yaşanması söz konusu olabilir. Tartışmalar iş hayatınızda da yaşanabilir. Olayların olumsuz anlamda gelişme olasılığına karşılık bugünlük tartışmalardan uzak kalmalı, duymazdan gelmeye çalışmalısınız.

BOĞA: Bugün yanınızda çalışanlarla aranızda bazı gerginlikler yaşanması söz konusu o. Bu durum işinizdeki verimliliğin düşmesine sebep olabilir. Sorumluluklarınız ağır gelebilir, sağlığınızla ilgili endişelere kapılabilirsiniz. Enerjinizi yükseltecek besin destekleri almanız günü tamamlamanıza yardımcı olacaktır. Sağlığınıza, küçük kazalara dikkat etmelisiniz.

İKİZLER: Yeni ve yaratıcı çözümler üretebileceğiniz bir gündesiniz. Fikirlerinizi paylaşmak, yakın çevrenizle iletişim halinde olmak isteğiniz artabilir. Ancak fikirleriniz çevreniz tarafından hemen kabul görmeyebilir ve bu durum sizi üzebilir. Anlaşılabilmek için uzun konuşmalar yapmanız gerekebilir. Bu toplantılar sırasında sert bir dil kullanmamaya gayret edin.

YENGEÇ: Ailede özellikle de babayla ilgili konular ön plana çıkabilir. Tartışmaların büyüyebileceği bir gündesiniz, o yüzden bugün ailenizle ilgili konulara mesafeli ve uzlaşmacı yaklaşmanız faydalı olabilir. Günlük ev yaşantınızda bazı aksaklıklar yaşayabilirsiniz. Tamirci gerektiren bu aksaklıklar istediğiniz hızda çözüme kavuşamayabilir. Önlemci olmaya bakın.

ASLAN: Bugün kardeşleriniz ve yakın çevrenizle ilgili haberler alabilirsiniz. Bu haberlerin arasında sizi sinirlendirecek olanlar bulunabilir. Hemen cevap vermek isteyebilirsiniz. Ancak emin olmadan, kızgınlıkla yapacağınız bu görüşmeler olumlu sonuçlar vermeyebilir. Önce sakinleşmelisiniz. Sözlerinizde sertleşme ve öfkeli bir tutum, ilişkilerinizi zorlayabilir.

BAŞAK: İşinize, parasal durumlarınıza odaklı olabilirsiniz. Kendi kendinizin patronu iseniz yatırımlarınızı korumak adına bazı harcamalar yapmanız gerekebilir. Başkasının yanında çalışıyorsanız gün içerisinde yeni bir kariyer planı oluşturabilirsiniz. Bu yeni planınız yakın çevreniz tarafından riskli bulunabilir. Harcamalara dikkat etmeli, gereksiz risklerden kaçınmalısınız.

TERAZİ: Ay burcunuzda ilerlemeye devam ediyor. Gün boyu enerjiniz yüksek olacağı için hayatınızdaki insanlarla farklı konularda tartışmalar yaşamanız söz konusu olabilir. İş ve aile yaşantınızdaki konular, mücadele etmenizi gerektirebilir. Ancak sabit fikirli ve öfkeli çıkışlarda bulunmamalısınız. Uzlaşmacı ve diplomatik tavrınızı korumanız sizin için çok daha faydalı olacaktır.

AKREP: Karmaşa içerisinde hissedebileceğiniz bir gündesiniz. Bugün beraberliklerde gizli saklı şeyler gündeme gelebilir. Geçmiş ilişkilerinizle ilgili anılarınız hatırınıza gelebilir. Kararlarınızı sorgulayabilir, kimi zaman öfkeye ve pişmanlığa kapılabilirsiniz. Öfkenizi kine dönüştürmek yerine geçmiş meseleleri geçmişte bırakmak daha güçlü bir başlangıç yapmanızı sağlayabilir.

YAY: İçinde bulunduğunuz gruplarda yanlış anlaşılmalara meydan vermemeniz gereken bir gündesiniz. Kendinizi ve tavırlarınızı açıklamak durumunda kalabilirsiniz. Karşınızdaki kişiler alınganlık gösterebilir. Olumlu yaklaşımlarınız sorunları aşmanızı sağlayacak. Tartışmalara girmekten kaçınmalı, diplomatik ve uzlaşmacı bir tutum sergilemeye dikkat etmelisiniz.

OĞLAK: Bugün iş odaklı ruh haliniz devam ediyor. İş yerinde gergin bir hava olabilir. Üstleriniz bazı projelerinizi engelleyici tutumlar sergileyebilir. Küçük olaylar büyüyebilir. Bu yüzden bugün ısrarcı yaklaşımlarda bulunmamalısınız. Ailenizle özellikle annenizle olan ilişkilerinizde de dikkatli olmanızda yarar var. Öfke ile kalkarsanız, zararlı oturabilirsiniz. Sakin olmak size çok şey kazandırır.

KOVA: Akademik ya da uluslararası konularda çalışıyorsanız bugün iletişim kanallarınızda yaşanabilecek sorunlara hazırlıklı olun. Farklı nedenlerle yazışmalarda gecikmeler olabilir. Siz de işleri aceleye getirmemeli ve daha dengeli davranmaya çalışmalısınız. Ancak bu aksilikleri bir test gibi algılayıp mücadele ederseniz sorunları aşabileceksiniz. Bu deneyim ileride çok işinize yarabilir.

BALIK: Bugün özellikle parasal konular sizi endişelendirebilir. Finansal konularda özellikle bankacılık sektöründe çalışıyorsanız gün içerisinde bazı krizler yaşamanız mümkün. Hemen endişeye kapılmamalısınız. Varsa ortaklarınızı veya ortak hesaplarınızı da kontrol etmeniz gerekebilir. Ödemelerinizi aksatmamaya çok dikkat etmeniz gereken bir gündesiniz.

Yazının devamı...

© Copyright 2022

Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi milliyet.com.tr; Milliyet.com.tr haber içerikleri izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.