SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR
You are already subscribed to notifications.

Hayal gücümüzü kullanabiliriz

Haftanın ilk gününde Balık burcunda ilerleyen Ay, hayal gücüne daha açık bir güne işaret ediyor. Sezgilerimiz de yol gösterici olabilir. Bugün sanatsal uğraşlar yanında başkalarına yardım ve empati geliştirebileceğimiz koşullar içindeyiz. Sadece kendimiz için değil başkaları için de çok şey yapabiliriz. Beden ve ruh dengesini yeniden inşa etmeye çalışalım. Ay, Balık’tayken hayal gücümüz sınırları kolayca aşabilir. Dağılmamaya dikkat edelim. Kimi zaman bu görünüm dikkatsizliklere davetiye çıkarabilir. Yine de hemen öğleden sonraki saatlerde hayatın güzel yönlerine, sohbetlere zaman ayırabiliriz. Günün geç saatlerinde duygusal açıdan bizi meşgul eden bir durum içinde olabiliriz.

KOÇ: Öğle saatlerinde sıkışmış hissedeceğiniz durumlar yaşayabilirsiniz. Bilemediğiniz konularla ilgili fazla sorumluluk almamaya özen gösterin. Bazı kayıplar yaşayabilirsiniz. Keyfinizin kaçmamasına özen gösterin. İçsel odağınızı kaybetmeyin. Akşam kendinizi hayalperest hissedebilirsiniz.

BOĞA: Bugün gelecek planlarınızda değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Sorumlu olduğunuz işlerinizde ilerleme sağlamak için çaba göstereceğiniz zamanlar var. Gün içinde arkadaşlarınızla zaman geçirmek size iyi gelebilir. Otorite figürleriyle çatışmaya girmemeye özen göstermelisiniz.

İKİZLER: Sorumlu olduğunuz konular gündeminizi oluşturabilir. İşlerde sıkışmış olduğunuzu hissedebilirsiniz. Hedefinize ulaşmak için daha fazla çaba göstermeniz gerekebilir. Bazı konularda eksikleri toparlamanız gereken durumlar oluşabilir. Akşam daha içe dönük zamanlar geçirebilirsiniz. 

YENGEÇ: Yeni ufuklara açılmak ve yeni şeyler öğrenmek isteyebilirsiniz. Olaylarda bütünü görmek çok daha kolay olacaktır. Kendi sınırlarınızı aşmak için çaba sarf edebilirsiniz. Düşüncelerinizi paylaşmak için etrafınızdakilerle iletişim halinde olacağınız zamanlar var. Akış içinde kalmalısınız.

ASLAN: Endişe duyduğunuz konularla yüzleşebilirsiniz. Sizi yoran kişilere karşı dikkatli olmalısınız. Ortaklı konular gündeminizi etkileyebilir. Parasal anlamda sıkıştığınızı hissedebilirsiniz. İletişimde olduğunuz kişilere karşı özenli davranmalısınız. Akşam saatleri sizin için daha rahat geçebilir. 

BAŞAK: Eşinizle ilgili sıkışıklıklar olabilir. Karşınızdakini daha iyi dinlemeniz gerekebilir. Sorumlu olduğunuz konularda detaylarla uğraşabilirsiniz. Yeni konulara ilgi duyabileceğiniz zamanlar var. İkili ilişkilerinizde sabırlı olmanızda fayda var. Akşam net göremediğiniz olaylar kafanızı karıştırabilir. 

TERAZİ: Çalışma hayatınızdaki değişiklikler gündeminizi etkileyebilir. Sorumlu olduğunuz işlerde büyüme ve gelişme sağlayabilirsiniz. Bazı konuları detaylandırmak durumunda kalabilirsiniz. Sorumluluklarınızı çalışma arkadaşlarınızla organize olarak yapmanız size zaman kazandıracaktır.

AKREP: İşlerinizde yaratıcılığınızı kullanmak sizi daha iyi hissettirecektir. İlişkileriniz gündeminizi meşgul edebilir. İnsanlara kendinizi ifade edebilmeniz, önem kazanabilir. Keyif aldığınız şeyler için harcamalar yapabilirsiniz. Hayatınızla ilgili risk alabileceğiniz bir gündesiniz. Akışta kalın.

YAY: Ailenizle ilgili aldığınız sorumluluklarda sıkıntılar oluşabilir. Sıkışmış hissedebilirsiniz. Geçmişten kalan sorunlar bugün daha fazla önünüze gelebilir. Bu durumdan rahatsızlık duyabilirsiniz. Saklanmak istediğiniz zamanlar olabilir. Akşam daha rahat geçecektir. Kendinizi akışa bırakın.

OĞLAK: Gündeminizi çevrenizdeki ilişkiler etkileyebilir. Kulağınıza gelen dedikodulardan etkilenebilirsiniz. Sorumlu olduğunuz işlerde detaylara girmek isteyebilirsiniz. Kendinizi tamamlanmış hissedeceğiniz kişilerle görüşmek size iyi gelecektir. Sanatla ilgilenmek için program yapabilirsiniz.

KOVA: Maddi sıkışıklıklar keyfinizi kaçırabilir. Bütçeleme yapmak isteyebilirsiniz. İşlerinizde sorumluluğunuzu aksatmamaya çalışın. Sıkışmış hissedeceğiniz konularda daha ön görülü davranmaya çalışın. İlerleyen saatlerde ilişkiler ön plana çıkabilir. Sevdiklerinizle program yapabilirsiniz. 

BALIK: Kişisel konular daha fazla ön plana çıkabilir. İlişkilerinizdeki sıkışıklıklar keyfinizi kaçırabilir. İçinize dönmek isteyebilirsiniz. Sorumlu olduğunuz konuları iyi hale getirmek için eksikliklerinizi tamamlayabilirsiniz. Beslenmenize dikkat etmelisiniz. Hassas olduğunuz konulara özen gösterin.

Yazının devamı...

Bu hafta size ne getirecek?

ÖZELLİKLE YÜKSELEN BURCUNUZU OKUMALISINIZ

Bu hafta değişen çok şey var. Dolunay psikolojik açıdan kendimizi biraz daha kısıtlı, kontrollü hissettiğimiz koşullara işaret etmekte. 28-29 Temmuz günlerinde fikirlerde abartı, grupları ve belirli inançları, görüşleri ilgilendiren konularda aşırılıklar söz konusu olabilir. Bugünlerde ilişkilerimizin gidişatı kritik kararlarla yön değiştirebilir. 28’inde Jüpiter Saka burcuna geri dönüyor olacak. Bu transit belirli kontroller ve kısıtlamalar içermekte. 29’unda Mars Başak burcuna ilerleyecek. İş konuları, hizmet ve sağlık alanında daha hızlı ve pratik davranmak durumundayız 

AY TAKVİMİ

Hangi gün nelere önem verelim ?

Haftalık Yorumlar 

KOÇ Ateş + Öncü (21 Mart- 20 Nisan)

Bugünlerde gelecek planlarınızda değerlendirme ve değişiklikler gündeme gelebilir. Belirli sonuçlardan sonra yeniden düşünmek durumundasınız. Aynı zamanda evinizi, ailenizi ilgilendiren durumlar da dikkat çekiyor. 27’si civarında kabullenme ve hassasiyet içeren değişiklikler var. 28’i sonrasında zekanızı, yeteneklerinizi kullanma yönünde daha başarılı olabileceksiniz. Ancak 29’u civarında abartılara dikkat edin. Bu tarihten sonra iş ve çalışma konuları, sağlık ve hizmet alanlarında hareketlilik artıyor olacak. 

BOĞA Toprak + Sabit (21 Nisan – 20 Mayıs)

Bugünlerde iş ve ev arasında düşünmeniz gereken konular, değerlendirmeler var. İşinizle ilgili konularda bazı sonuçlar içindesiniz. Ayrıca yakın çevrenizde, evde değişiklikler, kardeşler ve ziyaretler de dikkat çekebilir. 27’si civarında beklentilerinizde yeni koşullar ortaya çıkabilir. 28’i sonrasında evde hareketlilik artabilir. Ancak eve yönelik bir konuda daha sakin düşünmeye bakmalısınız. 29’undan sonra enerjinizi yaratıcı konulara ayırabilirsiniz. Bu dönemde aşkta daha tutkulu ve heyecan verici eğilimler ağır basıyor. 

İKİZLER Hava + Değişken (21 Mayıs – 21 Haziran)

Bugünlerde olaylara bakış açınızı, görüşlerinizi, eğitim ve medya ile ilgili konuları belirli bir sonuca götüren değerlendirmeler gündeme gelebilir. Fikirlerde çok yönlü olmaya bakın. Aynı zamanda harcamalarınız, eve yönelik ya da ihtiyaçlara yönelik masraflar da önemli. 27’si civarında üstünüzde daha fazla sorumluluk kuran ve dikkat çekmenize neden olabilecek değişiklikler gündeme gelebilir. 28-29’u sonrası yeteneklerinizi daha iyi kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak ev, toprak ve güvenlik konularına da dikkat etmelisiniz.

YENGEÇ  Su + Öncü (22 Haziran – 22 Temmuz)

Bu dönemde bazı endişeler ya da psikolojik açıdan sizi meşgul eden durumlar gündeme gelebilir. Ortaklı işler, parasal konular var ve siz yine de kişisel açıdan girişimlerinizle dikkat çekebileceksiniz. 27’si civarında kendinizi daha rahat ve öğrenmeye açık bulabilirsiniz. 28-29’u ile birlikte, parasal konular, borçlar, miras gibi paylaşımlı konular dikkat çekebilir. Bu konularda daha sakin kalın. 29’u sonrasında kardeşler, yakın çevre ve zihinsel açıdan sizi daha hızlı ve girişken kılabilecek koşullar artıyor. Daha hızlı bir iletişim içindesiniz.

ASLAN   Ateş + Sabit (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Dolunayın ardından eşinize, karşılıklı konulara, genel olarak ilişkilerinize daha duyarlı olabileceğiniz günlerdesiniz. Ancak bu dönemde ailevi konular, sizi psikolojik yönde meşgul eden koşullar da var. 27’si civarında ailevi hassasiyet yaratan ve kendiniz bir ölçüde zayıf hissettiren bir durum olabilir. 28’i sonrasında daha fazla hareket ve kendinizi anlatabileceğiniz imkanlar bulabilirsiniz. 29’undan itibaren ise özellikle harcamalara, işle ilgili masraflara dikkat etmek gerekiyor. İş hayatında yeni girişimler de mümkün. 

BAŞAK Toprak + Değişken (24 Ağustos – 23 Eylül)

Bugünlerde iş ve çalışma koşullarınızı, sağlık ve hizmet konularını gündeme getiren koşullar dikkat çekiyor. İşle ilgili bir projenin sonuna gelmiş de olabilirsiniz. Gelecek yönünde yeniden düşünmek gerekebiliyor. 27’si civarında eşinizle ya da karşılıklı konular içinde daha fazla düşünme gereği var. 28’inden itibaren iş ve iletişim alanında biraz daha gerçekçi olmaya bakın. 29’unda Mars’ın yükselen burcunuza gelmesi ile sizi daha cesur ve mücadeleci yapan koşullar gündeme gelebilir. Hızlı ve daha kararlı adımlar içinde olabilirsiniz. 

TERAZİ Hava + Öncü (24 Eylül – 23 Ekim)

En son gerçekleşen dolunay dikkatinizi yaratıcı olduğunuz konulara, aşk hayatına çevirmekte. Bu dönemde sizi mutlu eden olaylar, çocuklarla ilgili gelişmeler var. Aynı zamanda evlilik, ailevi konular da önem kazanıyor. 27’si civarında zaman alan bir iş üstünde daha çok durmak gerekebilir. 28’i sonrasında kendinizi daha rahat anlatabileceğiniz fırsatlar bulabilirsiniz. Olumlu gelişmeler ve ödüller söz konusu. Gruplar, arkadaşlıklar da keyifli olabilir. Ancak 29’u sonrasında kontrol edilmesi bazı zor durumlar da gündeme gelebilir.

AKREP    Su + Sabit (24 Ekim – 22 Kasım)

Dolunayın ardından ev ve aile cephesinde sizi meşgul eden konular ve sonuçlar var. Bu dönemde kendi kaynaklarınıza güvenmek durumundasınız. Ancak uzaklar, yeni insanlar, yeni çevreler, yolculuklar hayatınıza olumlu bir hava da getirmekte. 27’si civarında sizi daha mutlu eden değişikliklere açıksınız. 28’i sonrasında işinizi ilgilendirebilecek kritik kararlar, önemli gelişmeler gündeme gelebilir. Koşullar yenilenmekte. 29’u sonrasında bir takım çalışması içinde enerjinizi daha fazla ortaya koyabileceğiniz ve hızlı olacağınız adımlar söz konusu. 

YAY     Ateş + Değişken (23 Kasım – 21 Aralık)

Saka burcundaki dolunay ile birlikte, yakın çevrenizde değişiklikler, hareket, ziyaret ve görüşmeler daha çok gündeme gelebilir. Kardeşlerinizi ilgilendiren konularla daha çok ilgilenebilirsiniz. Ancak bu dönemde sizi bağlayan, psikolojik açıdan meşgul eden durumlar da var. 27’si civarında evde bir durum, evi ilgilendiren bir hassasiyet gündeme gelebilir. 28’i sonrasında zihinsel açıdan hızlanıyorsunuz. Düşüncelerinizde daha aktif olabileceksiniz. 29’u sonrasında özellikle iş hayatınızda sizi daha mücadeleci ve rekabetçi kılan konular gelişmekte. 

OĞLAK Toprak + Öncü  (22 Aralık – 20 Ocak)

Bu dönemde işiniz ve para durumunuz üzerinde daha ciddi durmayı ve belirli sonuçları gözden geçirmeyi gerektiren koşullar var. Aynı zamanda karşıtlık içeren durumlar, ortaklıklar ve ilişkiler de önem kazanmakta. Tek başına hareket etmeniz pek mümkün olmayabilir. 27’si civarında yakın çevreniz, görüşmeler, haberler sizi daha çok meşgul edebilir. 28’i sonrasında ortaklı maddi konulara zaman ayırmak gerekebilir. Bu dönemde paylaşımlı işlere özen gösterin. 29’u sonrasında yeni gelişmelere daha açık olabilirsiniz. 

SAKA    Hava + Sabit (21 Ocak – 19 Şubat)

Burcunuzda gerçekleşen dolunayla birlikte kişisel açıdan önem taşıyan konulara, ilişkilere daha fazla zaman ayırmak gerekebilir. Bu dönemde evinizi, ailenizi ilgilendiren uğraşlar, iş ortamına ait gelişmeler duygusal açıdan meşgul edebilir. 27’si civarında parasal konular üzerinde dalgalanmalara açıksınız. 28’i sonrasında karşılıklı konular, yeni fırsatlar ve destekler gündeme gelmeye başlıyor. Jüpiter yeniden burcunuza dönüyor. Ancak 29’undan sonraki günlerde finansal işler ve bazı risk içeren konular dikkat çekmeye başlayabilir. 

BALIK   Su + Değişken (20 Şubat – 20 Mart)

Bu dönemde bazı değişiklikler sizi akışta olmaya yöneltiyor. Dolunayın ardından kendi iç dünyanız ve sosyal konular üzerine daha çok düşünebilirsiniz. Belki gizli bir durum da dikkat çekici olabilir. Bu dönemde yaratıcı konulara ya da sevdiklerinize daha fazla zaman ayırabilirsiniz. 27’si civarında atabileceğiniz adımlar size yeni fırsatlar getirebilir. 28’i sonrasında zaman alan işler ve bazı kabullenmeler söz konusu. Koşullar hızlı değişiyor. 29’undan itibaren evlilikte ve ortaklı işler içinde çok daha dikkatli ve sakin kalmalısınız.

 

Yazının devamı...

Saka burcunda dolunay var

Saka burcundaki dolunaylar kendimizi ne kadar özgün ve farklı hissetmekle yakından ilgilidir. Dolunaylar dışa vurum zamanlarıdır. Böyle zamanlarda bizi mutlu etmesini istediğimiz şeyler üzerinde daha çok durur ve muhasebe ederiz. Yaratıcı yönlerimizi bağımsızca ifade edebiliyor muyuz ? Severek yaptığımız ve önemsediğimiz konularda hatta ilişkilerde mutlu muyuz ? Ancak dolunay sırasında Yengeç burcunun yükseliyor olması bu dönemde çapraşık koşullar ve değiştirilmesi gereken durumlar olduğunu da gösteriyor. Saka gruplarla, sosyal konularla, özgürlükleri ilgilendiren koşullarla ilgilidir. Dolayısı ile bu dönemde, pandemi nedeni ile gündeme gelen risklerin daha çok artacağı görülebilir. Hatta 28’inde Jüpiter’in yeniden Saka burcuna geri dönmesi bir süredir gevşeme içinde olduğumuz koşulların yeniden sertleşebileceğini, kısıtlamaların yeniden söz konusu olabileceğini açıklıyor.

Kendi astrolojik haritanıza baktığınızda Saka (Kova) burcunun hangi evinizde olduğuna bakın. Bunu bulmak için, yükselen burcunuzdan burçları saymanız yeterlidir. Örneğin yükselen burcunuz Akrep ise, Akrep’i bir alırsanız, Saka 4. Burç olacak, yani 4. Ev olacaktır. Tüm burçları kullanmanız daha doğru sonuçlar verir. Bu evin konularında bir aydınlanma, muhasebe ve aynı zamanda daha sorumlu ve kontrollü olmayı gerektiren koşullar ortaya çıkabilir. Ayrıca önümüzdeki dönemde, 29 Temmuz’dan itibaren Mars’ın da Başak burcuna ilerlemesi bizi meşgul eden yepyeni koşulların ve motivasyonların olacağını gösteriyor. Yükselen burcunuza göre, dolunayın getirdiği temalara bakalım.

Yükselen burcunuz ise gelecek beklentileriniz yönünde belirli değerlendirmeler ve arayışlar dikkat çekiyor. Bir grup ya da arkadaşlar arasında muhasebe yapmanız gerekebilir. Gelecek beklentilerinizde kısıtlamalar da dikkat çekebilir. Bu dönemde ailevi işlere, eve de odaklanabilirsiniz. ise mesleğinizi, statünüzü ve iş hayatınızı ilgilendiren bir sonuç, değerlendirme öne çıkabilir. İş ve özel hayatınız arasında bir muhasebe yapabilirsiniz. Aynı zamanda yakın çevreniz, kardeşler ve ailevi konular içinde de sizi meşgul eden koşullar olabilir. ise bu dönemde uzaklarla ilgili konular, bilgi edinmek ve akademik uğraşlar açısından belirli sonuçlar içinde olabilir. Hayata bakış açınızla ilgili bir muhasebe söz konusu. Ayrıca paranızı, imkanlarınızı ilgilendiren işlere de zaman ayırabilirsiniz. ise bugünlerde kriz çıkaran bir konu üzerinde durabileceğinizi, finansal alanda sınırlama getiren durumlar olabileceğini ancak yine de şahsi girişimleriniz sayesinde ilerleyebileceğinizi söyleyebiliriz. ise bu dönemde eşinizle ilgili bir konuda ciddi düşünmenizi gerektiren gündemler söz konusu olabilir. Karşılıklı konular, ortaklıklar da önemli. Bu dönemde ailenizi, evinizi ilgilendiren durumlar daha hassas koşullara işaret etmekte. ise bu dönemde içinde düzen ve iş olan konularda daha dikkatli olmayı gerektiren sonuçlar var. Çalışma hayatınızda belirli sonuçlar söz konusu olabilir. Gelecek yönündeki beklentilerinizi yeniden düşünmeniz mümkün.

ise bu dönemde aşkta ve kendinize güven duymakla ilgili bir konuda bazı şüpheler, muhasebeler söz konusu olabilir. İçinde çocukların da olabileceği konularda sorumluluklar alabilirsiniz. Bu dönemde ailenizi, başarınızı ve statünüzü ilgilendiren konular da dikkat çekiyor. ise bu dönemde evi, toprağı ve ataları ilgilendiren bir konuda aydınlanma, belirli sonuçlar içinde olabilir. Yeni insanlar, yeni çevreler ve fikirler yol gösterici olacaklar. ise bugünlerde kafaca meşgul eden bir konuda önemli sonuçlar gündeme gelebilir. Eğitsel bir iş, yakın çevreleri ve kardeşlerle ilgili durumlar dikkat çekebilir. Ancak onları bir ölçüde bağlayan psikolojik durumlar da var. ise bu dönemde maddi bir konu ve iş hayatını ilgilendiren değerlendirmeler öne çıkıyor. Bu dönemde pek çok  şey karşılarındaki kişilere ya da ailevi durumlara da bağlı olabilir. ise bu dönemde kişisel açıdan önem taşıyan bir konuda yeni bir karar dikkat çekebilir. Ailevi bir konu, annelerini ilgilendiren bir uğraş ya da çalışma ortamına ait, düzen, hizmet içeren bir konu öne çıkabilir. ise bu dönemde psikolojik açıdan olaylara fazla kasmamak, akışta kalabilmek önem taşıyor. Gizli bir durum birden fark edebilir. Yine de bu dönemde yaratıcı konulara, güzel şeylere zaman ayırmak hiç de zor olmayacak.

Yazının devamı...

Kararlı olmak durumundayız

Oğlak burcunda Pluton ile birleşen Ay, duygusal şartlar ve destekler bulmak konusunda zorlanabileceğimizi anlatıyor. Kişisel gücümüzü ve dayanıklılığımızı geliştirmek durumundayız. Özellikle ailevi konular ve başkalarından duygusal beklentilerimizde gerçekçi olmak gerekiyor. Kimi zaman tehdit edici ya da baskı kuran bilgiler de karşımıza çıkabilir. Sabah saatlerinde görüşmelerde, anlaşma gerektiren konularda daha uzlaşıcı ve toleranslı olmak gerekebilir. Hoşumuza gitmeyen bazı haberler ya da görüşler de karşımıza çıkabilir. Özellikle günün geç saatlerinde bizi duygusal açıdan değiştiren durumlara açığız. Olumsuz duygularla yüzleşerek çok şey öğrenebiliriz.

KOÇ: İş hayatınızda hedeflere ulaşmak için kendinizi daha çok öne atacağınız bir gündesiniz. Üstlerinizle ilişkileriniz ön plana çıkabilir. Gün içinde ikili ilişkilerinizde sıkışıklıklar meydana gelebilir. Ortaklı konulara daha fazla dikkat etmeniz gereken süreçler yaşayabilirsiniz. Akışta kalın.

BOĞA: Yeni şeylere açılmak isteyebilirsiniz. Toplumsal olaylardan etkileneceğiniz zamanlar var. İişkilerde sıkışıklıklar olabilir. Tartışmalara karşı dikkatli olmanızda fayda var. Kolayca risk alabilirsiniz. Parasal konulara yöneleceğiniz zamanlar olabilir. Akşam ilişkiler daha akıcı ve keyifli hale gelebilir.

İKİZLER: Ortaklı para konuları gündeminizi meşgul edebilir. Kriz yaratan koşullara karşı dikkatli olmanızda fayda var. Maddi düzenlemeye gitmek isteyebilirsiniz. İlişkilerinizdeki gerilim, akşam saatlerinde daha rahatlayacaktır. Riske girmeden önce tekrar düşünmeniz gereken durumlar olabilir.

YENGEÇ: Bugün eşinizle ilgili konularda sıkışıklıklar yaşayabilirsiniz. Tartışmalara karşı dikkatli olmalısınız. Denge ve uyum içinde kalmaya özen gösterin. Ortaklı işlerden kaynaklı sıkıntılar yaşanabilir. Korktuğunuz durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Toplumsal olaylar zorlayıcı bir hal alabilir.

ASLAN: Sorumluluklarınızın üzerine gideceğiniz bir gündesiniz. Çalışma arkadaşlarınızla fikir düzeyinde tartışmaya girmemeye özen gösterin. Gün içinde ilişkiler biraz gergin olabilir. Akışta kalmaya özen göstermelisiniz. Parasal konuları organize etmek istediğiniz zamanlar olabilir. Akışta kalın.

BAŞAK: İşlerinizde kendinizi daha çok ifade etmek isteyebilirsiniz. Keyif aldığınız konularda harcama yapabilirsiniz. Abartıya kaçmamaya özen gösterin. İşlerinizde risk almaya yatkın zamanlar var. Aksiyon almak sizin için daha kolay olabilir. Çocuklarınızla zaman geçirmek size iyi gelecektir.

TERAZİ: Ailevi konular bugün gündeminizi oluşturabilir. Toplumsal olaylardan kaynaklı kırılgan durumlar oluşabilir. Zorlandığınızı hissedebilirsiniz. Ev hayatınızdaki olaylara yeniden yön vermek isteyebilirsiniz. İlişkilerinizde sıkışmalar yaşanabilir. Akşama doğru yeni planlar yapmak isteyebilirsiniz. 

AKREP: İletişimi yoğun bir gündesiniz. Çevrenizle ilgili konular gündeminizi etkileyebilir. Kardeşlerinizle bir araya gelebilirsiniz. Yeni haberler planlarınızda değişiklik yapabilir. Ortaklı para konuları sizi uğraştırabilir, dikkatli olmanızda fayda var. Akşam kadın arkadaşlarınızla plan yapabilirsiniz. 

YAY: Maddi kaynaklarınızla ilgili gelişmeler gündeminizi etkileyebilir. Kişisel yeteneklerinizi kullanmak isteyebilirsiniz. İş hayatınızda alacağınız destekler sizi rahatlatacaktır. İlişkinizde sabırlı olmanızda fayda var. Ufak anlaşmazlıkları büyütmeyin, akşam daha akıcı koşullar söz konusu. 

OĞLAK: Hassasiyetiniz olan konular gündeminizi etkileyebilir. Yeni başlangıçlar yapmak için hevesli bir gündesiniz. Bedeninize ait konuları ihmal etmemeye çalışın. Eşinizle ilgili konularda sıkışıklıklar yaşayabilirsiniz. Gün içinde riske girmeye yatkınsınız. Rahatça aksiyon alacağınız zamanlar var. 

KOVA: Kayıplar yaşayabilirsiniz. İlişkinizde sıkışmalar olabilir. Elinizde olmayan nedenlerden dolayı tartışmalar çıkabilir. Akışta kalmaya özen gösterin. Ortaklı konular gündeminizi etkileyebilir. Uğraştıran durumlardan uzak durmaya çalışın. Akşam daha keyifli ve enerjik programlar yapabilirsiniz. 

BALIK: Sosyal gruplar içinde olacağınız bir gündesiniz. Gelecek ümitlerinizi gerçekleştirmek için rahatça aksiyon alacağınız zamanlar var. İşlerle ilgili riske girebilirsiniz. Tartışmalara karşı dikkatli olmanızda fayda var. Akşam saatlerinde sevdiğinizle zevk aldığınız programlar yapabilirsiniz. 

Yazının devamı...

Somut çabalar var

Kendimizi daha gerçekçi ve sorumluluk içeren koşullar içinde bulabiliriz. Son birkaç günün arayışları sonrasında olaylara daha dikkatli bakmamız gereken bir gündeyiz. Ailevi işler ve sorumluluklar nedeni ile kendimizi kısıtlanmış hissedebiliriz. Ancak aşkta ve arkadaşlıklarda daha mantıklı ve destekleyici baplar kurabiliriz. Daha ciddi kararlar ve duygusal açıdan kendimizi sorgulayabileceğimiz zamanlar var. Yaşlılarla ilgili konular gündemimize yansıyabilir. Uzun vadeli düşünmek ve gelecek yönünde plan yapmak faydalı sonuçlar getirebilir. Günün geç saatlerinde biraz sabırlı davranmak iyi olacak.

KOÇ: Hayatınızda daha çok sorumluluk almak isteyebilirsiniz. Hedeflerinize ulaşmak sizin için önemli olabilir. Üstlerinizle ilgili konular gündeme gelebilir. Bürokrasiyle uğraşabilirsiniz. Annenizi ihmal etmeyin. İlişkilerinizde uyum arayışı içinde olabilirsiniz. Akışta kalmaya devam edin.

BOĞA: Kendinizi yeni şeyler öğrenme sorumluluğu içinde hissedebilirsiniz. Bütünü görmeniz çok daha kolay olacaktır. Yeni ufuklara açılmak isteyeceğiniz zamanlar içindesiniz. Ev hayatınızla ilgili konulara daha fazla dikkat etmeniz gerekebilir. Arkadaşlarınızla plan yapmak iyi gelecektir.

İKİZLER: Kriz yaratan konulara karşı dikkatli olmanızda fayda var. Ortaklı işlerinize daha ciddi bakış açısıyla yaklaşabilirsiniz. Endişe duyduğunuz olaylar gündeminize gelebilir. Ailenizle ilgili yorucu zamanlar yaşayabilirsiniz. Duygusal yönden bağlacı koşullar oluşmasından kaçınmalısınız.

YENGEÇ: Eşinizle ilgili konular gündeminizi etkileyebilir. İlişkilerinizde uyum içinde olmak isteyebilirsiniz. Evle ilgili sorumluluk alabilirsiniz. Bu durum yorulmanıza yol açabilir. Uğraştıran durumlara karşı dikkatli olmalısınız. Dengede kalmanızı sağlayacak uğraşlara yönelebilirsiniz.

ASLAN: Çalışma hayatınızdaki sorumluluklarınıza daha ciddi yaklaşabilirsiniz. İş arkadaşlarınızla ilişkilerinizde gerilmeler olabilir. Ailenizle ilgili konular gündeminizi meşgul edebilir. Sizi yoran koşullara karşı dikkatli olmanızda fayda var. Endişe yaratan durumlardan uzak durmalısınız. 

BAŞAK: Yaratıcılığınızı kullanacağınız işlere yönelmek isteyebilirsiniz. Ciddi gördüğünüz konularda kendinizi ifade etmek isteyeceğiniz zamanlar olabilir. Hobilerinizle ilgilenebilirsiniz. Keyif aldığınız şeyler için harcama yapabilirsiniz. Gündeminizi etkileyecek olaylar yaşayabilirsiniz. 

TERAZİ: Ailevi konularla ilgili yorucu koşullar oluşabilir. Geçmişe yönelik durumların arasında kalabilirsiniz. Güven aradığınız yerlerde bulunmak isteyebilirsiniz. Evle ilgili sorumluluk almanız gerekebilir. İç sesinizi dinlemelisiniz. Babanızla ilgili konuları göz ardı etmeyin.

AKREP: Hareketli bir gündeminiz olabilir. İletişimdeki aksaklıklara dikkat etmeniz gerekebilir. Sorumlu olduğunuz konulara ciddi yaklaşmanızda fayda var. İlişkilerinizi ilgilendiren konular öne çıkabilir. Eşinizi ihmal etmemeye özen gösterin. Çevrenizdekilerle dengede kalmaya çalışın.

YAY: Maddi kaynaklarınızla ilgili düşünmeniz gerekebilir. Donanımınızı kullanacağınız işlere yönlendirebilirsiniz. Ev hayatınızda sizi yoran koşullar oluşabilir. İş alanında alacağınız destekle işlerinizi akıcılık oluşabilir. Eşinizle ilgili konular gündeminizi meşgul edebilir. 

OĞLAK: verdiğiniz olaylara daha ciddi bakış açısıyla yaklaşabilirsiniz. Yeni başlangıç yapmak için sorumluluk alabileceğiniz bir gündesiniz. Bedeninizi ilgilendiren konulara karşı dikkatli olmanızda fayda var. Ailenizle ilgili yorucu koşullar oluşabilir. Akışta kalmaya özen gösterin. 

KOVA: Ailenizle ilgili bilemediğiniz olaylar yorucu hale gelebilir. Ev hayatınızda daha fazla sorumluluk almak zorunda kalabilirsiniz. İşlerinize daha ciddi bakış açısıyla bakmanız gerekebilir. Elinizde olmayan nedenlerle kayıplar yaşayabilirsiniz. Kontrolünüzü kaybetmemeye çalışın.

BALIK: Sosyal konularınız gündeminizi meşgul edebilir. Gelecek beklentilerinizle ilgili sorumluluk alabilirsiniz. Uğraştığınız konulara bakış açınız ciddileşebilir. Ailenizle ilgilenebilirsiniz. İkili ilişkilerde dengede kalmaya özen göstermelisiniz. Akışta kalmaya özen gösterin.

Yazının devamı...

Arayış içinde olacağız...

Beklentilerimizde değişiklikler ve yeni arayışlar gündeme geliyor. Özellikle ilişkilerde daha yorgun ve sıkışmış hissedebiliriz. Kişisel açıdan fazla önem verdiğimiz bir konu yüzünden hoşnutsuzluklar yaşanabilir. Ancak yine de hareketli ve canlıyız. İyimserliğimizi daha fazla paylaşmak istiyoruz. Duygusal alan üsteleyici olmamaya bakalım. Enerjimizi işle ilgili konulara, somut uğraşılara vermek daha yararlı olacak. Tam olarak hoşumuza gitmeyen durumlarda olayları gerçekçi şekilde ele almaya bakalım. Bazı kafa karıştırıcı durumlar yüzünden dağınıklık yaşayabiliriz. Detaylardan yeni şeyler öğrenmek gerekiyor. Böylece benzer hatalardan kaçınabiliriz.

KOÇ

Yeni şeyler keşfetme isteği içinde olabilirsiniz. Yolculuklar planlamak size keyif verebilir. Düşüncelerinizi paylaşmak için sosyal ortamlarda bulunmak isteyebilirsiniz. Zevk aldığınız şeyleri yapmak için zamanınız olacak. İşlerinizde sıkışmalar yaşayabilirsiniz. İkili ilişkiler gündeminizi etkileyebilir.

BOĞA

Kriz yaratan durumlara karşı dikkatli olmanız gereken zamanlar var. Ortaklı para konuları gündeme gelebilir. Gün içinde akmayan koşullar söz konusu. Bazı olayları sonuca bağlamakta zorlanabilirsiniz. Parasal yenilenmeye gidebilirsiniz. İlişkilerde uğraştıran durumlar olabilir.

İKİZLER

Eşinizle ilgili konular gündeminizi meşgul edebilir. Denge ve uyum arayışı içinde olabilirsiniz. İşlerinizde sıkışmalar olsa da iyimserliğiniz devam edecek. Gün içinde uğraştıran durumları sonuca bağlayamayabilirsiniz. İşlerinizdeki eksiklikleri tamamlamak için uygun bir gün.

YENGEÇ

Çalışma arkadaşlarınızla ilgili mevzular gündeminizi etkileyebilir. Gün içinde yapacağınız programlar, akıcı bir şekilde ilerlemeyebilir. Süreçlerinizde dağılmalar yaşayabilirsiniz. Bu durum sizi biraz yorabilir. Akışta kalmaya özen gösterin. İşlerinizdeki düzenlemeleri yapabilirsiniz.

ASLAN

İşlerinizde yaratıcılığınızı ortaya koymak isteyebilirsiniz. Bazı konularda rahatça risk alabileceksiniz. Aşk gündeminize gelebilir. İlgilendiğiniz konuları sonuca bağlamak kolay olmayabilir. Hayatınızda düzeltmeniz gereken işlerle uğraşabilirsiniz. Gün içinde dağınık koşullar söz konusu.

BAŞAK

Eve ait konular gündeminizi meşgul edebilir. Eski meselelerle ilgilenebilirsiniz. İç sesinizi dinleyerek olayların üstesinden gelebilirsiniz. İyimser tavrınızla olayları daha iyi kontrol edebilirsiniz. Babanızla ilgili konuları ihmal etmemeye çalışın. Eşinizle ilgili durumlarla uğraşabilirsiniz.

TERAZİ

İletişim yönünden yoğun bir gündeminiz olabilir. Çevrenizdeki değişikliklerle ilgilenebilirsiniz. Zekanızı kullanacağınız işlere yöneleceğiniz zamanlar var. Yazışma ve konuşmaların yoğun olduğu zamanlarda dağıldığınızı hissedebilirsiniz. İşlerinizi toparlayabilirsiniz. Akışta kalın.

AKREP

Maddi kaynaklarınızla ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Eşinizle ilgili konular gündeminizi etkileyebilir. Yeteneklerinizi kullanacağınız işlere yönelmek sizi iyi hissettirebilir. İşlerinizi tamamlamak ve eksikleri gidermek için fırsatlar yakalayabilirsiniz. İlişkilerinizde uğraştıran durumlar olabilir.

YAY

Önem verdiğiniz olaylara yönlenebilirsiniz. Yeni başlangıçlar yapmak isteyebilirsiniz. İmaj değişikliği veya diyete başlamak için uygun bir gün olabilir. Uğraştığınız işlerin içinde dağıldığınızı hissedebilirsiniz. İşlerin toparlanması zaman alabilir. Eksiklikleri tamamlamak daha uygun olabilir.

OĞLAK

Kayıp yaşayacağınız zamanlar içindesiniz. Uğraştığınız işleri sonuca bağlamak kolay olmayabilir. Akışta kalmaya çalışın. Korktuğunuz konular gündeminizi meşgul edebilir. Gün içinde içsel süreçler yaşayabilirsiniz. Eşinizle ilgili konularla ilgilenmeniz gereken durumlar oluşabilir.

KOVA

Meslektaşlarınızla organizasyona katılabilirsiniz. Gelecek ümitlerinizi planlayacağınız zamanlar içindesiniz. İkili ilişkileriniz ön plana çıkabilir. İşlerinizi toparlamakta zorlanabilirsiniz. Eksik gördüğünüz konuları tamamlamak yeterli olabilir. Çalışma hayatınızda destekler sizi rahatlatacaktır.

BALIK

Hedeflerinize ulaşmak için sağlam adımlar atmak isteyebilirsiniz. Sonuca giderken dağıldığınızı hissedebilirsiniz. İşlerinizdeki aksamalar keyfinizi kaçırmasın. İyimserliğinizi koruyabileceksiniz. Eşinizle ilgili konular gündeminizi meşgul edebilir. Dengeli ilişkiler kurmak isteyebilirsiniz.

Yazının devamı...

ABARTILARA AÇIĞIZ

Yay burcuna ilerleyen Ay, daha özgür ve hareket halinde iyi hissedebilece-ğimizi anlatıyor. İyimserliğimiz artarken, kısıtlamalardan kurtulmuş hissedebiliriz. Ancak fikirlerimizde fazla cesur ve abartılı olma durumu da olabilir. Fanatikleşmeyelim. Öğle sonrasında yolculuklarda daha dikkatli olmalıyız. Yenilikçi fikirler, ilginç yaklaşımlar ve sezgilerimizden de yararlanabileceğimiz fırsatlar bulabiliriz. Sanatsal bir uğraş olaylara daha farklı bakmamıza yardımcı olabilir. Ancak günün geç saatlerinde sorumluluklar artıyor olabilir ya da bu saatlerde yolunda gitmeyen durumlar gündeme gelebilir.

KOÇ: Yeni ufuklara açılmak isteyebilirsiniz. Sabah saatlerinde yapacağınız görüşmelerde fikir ayrılıkları yaşayabilirsiniz. Uluslararası konular gündeminizi meşgul edebilir. Çalışma hayatınızda bitirmeniz gereken işlere yoğunlaşmak isteyebilirsiniz. İlişkilerinizde tartışmalar çıkabilir.

BOĞA: Duygusal yönden bağlayıcı koşullar gündeme gelebilir. Ortaklı para konularıyla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Sabah saatlerinde endişe duyduğunuz konular nedeniyle sürtüşme yaşayabilirsiniz. Öğle saatlerinde kendinizi dağılmış hissedeceğiniz zamanlar olabilir.

İKİZLER: İkili ilişkileriniz bugün ön plana çıkıyor. Sabah saatlerindeki iletişimde olduğunuz kişilerle fikir ayrılığına düşebilirsiniz. Bu durum sizi uğraştırabilir. Dengeniz bozulabilir. İlerleyen zamanlarda kendinizi dağılmış hissedebilirsiniz. Tolerans göstermeniz gereken olaylar yaşanabilir.

YENGEÇ: İş arkadaşlarınızla tartışmaya girebilirsiniz. İşe ait sorumluluklarınızın sizi yıprattığını düşünebilirsiniz. Sağlığınızı ihmal etmeyin. Öğle saatlerinde yolunuzu bulmakta zorlandığınızı hissedebilirsiniz. Gün içinde yaptığınız plana uymanız işlerinizi toparlamanızda size yardımcı olacaktır.

ASLAN: Kendinizi ifade etmek isterken karşınızdakiyle tartışmaya girmemeye özen göstermelisiniz. İlgilendiğiniz konularda risk almaya yatkınsınız. Kendinizi dağılmış hissedeceğiniz zamanlar olabilir. Keyif aldığınız şeyler için harcama yapabilirsiniz. Akşam arkadaşlarınızla plan yapabilirsiniz.

BAŞAK: Ailevi konularla ilgili fikir ayrılığına düşebilirsiniz. Güven aradığınız durumlara çekilebilirsiniz. Bunalmış hissedebilirsiniz. Akışta kalmaya özen gösterin. Eve ait konular gündeme gelebilir. İç sesinizi dinleyerek olayların üstesinden gelebilirsiniz. Arkadaşlarınızla program yapabilirsiniz.

TERAZİ: Çevrenizdekilerle fikir ayrılığına düşebilirsiniz. Hareketli bir gün sizi bekliyor. Yazışmaların ve konuşmaların yoğun olduğu zamanlar var. Dağılmış hissedebilirsiniz. Kulağınıza yeni haberler gelebilir. Akşam saatlerinde sosyal konulara yönelebilirsiniz. Fikirlerinizi daha güçlü savunabilirsiniz.

AKREP: Maddi kaynaklarınızla ilgili konular gündeminizi meşgul edebilir. Kişisel yeteneklerinizi kullanacağınız işlere yönelebilirsiniz. İş hayatınızda başkalarından alacağınız destekler sizi rahatlatacaktır. Dağınık hissedebilirsiniz. Tartışmalara karşı dikkatli olmanızda fayda var. Akışta kalın.

YAY: Hassasiyetiniz olan konulara yönelebilirsiniz. İletişimde olduğunuz kişilerle fikir ayrılıkları olabilir. Yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Çalışma hayatınızdaki sorumlulukların içinde kendinizi dağılmış hissedeceğiniz zamanlar olabilir. Akşam ilişkilerinizdeki sıkıntılar ön plana çıkabilir.

OĞLAK: Gizli kalmış olaylardan dolayı kayıplar yaşayabilirsiniz. Bu durum sizi kabullenmeye itebilir. Kendinizi bunalmış hissedebilirsiniz. Yaşadığınız içsel süreçler nedeniyle dağınık hissedebilirsiniz. Çalışma hayatınızdaki sorumluluklarınızı düzenlemek ve daha iyiye götürmek isteyebilirsiniz.

KOVA: Gelecek beklentilerinizle ilgili planlar yapacağınız bir gündesiniz. Yeni yolculuklar planlayabilirsiniz. Sabah saatlerinde çalışma arkadaşlarınızla fikir ayrılığı yaşayabilirsiniz. İş hayatınızda alacağınız destekler ilerlemenizi kolaylaştıracaktır. Akşam organizasyonlar yapabilirsiniz.

BALIK: Bugün hedeflerinize ulaşmak için yaratıcılığınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Daha hızlı ilerlemek isteyeceğiniz zamanlardasınız. Üstlerinizle ilgili konular gündeme gelebilir. Annenizle ilgili konular bunalmanıza neden olabilir. Uğraştığınız işleri düzeltmek ve daha iyi hale getirmek isteyebilirsiniz.

Yazının devamı...

Kıskançlıklar yaşanabilir

İlişkilerimizde daha akılcı ve ılımlı bir hava geliştirmeliyiz. Akrep burcunda ilerleyen Ay, yoğun duygusal karşılaşmalara ve yüksek beklentilere işaret etmekte. Ancak öğle saatlerinde sabırsızlık, kıskançlık ya da tahammülsüzlüğün neden olabileceği aksiliklere dikkat etmeliyiz. Aşkta ve ilişkilerde abartılar ya da zorlamalar yıpratıcı olabilir. Bugün değiştirmemiz, yenilememiz gereken konular var. Evde ya da eve yönelik konularda daha makul ve dengeli kalmaya bakalım. Akşam saatlerinde ışıkların uyumu daha olumlu sonuçlar ve destek getirecek. Yaratıcı konulara ve keyif veren uğraşlara daha çok yönelebiliriz. Israf da ortaya çıkabilir.

KOÇ: Parasal konularda değişikliğe gideceğiniz zamanlar var. Endişe yaratan durumların üzerinde çalışarak daha iyi hale getirmek isteyebilirsiniz. Duygusal yönden bağlayıcı koşullar sizi yorabilir. Çalışma hayatınızdaki sorumluluklarınıza daha fazla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. 

BOĞA: İlişkilerinizde bazı sıkışmalar yaşayabilirsiniz. Uğraştıran durumlara karşı dikkatli olmanız gereken zamanlar var. Eşinizle ilgili konular gündeminizi etkileyebilir. Paylaşımlarınızda derinlik arayabilirsiniz. Eksikleri kapatmak ve daha iyi hale getirmek için işlerinize yoğunlaşabilirsiniz. 

İKİZLER: Çalışma hayatınızda sorumlu olduğunuz konuları daha iyi hale getirmek için çaba sarf edebilirsiniz. Endişe duyduğunuz konularda bitişler olabilir. Duygusal yönden yoğun paylaşımlar içine girebilirsiniz. Sağlığınızla ilgili alanlara dikkat etmelisiniz. Sizi yoran konulardan uzak durun. 

YENGEÇ: Uğraştığınız konularda kendinizi daha iyi ifade edeceğiniz bir gündesiniz. İşlerinizde eksikliklerinizi tamamlamak için girişimlerde bulunabilirsiniz. Keyif alacağınız harcamalarda yapabilirsiniz. Aşk hayatınız canlanabilir. Duygusal paylaşımlar içinde olacağınız zamanlar var. 

ASLAN: Ev hayatınızla ilgili sıkışmalar yaşayabilirsiniz. Bu durum sizi güven arayışına itebilir. Geçmişe ait konular gündeminizi meşgul edebilir. Babanızı ihmal etmeyin. Duygusal zamanlar yaşayabilirsiniz. Çalışma hayatınızda ilgilendiğiniz konuları daha iyi hale getirmek için çabalayabilirsiniz. 

BAŞAK: İletişimin yoğun olduğu zamanlar içindesiniz. Uğraştığınız konularla ilgili eğitimler alabilirsiniz. Yakın çevrenizdeki değişiklikler gündeminizi etkileyebilir. Çalışma hayatınızda hızlı ilerleyeceğiniz zamanlar içindesiniz. Kendinizi duygusal hissedebilirsiniz. Sıkışıklıklar moralinizi bozmasın.

TERAZİ: Çalışma hayatınızda yeteneklerinizi kullanmanız gerekebilir. İşlerinizde bitişler yaşayabilişiniz. Maddi kaynaklarınızda düzenlemelere gidebilirsiniz. Sorumlu olduğunuz konulardaki sıkışıklıklar sizi tekrar organize etmeye itebilir. Sevdiklerinizle paylaşımlarda buluşmak isteyebilirsiniz. 

AKREP: Yeni başlangıçlar yapmak için hevesli bir gündesiniz. Sorumlu olduğunuz konuları daha iyi hale getirmek isteyebilirsiniz. Kişisel açıdan önem verdiğiniz konularda daha hızlı ilerleyebilirsiniz. Bazı konularda sıkışmalar yaşayabilirsiniz. Öğle saatlerinde kendinizi duygusal hissedebilirsiniz. 

YAY: İşlerinizde, bilemediğiniz nedenlerden dolayı sıkışmalar yaşayabilirsiniz. Gizli düşmanlar gündeme gelebilir. Kontrolünüzü kaybetmemeye çalışın. Öğle saatlerinde daha fazla içe dönebilir, duygusal yoğunluk içinde olabilirsiniz. Çalışma hayatınızda eksiklikleri tamamlamak isteyebilirsiniz.

OĞLAK: Gelecek beklentilerinizin üzerinde zaman harcayabilirsiniz. İşlerinizde bitişler yaşanabilir. Üzerinde çalıştığınız konuları daha iyi hale getirmek isteyebilirsiniz. İş hayatınızda alacağınız desteklerle daha hızlı ilerleyebilirsiniz. Duygularınızın sizi yönlendirdiğini düşüneceğiniz zamanlar olabilir. 

KOVA: İş hayatınızdaki sorumluluklarınızla ilgili bitişler olabilir. Hedefleriniz için hızlı ilerlemek isteyeceğiniz zamanlar var. Sıkışıklıklar keyfinizi kaçırabilir. Bürokratik engellerle uğraşabilirsiniz. Üstlerinizle ilgili konular gündeminizi etkileyebilir. Duygusal paylaşım içinde olacağınız birilerini arayabilirsiniz. 

BALIK: Yabancılarla ilgili konularda bitişler olabilir. Yeni ufuklara açılma isteği içinde olabileceğiniz bir gündesiniz. İşlerinizde ilerleme kaydedebilirsiniz. Yaratıcılık gerektiren işler ön plana çıkabilir. Arkadaşlarınızla yolculuklar planlayabilirsiniz. Öğle kendinizi daha duygusal hissedebilirsiniz.

Yazının devamı...

© Copyright 2021

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.